Skocz do zawartości

Problem! Proszę o pomoc!


Recommended Posts

Witam serdecznie. Mój komputer to:

- Intel Core2 Quad Q6600 2,4Ghz

- MSI K7N2 Delta2

- Geil DDR2 4Gb 800Mhz

- Xfx GeForce 8800GT

 

Do wczorajszego wieczora wszystko chodziło bardzo sprawnie. Niestety, podczas gry nagle ekran zrobił się czarny i nie widać było grafiki w grze (w tle odpalone było Ventrilo i wszystko działało wporządku). Po chwili grafika wróciła do normy. Po kilkunastu minutach problem się powtórzył, tym razem jednak komputer się zawiesił. Uznałem, że mógł się przegrzać, postanowiłem więc zostawić go na noc by dopiero na drugi dzień go przeczyścić i sprawdzić co jest nie tak. Tak więc dzisiaj rano go rozkręciłem, odkurzyłem bardzo dokładnie i odpaliłem. Podczas ładowania się systemu (na ekranie początkowym, gdzie zliczana jest pamieć oraz pokazywany jest model procesora) na ekranie pojawiły się swego rodzaju artefakty (nie wiem czy to dobre określenie). Cały ekran poprzecinany był jasnymi paskami. Podobnie choć, w mniejszym stopniu sytuacja wyglądała gdy załadował się system (Windows Vista Home Premium x64). Kolory były miejscami odbarwione i komputer się co chwilę restartował. Postanowiłem więc odpalić go w trybie awaryjnym, by odinstalować stare sterowniki i zainstalować nowe. Tak też zrobiłem i po próbie uruchomienia systemu z nowymi sterownikami widzę tylko czarny ekran. Nie mnie, nie więcej. W tej chwili, sterowniki do karty są odinstalowane i system widzi kartę jako standardową VGA. Jeżeli chodzi o chłodzenie komputera to: chłodzenie własne karty na moje oko działa bez zarzutu (wiatrak się kręci), mam zamontowany dodatkowy wiatrak odprowadzający powietrze z obudowy, jedna ścianka obudowy jest zdjęta by zapewnić lepszą cyrkulację powietrza. Jako, że jestem laikiem proszę o pomoc. Czy przyczyną mojego problemu może być coś innego niż karta graficzna? Jeżeli to jednak karta jest uszkodzona to na co ją zmienić? Mój budżet opiewa na max. 500zł. Proszę, wspomóżcie radą. Pozdrawiam, Jakub Perkowski

 

p.s. Jeżeli pomyliłem dział forum, to z góry przepraszam i bardzo proszę moderatorów o przeniesienie tematu.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o te artefakty przy zliczaniu pamięci i wyszukiwaniu napędów - sprawdź połączenia dysków i napędów optycznych. Kiedyś tak miałem z DVD, przez które system w ogóle mi nie startował. Odłącz wszystko, co masz podłączone taśmą IDE. Prawdopodobnie to nie to, ale warto sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

9600GT jest dużo słabszy od 8800GT (9800GT)

więc myśle że będzie Ci się trudno przezwyczaić do gorszego.

 

Zawsze możesz kupić coś używanego na allegro. Ja za 2-3dni będe miał do sprzedania 8800GT Palit Sonic, jeśli był byś zainteresowany

 

A jeśli chcesz nową karte do 500zł to nie kupisz nic innego niż 9800GT HD4830 więc lepszej grafiki niż teraz nie zobaczysz. Za 550zł możesz kupić HD4850 za 600zł 9800GTX+ czy GTS250.

 

Weź swoją karte i pójdz do jakiegoś kolegi, podłącz u niego swoją grafe, jeśli będą artefakty to napewno padła grafika.

Sytuacja którą opisałeś przypomina mi mojego starego Asusa 7600GS ;]

Link to post
Share on other sites

muszę, Cie niestety zmartwić.. masz padnięta karte :D

 

miałem podobny problem z Radkiem 9600PRO:

http://oc-forum.org/index.php?showtopic=12618&st=0&p=124977&&do=findComment&comment=124977

 

pooglądaj obrazki, jestem pewien, ze masz taki sam problem

ALE: założyłem ją siostrze, bo ona w gry nie gra. tylko 2D (filmy i internet) i śmiga do dzis :D

 

śmieszna sprawa przy okazji wyszła :D

na przykład w CSie sciany nie były dokladnie pokryte teksturami i można było troche oszukiwac xD

Link to post
Share on other sites

muszę, Cie niestety zmartwić.. masz padnięta karte :D

 

miałem podobny problem z Radkiem 9600PRO:

http://oc-forum.org/index.php?showtopic=12618&st=0&p=124977&&do=findComment&comment=124977

 

pooglądaj obrazki, jestem pewien, ze masz taki sam problem

ALE: założyłem ją siostrze, bo ona w gry nie gra. tylko 2D (filmy i internet) i śmiga do dzis :)

 

śmieszna sprawa przy okazji wyszła :D

na przykład w CSie sciany nie były dokladnie pokryte teksturami i można było troche oszukiwac xD

większość to sugerowała więc się spóźniłeś :):):):D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...