Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zarządzanie energią procesora w Windows 8.1

ACPI opcje zasilania ustawienia planu zasilania Phenom II ga-ma770-ud3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 dziadol

dziadol
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 17:17

Witam! Zwracam się z wielką prośbą o pomoc w temacie zarządzania energią w procesorze AMD Phenom II 940. Otóż mój problem pojawił się po modyfikacji jednej z opcji BIOSu. Mianowicie, po czystej instalacji Windows zorientowałem się, że w BIOSie mam ustawioną opcję ACPI Suspend Type na wartość S1 (POS). Jako gospodarny Poznaniak zmieniłem tę wartość na S3 (STR), bo z tego co mi wiadomo tak jest energetycznie korzystniej ;)  Niestety po uruchomieniu Windowsa zauważyłem, że procesor pracuje w stałej częstotliwości (do tej pory była dynamicznie dostosowana do obciążenia procesora). Także zamiast oszczędności mam maksymalne zużucie, a zamiast czterech stanów zasilania od 0,9V mam 1.35V non stop. Wcześniej procesor pracował przy 800, 1800, 2300 oraz 3000 MHz. Chciałbym żeby to wróciło do normy, ale powrót do S1 (POS) w BIOSie nic nie zmienił. Słyszałem, że te opcje zmienia się przed instalacją Windowsa. Jakieś sugestie, uwagi?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ACPI, opcje zasilania, ustawienia planu zasilania, Phenom II, ga-ma770-ud3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych