Skocz do zawartości

Crucial MX100 128GB, 256GB i 512GB - dostępność, wrażenia posiadaczy, dyskusja.


Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Mi się nie udało kupić na czarnym piątku. Ja kupiłem z neta ten dysk i jest git.

 

http://i66.tinypic.com/294maoj.png

 

Nie jest tak szybki jak mój systemowy M550 256GB

 

http://i65.tinypic.com/24grfc0.png

 

Nie widać na co dzień różnicy.

 

http://i65.tinypic.com/2aj81mx.png

 

Wiecie jak po S/N można mieć gwarancję?

 

http://i66.tinypic.com/rc8y1l.png

Link to post
Share on other sites

Jak ma się zepsuć to się zepsuje czy to TLC czy MLC. Ja tam przechodziłem z SSD 64GB na 750 GB to mam przeskok dość spory. A że 64GB sprzedaje na allegro http://allegro.pl/crucial-m4-ssd-2-5-64gb-sata-6gb-s-i6618457500.html i jest 100 zł za nie go. Także MX300 750 GB wyjdzie mnie 500 zł interes dobry zrobiłem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
Właśnie postawiłem od nowa Siódemkę na nowym Crucialu 256GB, oto wyniki:Crystal%2BDisk%2BMark.jpg

 

Patrząc na wyniki innych wydaje mi się, że odczyt jest dużo niższy niż być powinien. Ktoś wie w czym może tkwić problem?

 

Edit, problem rozwiązany dzięki temu poradnikowi :)

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-przyspieszyc-dysk-ssd-w-windows-7-3230.html

 

:D4ff5c3da355bcc9f997a5076deeb50a4.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

W końcu...

 

Przydało by się jeszcze odpiąć „FAQ - SSD” Nowaja, bo jest nowy od Kokosnh-a, a ten jest nieaktualizowany co mocno widać i część informacji jest zbędnie dublowanych...

Jedynie @kokosnh niech uzupełni swój poradnik kilkoma elementami, których mu brakuje (np. czym SSD jest - dla niezorientowanych w technologi to będzie taki fajny forowy skrót informacji) i ten stary do usunięcia.

Edytowane przez krzysiekdtg
Link to post
Share on other sites
czym SSD jest - dla niezorientowanych w technologi

 

W poradniku gdzie podajemy czystą specyfikację, wyróżniając nawet częstotliwość kontrolera, czy bufora DRAM, gdzie znajdują się tylko SSD nas MLC, czyli margines tego co przeciętni ludzie kupują? A porównanie SSD wyglądają tak

 

SSD370 < BX100 = m6v < SP920 < Iridium Pro IRDM Pro gen. 2 = Savage = phoenix ftl < MX200 <= m6 pro <== Extreme PRO <= 850 pro <== 860 pro

 

Mógłbym coś skrobnąć, kilka linijek w stylu obecnego FAQ. Niestety znając siebie wolałbym wszystko dogłębnie wyjaśnić, a wtedy mógłbym równie dobrze rąbnąć pierwszy rozdział mojej pracy dyplomowej. Po odcięciu niepotrzebnych rzeczy z 20 stron zostanie czysto o SSD i ich pacy, ale wiem że nikt tego nie przeczyta. Czy może chcecie takli coś, dogłębnie wchodzące w prace komórek opartych o bramkę pływającą? Ja się zapis, odczyt, kasacja odbywa itp. Jakie napięcia są przykładane do linii WL i BL w konkretnych technologiach przy odczycie czy zapisie... Samemu mi się tego czytać nie chciało po napisaniu, to było głównie do powiększenia pracy. 

Link to post
Share on other sites

W poradniku gdzie podajemy czystą specyfikację, wyróżniając nawet częstotliwość kontrolera, czy bufora DRAM, gdzie znajdują się tylko SSD nas MLC, czyli margines tego co przeciętni ludzie kupują?

Forum komputerowe ma być dla ludzi, którzy, jak napisałeś, wymieniają z pamięci częstotliwości kontrolera i bufora DRAM, czy dla przeciętnego Kowalskiego, który szuka SSD dla siebie, ale nie chce poznawać takich krętych szczegółów ich budowy?

Według mnie bardziej dla tych drugich (bo ci pierwsi i tak sobie jakoś poradzą) i informacje powinny być tak przejrzyste i nieszczegółowe, żeby Kowalski bez problemów mógł wybrać dla siebie dobry produkt.

 

To nie jest tak, że tych szczegółów nie powinno być. Część ludzi chce się bardziej zagłębić w tajniki napędów półprzewodnikowych i Twoje wpisy są świetnym źródłem informacji dla nich (m.in. dla mnie za co Ci szczerze dziękuję - wiele się z nich dowiedziałem).

 

Jednak trzeba pamiętać o obu grupach korzystających z forum i odpowiednio przedstawiać informacje.

 

Jak ja to widzę:

Twój poradnik, post „SATA III (6 Gbps), AHCI”                            //oczywiście formatowanie wg uznania

 

120-128GB (obecnie SSD 120-128GB są wolne i mało opłacalne, w porównaniu do SSD 240-256GB)

 

Crucial BX300 120GB (139zł) (139zł) (historia ceny) (99zł z kodem "komponenty").

Kontroler SM2258 (4 kanały) + kości Micron 3D MLC Gwarancja 3 lata 55 TBW    //gdzieś u dołu nie w spoilerze info co to TBW.

 

//Plextor m6v 128GB (historia ceny) - nie jest dostępny, więc bez sensu go tu umieszczać.

 

//itd.

 

240-256GB

 

//Transcend SSD370 256GB (349zł) (349zł) wersja S jest aluminiowa (historia ceny) (historia ceny wersji s) - jego cena jest za wysoka w porównaniu do konkurencji, więc tak samo nie ma sensu go tu umieszczać.

 

 

 

Crucial BX300 120GB

Kontroler : Silicon Motion SM2258 ( 1-rdzeniówka (32-bit RISC CPU), 4 kanałówka, 8CE na kanał ).

NAND : Micron 256Gbit 32-l 3D MLC (FG) (NW818).

DRAM : Micron 256MB LPDDR3 1866MHz cl13-13-13 (D9SHD).

gwarancja : 3 lata ograniczona 55TBW.

szyfrowanie sprzętowe : brak.  

3GB stałego bufora pseudoSLC, więc po jego wyczerpaniu oczekujcie dużego spadku w zapisie.

BX300 3000 P/E według spec od microna

 

//Plextor m6v 128GB (historia ceny)                                        //jeśli uznasz, że stare SSD też powinny tu być

//Kontroler : Silicon Motion SM2246EN ( 1-rdzeniówka (32-bit RISC CPU), 4 kanałówka, 8CE na kanał ).

//NAND : Toshiba 128Gbit 15nm MLC.

//DRAM : SK Hynix 128MB LPDDR3.

//gwarancja : 3 lata ( nieograniczone zapisem ).

//szyfrowanie sprzętowe : brak.

 

//itd.

 

Transcend SSD370 256GB (349zł) (349zł) wersja S jest aluminiowa (historia ceny) (historia ceny wersji s)

Kontroler : Transcend TS6500 ( Silicon Motion SM2246EN ( 1-rdzeniówka (32-bit RISC CPU), 4 kanałówka, 8CE na kanał ) ).

NAND : Micron 128Gbit 20nm MLC.

DRAM : Samsung 512MB LPDDR2.

gwarancja : 3 lata ograniczone 280TBW.

szyfrowanie sprzętowe : brak.

Jest to na serio najwolniejszy SSD w stawce, porównywalny z konstrukcjami opartymi o JMicron 670H czy phison s8 ( które są na czerniej liści, przez słabą wydajność )

 

 

 

Mógłbym coś skrobnąć, kilka linijek w stylu obecnego FAQ. Niestety znając siebie wolałbym wszystko dogłębnie wyjaśnić, a wtedy mógłbym równie dobrze rąbnąć pierwszy rozdział mojej pracy dyplomowej.

Chodziło mi o coś takiego:

 

1. Co to jest SSD ?

 

SSD (Solid State Drive) to nośnik pamięci masowej oparty o kości NAND.    // @Nowaj się mam nadzieję nie obrazi. W końcu jego praca była po to, by odwiedzającym forum zdobywało się tu wiedzę przyjemniej, a tak imho, gdy wszytko będzie razem odpowiednio przedstawione, będzie. Na końcu możesz dopisać „parę informacji jest ze starego FAQ Nowaja” i wstawić link do odpiętego już wtedy FAQ.

 

W ten sposób imho są zawarte i informacje dla zapaleńców, i zdecydowanie ładniej oraz prościej przedstawione informacje dla laików.

 

EDIT: Zobacz nową listę polecanych zasilaczy @3ndurek, według mnie bardzo przyjemnie dla oka laika przedstawione, a to co nie nadaje się dla oka laika wstaw w spoiler.

Edytowane przez krzysiekdtg
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...