Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam zestaw:

 

CoolerMaster - ELITE 371

+Enermax T.B. Silence PWM UCTB14P 140mm

+Enermax T.B. Silence PWM UCTB12P 120mm

Fortron FSP650-80EGN, 650W 80+ gold

ASROCK Z77 Extreme6 Intel Z77 LGA 1155

Intel Core i5 2400 3.1GHz Cache 6MB LGA1155

+SilentiumPC Spartan PRO HE924

+Enermax T.B. Silence UCTB9 92mm

Radeon HD6850 Gigabyte 1024MB OC

i inne..

Crucial SSD M4 64GB 2.5'' SATA 6Gb/s

WD CAVIAR XL WD3200AAKS 320GB

2x GOODRAM DDR3 4 GB/1333MHz PC3-10600 CL.9

 

 

Nie planuję multi-GPU.

 

Poszukuję wyciszonej obudowy ATX w rozsądnych pieniądzach.

W sumie tego Elita może bym nie zmieniał, gdyby nie fakt, że troszkę się skrzywił :P (jakimś cudem jedna podstawka/nóżka wisi w powietrzu 5mm i obudowa wpada w drgania. Z kolei gdy przystawię ją do biurka, żeby nie latała, to dysk zaczyna drgać).

 

Nie chcę wydać majątku (używki w dobry stanie wchodzą w grę), zależy mi przede wszystkim na wyciszeniu dysku i wentylatorów (które już wiszą na kołkach sylikonowych).

Wygląd mnie średnio interesuje, jednak bardziej prostota wykonania mi odpowiada (statkom kosmicznym dziękuję.. np Z3 wygląda nawet dobrze, natomiast Z9 już jest dla mnie przesadą). Świecić nie musi, okno mi w sumie obojętne czy będzie (chociaż pewnie brak okna = ciszej). Na przednim panelu wystarczy audio + mic (USB dostałem z płytą w miejsce zatoki 2,5). Dysków dodatkowych gdzieś na budzie podłączać nie będę.

 

Wybraliście dla mnie już chłodzenie CPU i wentylatory, więc i teraz liczę na Waszą fachową pomoc ;-)

Edytowane przez PawelQ
Link to post
Share on other sites

Im taniej, ty lepiej.
Ciężko powiedzieć, w razie "W" wyskrobię trochę dodatkowego grosza.
Dajmy na to.. do 400, ale im taniej tym lepiej, i tutaj będzie decydowała cena.

Jeśli mam do wyboru markową super obudowę i obudowę firmy krzak o tych samych parametrach lecz połowę tańszą, wybiorę tą drugą.

Link to post
Share on other sites

Ja mogę z czystym sumieniem polecić Define R4. Mam ją od ~miesiąca i jestem zachwycony - duża, przewiewna, cicha, dobre temperatury. Z tym że planuję jeszcze dokupić kilka wentylatorów. 

@PawelQ Czy te enermaxy 140 mm poleciłbyś dla zwolennika ciszy?

Pozdrawiam :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

@PawelQ Czy te enermaxy 140 mm poleciłbyś dla zwolennika ciszy?

 

I tak i nie (w moim przypadku).

Jeśli jesteś zwolennikiem ciszy to tak, ponieważ nic oprócz szumu powietrza nie słychać

Jeśli jesteś maniakiem ciszy to nie, bo słychać "cięcie" powietrza. 

Ale możliwe że to wina obudowy, ponieważ wyjęty wentyl z obudowy jest prawie niesłyszalny, zamontowany w obudowie - te "cięcie" powietrza słychać (czego nie ma przy 120mm wentylatorze tej firmy, 120mm nawet nie słyszę że mam).

140mm mam na froncie (czyli "najbliżej ucha") więc może stąd takie wrażenie.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/122120-wentylator-120mm-cisza-przede-wszystkim/?do=findComment&comment=1350560

Tutaj jest topic o tym jak szukałem cichego wentylatora (proszę nie sugerować się opinią o 92mm, bo płyta zdychała i stąd ta opinia - wymieniłem P67 na Z77 i wszystko gra - teraz słyszę tylko kartę graficzną na dobrą sprawę i dysk).

 

__________________________

A co powiecie o (oferta z forum):

http://allegro.pl/show_item.php?item=4216855954

Będzie cicho ?

Wróć

Bardzo cicho ?

(półtora roczny syn średnio akceptuje szum :P )

Link to post
Share on other sites

To nie jest wyciszona obudowa. :P

W twoim budżecie najlepszym wyborem będzie Corsair R330 lub Define R4.

 

Do R330 wszystko wejdzie bez problemu (komponenty w poście 1)?

Ciężko znaleźć jakieś opinie na jej temat, a wygląda całkiem przyzwoicie.

 

EDIT.

Podejrzewam że "Free Bundle : 1 x Front USB 3.0 Panel" dodanego do płyty głównej nie zamontuję w niej?

Edytowane przez PawelQ
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dobry!

Zamówiłem obudowę Corsair 330R. Leży jeszcze w kartonie, nawet nie otwartym. Jakoś czasu nie ma ;-)

Ale nie o tym chciałem..

Jak pisałem wyżej mam wentylatory Enermaxa 120/140. Pytanie.. podmienić wentyle Corsair na Enermaxy? Jak się zachowują te wentylatory dołączone do obudowy? Czy może zamontować jedne i drugie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...