Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam router TP-Link TD-W8970 oraz telewizor UE46ES6800S z Smart TV. wszystkie urządzenia połączone z wifi jak tablet czy telefon działają z pełną prędkością czyli 10-12 mega, telewizor ma w zależności jaki ma humor od 0,5 do 2 mega, nie da się korzystać z żadnej aplikacji która łączy się z internetem. Problem pojawił się po kupnie tego modelu i potwierdziłem to podłączając inny stary router w którym problem zniknął, czyli na 100% jest to kwestia ustawień nowego routera, sprawdziłem wszystko co potrafiłem, nadałem ręcznie adres ip i maskę w telewizorze, dodałem DNS w routerze (były same zera)  masę innych rzeczy, nic nie pomogło. Będę wdzięczny za jakiekolwiek propozycje.


 


Nie wiedziałem za bardzo jakie informacje będziecie potrzebować także piszcie co jest potrzebne, a ja dopiszę. 


Link to post
Share on other sites

Również jestem nieszczęśliwym posiadaczem routera firemki TP-link nie podam modelu bo nie pamiętam ,ale to low end'owy model bez modemu(za ok 100zł) z 2012r.

Obawiam się że grzebanie w ustawieniach routera nic nie pomoże. Podejrzewam, że meritum sprawy tkwi w "humorach" routera - czyli w jego nieprawidłowym działaniu przy prawidłowych ustawieniach.

Moje problemy z tym sprzętem zaczęły się od epizodycznego nie działania aplikacji streem'ujących dane(youtube, skype) przez wi-fi. (sprawdzane na 2 różnych telefonach z odmienną wersją androida).

Pomogło tylko przeczekanie problemu i router po 3 miesiącach zaczął działać z powrotem prawidłowo.

Nie pomogła żadna aktualizacja firmware'u, wyłączenie zabezpieczeń,DMZ, reset ustawień.

Następnym problemem było nie widzenie sieci wi-fi przez xboxa360, pomimo, że stał 40cm od routera, pewnego dnia po prostu przestało działać.

Zdenerwowany tymi huśtawkami podłączyłem wszystko na lan .... i co ??? podziałało z 1 tydzień i się rozsypało w momencie podpięcia laptopa do LAN, to mnie naprawdę mocno zdziwiło, ale po wykonaniu kilku resetów i odczekaniu kilku godzin, sprawa wróciła do normy, bez grzebania w ustawieniach. (dociśnięcie i sprawdzenie przewodów i wtyków nic nie pomogło).

Obecnie router działa w konfiguracji: 

LAN: PC, XBOX360, TVSAMSUNG

Wi-FI: 2xSmartfone android, laptop

Wszystko działa, Transfery po LAN ok, w moim przypadku pomogło poczekanie, aż zadziała.

 

Reasumując polecam Ci dwie opcje:

1. wymień router na np: linksys

2. idź do kościoła lub daj na mszę.

 

Ps. wyłącz zabezpieczenia Wi-Fi i sprawdź transfer, mam podobny model telewizora UE46ES6700, ale nie miałem odwagi podpinać go do TP-link'a przez Wi-Fi.

Link to post
Share on other sites

No mój poprzedni router to był Linksys i wszystko działało ale musiałem wymienić na nowy, mój nowy router tp-linka był trochę droższy bo ponad 200zł kosztował, ale ze wszystkimi urządzeniami działa dobrze, tylko z tym cholernym telewizorem... myślałem żeby jakoś pociągnąć kabel ale jak mówisz że tydzień podziała to bez sensu się trudzić.  


Link to post
Share on other sites

Metodą prób i błędów doszedłem do przyczyny problemów, szyfrowanie....na  WPA/WPA2 są problemy, gdy wyłączę zabezpieczenia i wifi jest bez hasła, wszystko działa bez problemu, teraz tylko mam dylemat co dalej... nie zostawię sieci bez hasła...

 

Nie wiem dlaczego nie mogę zaznaczyć opcji WEP, chciałem spróbować czy na niej będzie działać ale jest ona niedostępna. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...