Skocz do zawartości

Polecane słuchawki douszne/dokanałowe


Recommended Posts

[Jeśli ktoś ma odpowiednią wiedzę i ochotę na zaktualizowanie poradnika, proszę o wiadomość prywatną.] adivxv

 

Poniższa lista słuchawek zawiera najlepsze i najbardziej godne polecenia modele słuchawek w różnych przedziałach cenowych. Propozycje podane poniżej są co jakiś czas odświeżane, a wszelkie sugestie odnośnie dodawania kolejnych proszę zawierać w komentarzach.
 
Należy jednak pamiętać, aby przed każdym wyborem słuchawek określić kilka cech, warunków jakie mają spełniać. Pozwoli to zawęzić obszar poszukiwań i zaowocuje możliwie najlepszym wyborem spełniającym określone wymagania. Najważniejsze z nich to:
           - Budżet przeznaczony na słuchawki
           - Wymagania kupującego
           - Charakterystyka brzmienia
           - Przeznaczenie
           - Typ budowy i rodzaj przetwornika
 
Słuchawki:
           - Douszne (ang. Earbuds) - popularnie nazywane pchełkami, często dołączane do elektronicznych urządzeń (np. telefonu komórkowego, odtwarzacza lub radia). Spoczywają w małżowinie, nie wchodzą do kanału słuchowego. Mają stosunkowo dużą membranę i otwarty obieg powietrza – przetwornik wentylowany jest z dwóch stron. Bez problemu usłyszymy w nich dźwięki otoczenia, ale niestety działa to też w drugą stronę – przy wyższych głośnościach otoczenie również usłyszy to, czego słuchamy.
 
          - Dokanałowe (In-Ear Monitors, IEMs, Canal Phones) – w odróżnienie od słuchawek dousznych, wchodzą głęboko do kanału słuchowego. Są odpowiednikiem słuchawek otwartych – powietrze pomiędzy błoną bębenkową a słuchawką nie wydostaje się na zewnątrz. Przy prawidłowo założonych słuchawkach uzyskamy tłumienie na poziomie 20-30dB. Dźwięki nie wydostają się do otoczenia w takim stopniu, jak w słuchawkach dousznych.
 
Dzielą się na:
        - Takie o przetworniku dynamicznym (dokanałowe oraz douszne) – zależnie od konstrukcji są mniejsze (słuchawki dokanałowe) albo większe (słuchawki douszne). do membrany przetwornika przymocowana jest cewka, przez którą płynie prąd. Cewka umieszczona jest w stałym polu wytwarzanym przez magnes przymocowany do obudowy słuchawki. Zmiany prądu płynącego powodują drganie membrany (wytwarzanie dźwięku). Istnieje w tym przypadku zjawisko wygrzewania słuchawek polegającą na podłączeniu do źródła dźwięku na określoną ilość czasu i rozruszaniu przetwornika. Z racji mniejszej złożoności przetwornika występują w tańszych modelach słuchawek.
 
       - Takie o przetworniku armaturowym (wyłącznie dokanałowe) – Różnią się znacząco od przetworników dynamicznych. W stałym polu magnetycznym umieszczony jest ruchomy rdzeń z nawiniętą cewką elektryczną. Zmiany prądu płynącego przez cewkę wprawiają rdzeń w ruch. Dopiero drgania rdzenia przenoszone są na membranę, która wytwarza fale dźwiękowe. Owe przetworniki są zamknięte w metalowej obudowie, która eliminuje zewnętrzne zakłócenia elektromagnetyczne. Mają bardzo małe rozmiary, przez co ciężej jest za ich pomocą uzyskać niski bas, ale z drugiej strony pozwalają na umieszczenie kilku w jednej słuchawce. Stosowane przeważnie w droższych modelach słuchawek.
 

Polecane modele

[table]

Do 100 złł[/table]


a) Douszne
        - Panasonic HJE-120 [Recenzja]
        - Philips SHE3590 [Recenzja]
        - AKG K315 [Recenzja]
b) Dokanałowe
        - SoundMagic PL11 [Recenzja]
        - Brainwavz Delta [Recenzja]
        - Brainwavz Alpha [Recenzja]

 

[table]

100-250 zł[/table]


a) Douszne
        - Apple EarPods [Recenzja]
b) Dokanałowe
        - Brainwavz R1 [Recenzja]
        - Brainwavz ProAlpha [Recenzja]
        - Jays a-Jays Four
        - Etymotic MC5 [Recenzja]
        - SoundMAGIC E10 [Recenzja]
        - NuForce Ne-700x [Recenzja]
        - NuForce Ne-600x [Recenzja]
        - Fischer Audio Eterna [Recenzja]


[table]

250-350 zł[/table]

a) Douszne
b) Dokanałowe
         - Fischer Audio Tandem [Recenzja]
         - Shure SE 215 [Recenzja]
         - Phonak Audeo PFE012 [Recenzja]
         - Brainwavz M3 [Recenzja]
         - Etymotic HF2 [Recenzja]


[table]

350-500 zł[/table]

a) Douszne
         - Sennheiser MX 980 [Recenzja]
b) Dokanałowe
         - Sennheiser IE60
         - Phonak Audeo PFE 112 [Recenzja]
         - Yamaha EPH-100 [Recenzja]
         - HiFiMAN RE-400 [Recenzja]
         - Etymotic HF3 [Recenzja]


[table]

500-750 zł[/table]

a) Douszne
b) Dokanałowe
         - Westone W10 [Recenzja]
         - Shure SE 315
         - Ultimate Ears Triple.fi 10 Pro [Recenzja]
         - Klipsch X10


[table]

750-1000 zł[/table]


a) Douszne
b) Dokanałowe
         - Sennheiser IE 80
         - Denon AH-C400 [Recenzja]
         - Etymotic ER-4P [Recenzja]


[table]

Powyżej 1000 zł[/table]


a) Douszne
b) Dokanałowe
- Westone W20 [Recenzja]
- Westone W40 [Recenzja]
- Westone UM30 [Recenzja]
- Phonak Audeo 232 [Recenzja]
- Shure SE 535 [Recenzja]


 
Postaram się co jakiś czas aktualizować listę. :)

Edytowane przez adivxv
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

 

Świetne zestawienie
 

Dzięki :)

 

myślałam że słuchawki od Sennheiser będą konkurować też w przedziale 100 zł.

 

Słuchałem paru modeli za <100zł i szczerze mówiąc nie są konkurencyjne.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

 

 

@iDaft- już prawie 1000 postów na benchmarku !!
 

O, faktycznie - słabo ostatnio u mnie z udzielaniem się poza "Na luzie", więc coś licznik powoli wybija kolejne cyfry. :)

 

 

Jubileusz się szykuje

Chyba będę musiał coś specjalnego przygotować. :) Chociaż przy reszcie, to i tak cienko. :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
Bardzo fajny temat, który pomógł podjąć decyzję przy zakupie (SM E10) naprawdę świetne słuchawki w dobrej cenie. Leci plusik.

 

Cieszę sie, ze sie do czegoś przydał temat. ;)

 

Niedługo aktualizacja + dojdą opisy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Panasonic HJE-120

Tak a propos, warto zauważyć, że obecnie masakrycznie ciężko je dostać. Zostały chyba praktycznie całkowicie wyparte przez HJE-125. Myślę, że dobrze by było nanieść stosowne poprawki do wpisu.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

kupiłem brainwava delta na podstawie wszystkich recenzji w internecie i okazały się tragiczne. Jedyne co na nich dobrze brzmi to bas a nie jestem bas headem. Wokal jest na wysunięty na przód a muzyka gra w tle, ale tak jakby w pokoju obok. Średnie pasmo jest zabasowione a góra bije po uszach. Słucha się ich gorzej niż słuchawek dorzuconych w zestawie do Xperii S. Mam Superlux hd681 i edifer r1600tii. Nie uważam się za audiofila ale doceniam dobrą jakość dźwięku i do teraz nie wiem czy te słuchawki dostały sztuczny hype czy dystrybucja w UK daje trefne egzemplarze.

Link to post
Share on other sites

Opinie nt tych słuchawek są bardzo skrajne - dużo osób je ulubi, ale dużo tez nie. Z tego, co słuchałem osobiście, to dla mnie jest to model podobny do E10, ale oczywiście ze względu na cenę, tak z półkę/dwie niższe. Ja słuchałem ich z ajfonem i clipem, z tym drugim bardziej mi sie podobała, ale z 5s było słabo. Może dobór źrodła w Twoim przypadku jest niewłaściwy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich!
Zastanawiam się nad kupnem słuchawek, a mianowicie nad jednym z tych trzech modeli:
1. SoundMagic PL11

2. SoundMagic E10
3. Xiaomi piston v2

 

Które polecili byście z tych trzech? Ogólnie słucham zróżnicowanej muzyki ale głównie to jakiś trance, rock, chillstep, trochę hiphopu. Ważne jest dla mnie żeby bass nie zagłuszał sceny ale za razem był "soczysty" :)
Inne propozycje rónież chętnie wezmę pod uwagę :)
Pozdrawiam :)

Edytowane przez xpiterekx
Link to post
Share on other sites

Witam, zastanawiam się nad zakupem słuchawek JBL J33. Poczytałem o nich opinię i ludzie skarżą się, że słuchawki są ciężkie i wypadają z uszu. Czy miał ktoś może styczność z tymi słuchawkami, lub je posiada i może wypowiedzieć się w tej kwestii. Jakie są wasze opinie o tych słuchawkach? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...