Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Artefakty Radeon 7850

radeon 7850 artefakty oc 3d 2d

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Warren1987

Warren1987
  • ♫ ♪ ♫...Do The Evolution???...♪ ♫ ♪

• 2004 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 10:51

Podepnę się pod tą wypowiedź - MSI AB to jeden z najlepszych programów do zarządzania kartą z tym że trzeba czasem sprawdzić jego ustawienia czy aby nie mamy coś dziwnego poustawiane w opcjach. U mnie MSI AB gryzł się z SapphireTrixx i bywało że wywalało jakieś dziwne pasy/artefakty na ekranie oraz użycie karty wynosiło cały czas 60% mocy, innym zaś razem konfliktowała opcja z RivyTuner dotycząca opcji supportingu różnych wersji DirectX. Wypróbuj MSI AB 3.0 tak jak zaleca kolega - nie powinno nic sypać. 

• 0

Intel i7 4790 @ 3,6 GHz, Raijintek Aidos, MSI H87-G43, Gigabyte GTX 1660 OC

A-DATA 4x4GB XPG 1600 MHz, ADATA SU800 256GB, WD Caviar Blue 1TB, Seagate Barraqcuda 1TB & 2TB

Zalman Z3, Tacens Valeo V 800W 80+ Silver, AOC G2460VQ6

Logitech G402 Hyperion Fury, Gigabyte K7 Force

Gigabyte MP100, Sharkoon Skiller SGH2

#22 razor_1911

razor_1911
  • Autor tematu
  • Amator

• 54 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 12:57

Miałem mową wersję (3.0), miałem starszą. Niestety problemy występowały na obu. TRIXX z kolei powodował dziwne freezy, na które pomagał jedynie restart. W Afterburnerze miałem w miarę nienamieszane. Nawet nie miałem co za bardzo grzebać, chociażby z napięciem, bo Gigabyte nie oferuje takiej możliwości. Jeśli będę miał czas i nerwy, to zainstaluje jeszcze raz Afterburnera i pokombinuje z ustawieniami. Może faktycznie coś namieszałem. Wersji AB miałem przynajmniej trzy, przy czym tak samo było ze sterownikami. I wciąż borykałem się z problemami.

• 0

#23 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3885 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 13:33

Twój przypadek jest dość ciekawy. Więc zacznę z innej strony jaką masz wersję bios w Swoje karcie i płycie głównej? Jeśli nie są najnowsze pierwsze co zrób to aktualizację. Dopiero potem zacznij aktualizację MSI AB.  

• 0

#24 razor_1911

razor_1911
  • Autor tematu
  • Amator

• 54 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 12:25

Myślę, że nie jest to potrzebne. BIOS na płycie jest aktualny, a BIOS na karcie - nie ma potrzeby, to nie sądzę, by trzeba było aktualizować.

• 0

#25 Niuniek7

Niuniek7

Napisano 17 czerwiec 2014 - 14:57

a BIOS na karcie - nie ma potrzeby,

a jednak dostałeś na tacy :P

• 0

#26 razor_1911

razor_1911
  • Autor tematu
  • Amator

• 54 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 22:05

Zgadzam się, dostałem. Z jednym zastrzeżeniem - wgrywanie modyfikowanego BIOSU to utrata gwarancji. Jakby chociażby brakło prądu, bo nie posiadam (jeszcze) UPS-a, to mam po karcie i nikt mi tego nie naprawi.

Ponadto - sam też potrafię zgrać BIOS z karty i zrobiłem to wcześniej. I także potrafię go wyedytować, co też uczyniłem. Jednak nie zdecydowałem się na jego wgranie i była to dobra decyzja. Dziękuję więc za chęć pomocy i podjęcie wyzwania, jednak nie uważam za słuszne ryzykowania uwalenia czyjejś karty modyfikowanym BIOS-em ;). Mi na niej zależy, dlatego go nie wgrałem, nawet, jeśli faktycznie miałem go na tacy :)

• 0

#27 Niuniek7

Niuniek7

Napisano 19 czerwiec 2014 - 02:42

i nikt mi tego nie naprawi.

a ja? :P

• 0

#28 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3885 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 08:21

Po co masz edytować bios? Ja sugerowałem tylko aktualizację biosu grafiki do najnowsze wersji jaką opublikował producent na swojej stronie. Bez żadnego edytowania bios. Ściągasz właściwą wersję(sprawdź obecną wersję bios np. F1, F3 można fleszować tylko najnowszym biosem F jedno cyfrowym. np. F4. Bios F11 tylko F12, a bios F21 tylko F22 itd.) i wygrywasz do karty. Po co? Bo tak się robi gdy sprzęt sprawia jakieś problemy. Fakt aktualizacją jest ryzykowna(brak zasilania), jednak proces aktualizacji nie trwa długo i jest raczej bezpieczny. Jeśli nawet uwalisz kartę przy fleszowaniu to jest to proces całkowicie odwracalny. Wystarczy w takiej sytuacji druga dowolna karta grafiki i procedurę fleszowania należy po prost powtórzyć unikając poprzednich błędów. Możesz nawet spróbować wgrać bios pod Windows wykorzystując aplikację @bios http://www.gigabyte....c-2gd/download/

• 0

#29 razor_1911

razor_1911
  • Autor tematu
  • Amator

• 54 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 20:40

@gepardmak

Odpisywałem do usera Niuniek7, który na poprzedniej stronie podrzucił mi BIOS najprawdopodobniej modyfikowany. Stąd ten motyw :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: radeon, 7850, artefakty, oc, 3d, 2d

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych