Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zgadzam się, dostałem. Z jednym zastrzeżeniem - wgrywanie modyfikowanego BIOSU to utrata gwarancji. Jakby chociażby brakło prądu, bo nie posiadam (jeszcze) UPS-a, to mam po karcie i nikt mi tego nie naprawi.

Ponadto - sam też potrafię zgrać BIOS z karty i zrobiłem to wcześniej. I także potrafię go wyedytować, co też uczyniłem. Jednak nie zdecydowałem się na jego wgranie i była to dobra decyzja. Dziękuję więc za chęć pomocy i podjęcie wyzwania, jednak nie uważam za słuszne ryzykowania uwalenia czyjejś karty modyfikowanym BIOS-em ;). Mi na niej zależy, dlatego go nie wgrałem, nawet, jeśli faktycznie miałem go na tacy :)

Link to post
Share on other sites

Po co masz edytować bios? Ja sugerowałem tylko aktualizację biosu grafiki do najnowsze wersji jaką opublikował producent na swojej stronie. Bez żadnego edytowania bios. Ściągasz właściwą wersję(sprawdź obecną wersję bios np. F1, F3 można fleszować tylko najnowszym biosem F jedno cyfrowym. np. F4. Bios F11 tylko F12, a bios F21 tylko F22 itd.) i wygrywasz do karty. Po co? Bo tak się robi gdy sprzęt sprawia jakieś problemy. Fakt aktualizacją jest ryzykowna(brak zasilania), jednak proces aktualizacji nie trwa długo i jest raczej bezpieczny. Jeśli nawet uwalisz kartę przy fleszowaniu to jest to proces całkowicie odwracalny. Wystarczy w takiej sytuacji druga dowolna karta grafiki i procedurę fleszowania należy po prost powtórzyć unikając poprzednich błędów. Możesz nawet spróbować wgrać bios pod Windows wykorzystując aplikację @bios http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r787oc-2gd/download/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...