Skocz do zawartości

Telefon dla typowego użytkownika


Recommended Posts

Cześć. Skończył się czas mojej Xperii J. Swoją drogą, telefonu nie polecam, bo nawet gdy się dzwoni mam dziwne ściny. Ba, telefon wyłącza mi się co chwilę.

Do naprawy nie mam zamiaru go oddawać, bo już nie wytrzymuję. I w tym momencie pojawia się pytanie - co nowego kupić? 

Przyszedł czas na kupno czegoś lepszego, z dobrym aparatem i jakąś płynnością. Najlepiej android.

Nie jestem bardzo wymagający, w gry prawie nie gram (a jeśli już to pokroju Hill Climb Racing, który odpaliłby na pierwszym lepszym telefonie) - jedynie co to używam telefon do przeglądania twarzoksiążki, internetu czy też youtube'a. Mój budżet to +/- 1300zł. A wiem, że za tą cenę można mieć już fajnego smartfona.

Moim głównym wymogiem jest aparat i płynność użytkowania. To drugie mniej, bo jestem przyzwyczajony do ścin - siermięga mojej Xperii nauczyła mnie cierpliwości.

 

Słyszałem o kilku telefonach, ale nie mam pojęcia jakie mają aparaty i jakie są:

Nokia Lumia 925, Samsung Galaxy S4, LG G2, LG Nexus 5, Iphone 4S

 

Mój ojciec posiada SGS3 i jest bardzo zadowolony, gdy go używałem bardzo mi się podobał - S4 to godny następca?

Wybaczcie chaotyczną treść tego tematu, ale praktycznie dopiero co się obudziłem.

Edytowane przez bush39
Link to post
Share on other sites

Do aparatu ja bym się kierował na Lumię/S4, podobno iphone też ma dobry aparat... Co do S3 a S4 - tak, s4 to wg mnie godny następca, ma świetny aparat i działa bardzo płynnie, przynajmniej kiedy je porównywałem ze sobą. Do tego ma wymienną baterię i slot na karty pamięci, co dla mnie czyni go świetnym urządzeniem. Do tego jest cieńszy i lżejszy, co pozytywnie wpływa na jego użytkowanie. Jeżeli nie przeszkadza Ci plastik, to jest to dobry wybór. Za Nexusem przemawia czysty android i szybszy procesor i układ graficzny, ale jak dla mnie to nie robi różnicy, gdyż oba urządzenia zapewniają płynną pracę i wysoką wydajność, a Nexus ma słabszy aparat. 

Link to post
Share on other sites

w tej cenie polecam LG G2 : bardzo wydajny ( wydajnieszy od S4 ) ma 2gb ram, super aparat 13 mpix, Full HD ekran i rewelacyjna baterie ( 3 dni sredniego uzytkowania przetrwa ) ma 16gb wbudowane, ale mozna podlaczyc pendrive , jest plynny dzieki dobrze zoptymalizowanej nakladce na system. Jak dla mnie wybor oczywisty.

Link to post
Share on other sites

Bral bym Lumię 925 - miałem S4 i to paździeż nie telefon, zacinał się, mulił, obudowa wykonana z plastiku pozyskanego z butelek i reklamówek. Zdjęcia średnie. Co 3 miesiące musiałem robic wipe by dzialał normalnie.

 

Kupiłem Lumię 720 - która kosztowała 1/3 S4 a działa 3x szybciej i płyynniej.

 

Obecnie mam służbową Lumię 920, prywatną Lumię 720 - i nigdy, ale to nigdy nie wroce do SzmelcDroida - nawet usługi jak Poczta, Kalendaż, Kontakty, Dokument działają 100x lepiej niz w Androidzie /  Google - jedynie wyszukiwarka jest lepsza. Resztę ekosytemu Lumia / Microsoft ma znacznie lepszą.

 

L925 ma jeden z najlepszych aparatów wśród telefonów, optyczna stabilizacja.

 

Chcesz mieć święty spokój? Zapomnieć o problrmach? Cieszyć się płynnym, szybkim działanie to kup Lumię. Jest swietnie wykonana i działa. No i mamy wsparcie do 2016 roku - a jak znam życie S4 nie dostanie androida 4.5 :) w końcu rok minął, mamy S5 i tradycyjnie posiadacze starszych modeli zostana koncertowo "wydymani" - chcesz mieć nowy soft? Kup S5 lub szukaj nieoficjalnego.

Link to post
Share on other sites

A jak z baterią w Lumii 925? Chodzą słuchy, że jest bardzo słaba. Jestem przyzwyczajony do tego, że zostawiam telefon do ładowania na całą noc, o 6:30 wyłączam z ładowania i siedzę do 23, potem go podłączam. Będzie z tym duży problem, szybko się rozładowuje?

Link to post
Share on other sites

Co mam rozumieć pod "przyciskaniem bardziej"? Podczas biegania, włączonego Endomondo i muzyki, około godziny, ile powinno zdjąć baterii? Szacuję, bo chcę zobaczyć jakie jeszcze mam alternatywy do tego ~1000zł, mimo że jestem praktycznie zdecydowany na 925.

Edytowane przez bush39
Link to post
Share on other sites

Dołączę się do tematu kolegi. Ja tez zastanawiam się na Lumią 925 i mam podobne wymagania. Podczas biegania przełajowego korzystam jeszcze z map dla orientacji w terenie i programu Sportstracker. Tak poza tym to spora ilość rozmów, przegladanie neta, youtube, twitch. Od czasu do czasu zrobienie zdjęcia lub nagranie filmiku. W sumie to telefon ma być wytrzymały (na plus lumia) i z żywotną baterią ( na minus lumia).


@bush39

 

Ja ostatecznie wziąłem G2 mini LTE. Spoko telefon i jeszcze kasa w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

A może poczekać z pół roku, aż ceny trochę opadną, mi się uzbiera i będę mógł kupić coś lepszego? Wtedy wejdą w grę telefony kosztujące około 2000zł, a to już jest dużo - upatrzyłem sobie m.in. Xperię Z2 (m.in. fajny aparat i wodoszczelność) czy też Galaxy S5. Czy może brać teraz coś z niższej półki? Sam nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli możesz poczekać, to poczekaj :) Obecne telefony stanieją, więc wcale nie będziesz musiał wydawać wszystkiego, co będziesz miał, a tyle, co masz teraz, tylko że kupisz za to lepszy telefon. Sam kupiłem Galaxy S3 dwa lata po premierze i nadal jestem zadowolony (bo mogłem kupić coś słabszego wcześniej), więc Ty możesz poczekać te pół roku :P

Link to post
Share on other sites

Xperia J padła. Totalnie, jak przewidywałem. Więc potrzebuję zakupu na teraz. Tak jak wspominałem, 1300zł, potrzebuję kupić go naprawdę szybko bo na wysłużonej Nokii długo nie wytrzymam (przyzwyczajenie do smartfona daje się we znaki :/)

 

Galaxy S4, LG G2, Xperia Z, HTC One, IPhone 5 (musiałbym dobrze szukać), Lumia 925. Potrzebuję konkretnej podpowiedzi, dzięki z góry.

Edytowane przez bush39
Link to post
Share on other sites

Telefon uniwersalny i mieszczący się w budżecie to Xperia Z1.

Jak wiemy mamy już Z2 ale on nie wnosi zbyt wiele nowego (tak jak większość topowych modeli goniących za kasą producentów).

Jeszcze na początku roku był to jeden z najlepszych na rynku. Dostał aktualizacje andka 4,4 i śmiga aż miło.
Wystarczy Ci ten telefon na bardzo długo. Do tego dochodzi wykonanie na najwyższym poziomie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...