Skocz do zawartości

Wybór smartfona do 1200 zł, niemarkowego?, 5-5,5''


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tabalan,

Recommended Posts

Witam.

Jestem posiadaczem leciwego juź Samsunga Galaxy S2 (I9100). Chciałbym kupić nowy telefon do maksymalnie 1200 zł (najlepiej do 1000zł) przy następujących założeniach:

 

-ekran 5 ÷ 5,5 cala

-pamięć wewnętrzna 8 Gb lub więcej

-dobra bateria

-wydajność lepsza od mojego obecnego telefonu (jeśli chodzi o wydajność to muszę przyznać że na I9100 nie narzekam więc nie musi to być demon prędkości).

- nie zależy mi na jakości aparatu fotograficznego

 

Od dłuższego czasu staram się dokonać wyboru i nie znalazłem niestety smartfona spełniającego wszystkie te założenia.

Moje zainteresowanie wzbudziły:

 

-ZOPO ZP998. Nówka do kupienia za 999 zł na allegro. Duży ekran, dobra wydajność, spora pamięc zarówna RAM jak i ROM, ale bateria 2400 mAh to wg mnie ( i recenzentów) zdecydowanie za mało dla takiego telefonu. Poza baterią nie miałbym tu żadnych zastrzeżeń.

 

-Lenovo A850+. Cena ok. 600 zł. Duży ekran, dobra wydajność, wg recenzji wystarczająco długa praca na baterii, ale 4 Gb ROM to porażka. 3 GB zajmuje system, zostaje 1 Gb na programy. Wiem że można włożyć kartę SD ale nie wszystkie programy chcą się instalować na SD a większość i tak zostawia część plików na pamięci wewnętrznej i dość szybko taki 1 Gb można zapełnić (sprawdzone u żony, pomimo tego że żadnych dużych gier nie instaluje to ostatnio musiałem zrobić spore czystki u niej w aplikacjach żeby cokolwiek więcej zainstalować na jej Galaxy Ace II).

 

Z góry dziękuję za propozycje i komentarze.

Link to post
Share on other sites

ZOPO ZP998  - miałem przez tydzień i oddałem. 

wady:

* GPS nie działa a jak już komuś działa to dokładność jego jest taka że lepiej żeby nie działał. 

* Dzięki swojej mocy (demon prędkości) strasznie się grzeje nawet po 10 min. grania w jakąś bardziej wymagającą grę temperatura jest tak wysoka że ledwo da się go trzymać w ręce nie mówiąc już o włożeniu do kieszeni (oparzenie gwarantowane).

zalety:

* wyświetlacz jest bardzo fajny czytelny (porównujący z SG S5 )

* 5,5' jest idealną wielkością do grania, internetu czy navigacji.

 

ja miałem budżet nawet trochę większy jak Ty bo szukałem do 1600 zł i wybrałem ZOPO ZP998 ale z racji nie działającego GPS zdyskwalifikowało go to po pierwszych dniach użytkowania.

 

teraz jestem posiadaczem Samsunga Galaxy S5 i jakość wykonania jest dużo lepsza i nie wróciłbym do ZOPO nawet gdyby GPS działał tak jak w SGS5. Weź coś markowego w tej cenie bo jak raz się sparzysz na "chinolu" to potem będziesz omijał z daleka.

 

zobacz na Lenovo K9 10 (aukcja na ebay)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

LG G2 poszukać - chodzi w okolicach 1200zł i tyle w tym temacie. Aparat, bateria ekran wymiary procek... Jak wymagasz 8Gb to spokojnie Ci wystarczy. (16Gb - zostaje nieco ponad 10 Gb dla Ciebie).

Dzięki za propozycję. Faktycznie telefonik fajny, ale:

-cena powyżej 1200 zł (jak pisałem maksymalnie chcę wydać 1200 zł a super by było zmieścić się w 1000 zł). Powiedzmy że to jest jeszcze do przeskoczenia.

-brak slotu na karty pamięci. Pisałem że 8 Gb pamięci wbudowanej mi wystarczy ale w domyśle (przyznaję że nie napisałem tego) resztę uzupełnię sobie kartą pamięci. To dla mnie duży problem i wg mnie dziwna fanaberia producenta w takim telefonie.

-brak dostępu do baterii i możliwości samodzielnej jej wymiany w razie potrzeby,

Na pewno pomyślę jeszcze nad tym telefonem ale będę wdzięczny za propozycję jakiejś alternatywy.

Link to post
Share on other sites

Nie ma alternatywy;p

1. Używkę na gwarancji kupisz już za 1150zł ;)

2.Brak kart pamięci ? FAKT ;/ Ale jak coś możesz pena podpiąć na micro USB 16Gb-40zł i działa jak karta pamięci a ponadto masz w chmurze 50Gb za free.

3. A na co Ci bateria wymienna? Telefon ma jedną z najlepszych baterii - 3 dni użytkowania a ponadto dzięki że jest niewymienna to gwarancje ma na 2 lata a nie na 6 miesięcy. Ponadto tak czy siak można wymienić - bateria kosztuje ok.80 zł nowa jak coś.

 

To jest obecnie najlepszy telefon na rynku pod względem jakość/cena. Wiadomo jak chcesz lepszy to są ale w każdym (z wyjątkiem Note 3) to przepłacasz. Telefon

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ZOPO ZP998  - miałem przez tydzień i oddałem. 

wady:

* GPS nie działa a jak już komuś działa to dokładność jego jest taka że lepiej żeby nie działał. 

* Dzięki swojej mocy (demon prędkości) strasznie się grzeje nawet po 10 min. grania w jakąś bardziej wymagającą grę temperatura jest tak wysoka że ledwo da się go trzymać w ręce nie mówiąc już o włożeniu do kieszeni (oparzenie gwarantowane).

zalety:

* wyświetlacz jest bardzo fajny czytelny (porównujący z SG S5 )

* 5,5' jest idealną wielkością do grania, internetu czy navigacji.

 

ja miałem budżet nawet trochę większy jak Ty bo szukałem do 1600 zł i wybrałem ZOPO ZP998 ale z racji nie działającego GPS zdyskwalifikowało go to po pierwszych dniach użytkowania.

 

teraz jestem posiadaczem Samsunga Galaxy S5 i jakość wykonania jest dużo lepsza i nie wróciłbym do ZOPO nawet gdyby GPS działał tak jak w SGS5. Weź coś markowego w tej cenie bo jak raz się sparzysz na "chinolu" to potem będziesz omijał z daleka.

 

zobacz na Lenovo K9 10 (aukcja na ebay)

Dzięki za ostrzeżenie. O problemach z GPS-em faktycznie coś już czytałem ale w żadnych opiniach nie wspominano o tak intensywnym nagrzewaniu się.

Twoja propozycja Lenovo K910 jest fajna ale cena znacznie przewyższa mój budżet (ok. 1600 zł) i też brak slotu kart pamięci.

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze 4,7' HTC One,w swoim przedziale cenowym,na pewno obok G2 będzie najlepszym wyborem,szczególnie iż aparat nie jest priorytetem.W przeciwieństwie do konkurencji ma 32gb niezwykle szybkiej pamięci wbudowanej,najlepsze wykonanie,dźwięk,nakładkę i świetny ekran.

Link to post
Share on other sites

Nie ma alternatywy;p

1. Używkę na gwarancji kupisz już za 1150zł ;)

2.Brak kart pamięci ? FAKT ;/ Ale jak coś możesz pena podpiąć na micro USB 16Gb-40zł i działa jak karta pamięci a ponadto masz w chmurze 50Gb za free.

3. A na co Ci bateria wymienna? Telefon ma jedną z najlepszych baterii - 3 dni użytkowania a ponadto dzięki że jest niewymienna to gwarancje ma na 2 lata a nie na 6 miesięcy. Ponadto tak czy siak można wymienić - bateria kosztuje ok.80 zł nowa jak coś.

 

To jest obecnie najlepszy telefon na rynku pod względem jakość/cena. Wiadomo jak chcesz lepszy to są ale w każdym (z wyjątkiem Note 3) to przepłacasz. Telefon

Ani w chmurze ani na zewnętrznym pendrajwie nie zainstaluję aplikacji więc niewiele to zmienia, LG podjęło idiotyczną decyzję niedodania karty pamięci w smartfonie z dość wysokiej półki podczas gdyjest to standard w większości telefonów.

Link to post
Share on other sites

kuku8, chmura nie rozwiązuje problemu, bo zużywasz na to pakiet danych. Nie ściągniesz komfortowo nawet 1 filmu, bo skończy ci się limit i transfer będzie miał śmieszne niską prędkość. No chyba, że bierze się ponad 10-20 GB limitu danych. Pendrive też nie jest aż tak wygodny jak to opisujesz, bo jeżeli masz na nim jakieś ważne dla ciebie dane to musisz go mieć cały czas przy sobie.

 

A z gwarancją na baterię to jest różnie, nie musi być 2 lata. Moja Lumia 920 też ma niewymienną i nie ma 2 lat, lecz 12 miesięcy. Musisz sam przeczytać w ulotce dołączonej do smartfona ile LG udzieliło gwarancji na ten element.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam SG Note2 sam posiadam od roku i myślę że posiada wszystko co oczekujesz od smartfona

Faktycznie patrząc na specyfikację jest co najmniej dobrze. Boli tylko GPU identyczne jak w moim Galaxy S2. Jak pisałem nie zależy mi na super wypasie ale jak już wymieniam sprzęt i płacę niemałe (przynajmniej dla mnie) pieniądze to fajnie by było dostać coś lepszego.

W porównaniu z Adreno 330 z proponowanego przez kuku8 LG G2 to Mali-400 to prehistoria.

Dodam jeszcze 4,7' HTC One,w swoim przedziale cenowym,na pewno obok G2 będzie najlepszym wyborem,szczególnie iż aparat nie jest priorytetem.W przeciwieństwie do konkurencji ma 32gb niezwykle szybkiej pamięci wbudowanej,najlepsze wykonanie,dźwięk,nakładkę i świetny ekran.

Faktycznie jest nieźle ale poniżej założonej przeze mnie minimalnej wielkości ekranu. Celuję w 5,5 cala a 5 cali to minimum.

A co myślicie o Galaxy S4?

Edytowane przez mcnowak
Link to post
Share on other sites

Mali-400 to prehistoria.. Mam ten uklad w tablecie. Powiem Ci ze w takich graj jak Real Racing 3 moze i adreno 330 troche lepiej sobie poradzi, ale wez pod uwage ze pod mali-400 wiele gier jest optymalizowanych. Przyklad? POU czy inne, ktote laguja na s4/htc one.

Ja bym najpierw na twoim miejscu obejrzal Note II i zobaczyl jak w nim chodza gry :)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Ok. Muszę przyznać że wywróciliście mi wszystko do góry nogami ale jestem za to wdzięczny. Rozważam w tej chwili LG G2 z 32 Mb pamięci albo Samsung Galaxy Note 3 Neo. Wolałbym większy ekran i slot kart sd ale LG G2 ma lepsze bebechy. Praca na baterii wydaje się być porównywalna. Ceny też porównywalne ok. 1350 zł

Jakby ktoś miał wieńczący argument to czekam z utęsknieniem :)

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie mozesz sie zastanowic nad HTC One Max. Cena 1400 ok, ale jest znacznie wiekszy od Note'a. Snapdragon 600 powinien sobie poradzic w wiekszosci gier(w real racing 3 moze troche zwolnic w porownaniu do 800, ale i tak prezentuje wysoka wydajnosc).

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie mozesz sie zastanowic nad HTC One Max. Cena 1400 ok, ale jest znacznie wiekszy od Note'a. Snapdragon 600 powinien sobie poradzic w wiekszosci gier(w real racing 3 moze troche zwolnic w porownaniu do 800, ale i tak prezentuje wysoka wydajnosc).

Dzięki ale ten już za duży.

P.S. Wiele osób wspomina (i w recenzjach też się pojawia) Real Racing 3 a ja nawet nazwy nie kojarzę :)

G2 ma 5,2" i musisz odjąć od tego emulowane przyciski, podczas gdy Note 3 Neo ma 5,5". Jeżeli chcesz większy wyświetlacz + przydatny rysik to bierz N3N, wydajność to G2 (żeby nie było, N3N jest na poziomie Galaxy S4 z Snapdragonem 600).

Czy rysik naprawdę się przydaje? Wydaje mi się że obsługa palcem jest szybsza a nie potrzebuję aż takiego poziomu precyzji na telefonie (próby używania programów cadowskich na telefonie mam już za sobą ).

 

Wg recenzjach czytanych przeze mnie pokazywane były różnice w wydajności tych telefonów aczkolwiek były to różnice benchmarkowe a w normalnych zastosowaniach twierdzono że nie ma programu/gry która na tych dwóch urządzeniach chodziłaby źle.

Edytowane przez mcnowak
Link to post
Share on other sites

A co z Samsung Ativ S czy Lumią 1320 ? gabarytowo podobne - a spokojnie kupimy nowe w tej cenie - i zostanie nam jeszcze na etui :).

 

Wiele można powiedzieć o obydwu - ale jedno jest pewne : sa super szybkie, płynne, dobrze wykonane, robią bardzo dobre zdjęcia. I nie mają problemów z GPS  :)

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co z Samsung Ativ S czy Lumią 1320 ? gabarytowo podobne - a spokojnie kupimy nowe w tej cenie - i zostanie nam jeszcze na etui :).

 

Wiele można powiedzieć o obydwu - ale jedno jest pewne : sa super szybkie, płynne, dobrze wykonane, robią bardzo dobre zdjęcia. I nie mają problemów z GPS  :)

Nokia za duża i na Windowsie ( a ja chyba polubiłem Andka) a Samsung za mały :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...