Skocz do zawartości

Będzie działać na Ultra?


Recommended Posts

Witam. Niedługo kupuję nową kartę graficzną (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/encyklopedia-radeon-r9-280x.html) i mam kilka pytań odnośnie jej.

 

1. Czy Battlefield 4 i inne nowe gry będą działać na ustawieniach graficznych "Ultra" z przynajmniej 30 FPS'ami?

 

2. Czy będzie ona dobrze współgrała z tymi podzespołami:

Procesor: Intel Core i5 2500K CPU 3.30GHz

Pamięć RAM: 8 GB (nazwa nieznana)

Płyta główna: MSI ms77-88

Zasilacz: Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm

Obudowa: Corsair 200R

Link to post
Share on other sites

Tak. 

 

 

Raczej nie powinno być problemu z ultra ;)

 

Dziękuję. A co do drugiego pytania - będzie dobrze działać z pozostałymi podzespołami?

Link to post
Share on other sites

jak podkręcisz procesor powyżej 4,0 ghz powinno być ok . Ja pozbyłem się spadków fps po podkręceniu procesora core i5 3570k do 4,6Ghz . Na standardowym taktowaniu gra nie była płynna . 

 

A testowałem na GF 760GTX,Radeon 7870XT, radeon 7850,GF 660GTX,GF750TI 

 

Wszystkie karty wymagały podkręcenia procesora aby pozbyć się "szarpania obrazu" dodatkowo według moich obserwacji BF4 płynniej działa na Geforcach .

 

np. Oblężenie Szanghaju 64 graczy - wybuch wieżowca na radeonach powodował spadek do 5-10FPS podczas gdy na GeForce z 60fps spada do 50 fps , przy takich samych ustawieniach graficznych . 

Edytowane przez Hunter18
Link to post
Share on other sites

jak podkręcisz procesor powyżej 4,0 ghz powinno być ok . Ja pozbyłem się spadków fps po podkręceniu procesora core i5 3570k do 4,6Ghz . Na standardowym taktowaniu gra nie była płynna . 

 

A testowałem na GF 760GTX,Radeon 7870XT, radeon 7850,GF 660GTX,GF750TI 

 

Wszystkie karty wymagały podkręcenia procesora aby pozbyć się "szarpania obrazu" dodatkowo według moich obserwacji BF4 płynniej działa na Geforcach .

 

np. Oblężenie Szanghaju 64 graczy - wybuch wieżowca na radeonach powodował spadek do 5-10FPS podczas gdy na GeForce z 60fps spada do 50 fps , przy takich samych ustawieniach graficznych . 

 

A jaki Geforce byłby dobry w podobnej cenie?

Link to post
Share on other sites

GF 770GTX ewentualnie GF 760GTX tylko tego drugiego musiałbyś podkręcić , ale chodziło by stabilnie :) i bez spadków fps 

 

Ok, tylko niestety ich cena jest wyższa. Planowałem kupić Zotac GeForce GTX 770 AMP Edition 2GB DDR5 PCI-E BOX.

 

Dropy na mantle czy dx11?

Bo to wielka różnica.

 

Wybacz, ale nie rozumiem ;)

Link to post
Share on other sites

Ok, tylko niestety ich cena jest wyższa. Planowałem kupić Zotac GeForce GTX 770 AMP Edition 2GB DDR5 PCI-E BOX.

 

 

Wybacz, ale nie rozumiem ;)

Śmiało możesz brać tego Zotaca ,dobra karta i już mocno podkręcona wersja 

Edytowane przez Hunter18
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lepiej kupić R9 280x z prostego powodu - ma 3gb pamięci a watch dogs potrzebuje 3gb vramu na tekstury ultra ;)

 

Kolega wyżej napisał, że przy R9 280x w Battlefieldzie 4 na Ultra będą lagi. Już nie wiem kogo słuchać... 

Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej napisał, że przy R9 280x w Battlefieldzie 4 na Ultra będą lagi. Już nie wiem kogo słuchać... 

Jeżeli BF4 to tylko Nvidia i GF 770GTX pograsz bez "szarpania obrazu" na ultra ,zresztą poczytaj recenzję :) i sam zdecyduj . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli BF4 to tylko Nvidia i GF 770GTX pograsz bez "szarpania obrazu" na ultra ,zresztą poczytaj recenzję :) i sam zdecyduj . 

 

Właśnie tutaj pojawia się główny problem. Jedni piszą mi żeby brać Radeon'a, a drudzy, że GTX'a. Czytałem gdzieś, że w tym R9 pojawiają się w grach artefakty, ale jest wydajniejszy w grach typu Battlefield. W dodatku jest tańszy od GTX'a. Dlatego też chyba zostanę przy R9 280X. Nie wiem tylko, którego wybrać http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0,0,,,,,,,,,8143O885638/1/#product_list

Link to post
Share on other sites

jak uzywki z dluga gwarancja wchodza w gre to za mniej niz 800 zl mozesz na Allegro kupic R9 280X z niereferencyjnym chlodzeniem

 

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-r9-280x-3gb-gddr5-wf3-ver-2-i4308105410.html

 

700 zl za Gigusia

 

Chciałbym kupić kartę na morele.net bo tam kupuję resztę podzespołów ;)

Link to post
Share on other sites

nie wiem jakie ma to znaczenie - montaz karty graficznej to jakies 3 minuty

 

Nie za bardzo rozumiem. Co ma montaż do kupna na jednej stronie? Kupuję kartę, zasilacz i obudowę, a w jednym sklepie dlatego, że przesyłka trochę kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Taa, tylko, że jakbyś chciał kupić tą kartę którą podał kolega wyżej ale nową w morele to jej cena jest kilkaset złotych wyższa i ta dodatkowa przesyłka to jest pikuś. Naprawdę warto pomyśleć nad tą kartą tyle że używaną. W jej cenie kupisz conajwyżej radeona r9-270x lub gtx 660 które są o całkiem duży szczebel niżej na półce wydajnościowej.

Link to post
Share on other sites

Na 280x BF4 także śmiga pięknie. Nie wiem jak śmiga na gtx 770 czy lepiej czy gorzej ale i tak tego nie sprawdzimy. Prawdopodobnie trzeba być przyklejonym 20h na dobę do komputera aby zauważyć różnicę.

Wybierz to co tańsze bo i tak z wydajnością będzie podobnie.

Link to post
Share on other sites

@up, to, że fraps pokaże troszeczkę więcej fps, to nie znaczy że gra się lepiej. Problemem są mikro przycięcia, których fraps nie wyłapie a przez które gra się gorzej. O takie coś chodziło funkie'owi.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
Wystarczy odpalić benchmark

 

Tak, tak, testy grają, przecież o tym zapomniałem.

 

Invar - testy nie są zawsze miarodajne.

 

W sumie racja, po co ja się wypowiadam. Jak chcesz nakręcić kogoś aby wydał kilkaset złotych więcej za identyczną wydajność, to już nie świadczy dobrze o Twojej kompetencji.

 

Pytanie jest takie:

Czy normalny gracz jest w stanie zobaczyć różnicę między 770 a 280x w sytuacji gdyby posiadał obie?

Edytowane przez Funkie
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...