Skocz do zawartości

Którego z tych GTX 780 wybrać?


Recommended Posts

Spóźniłeś się kilka dni. Referencyjna EVGA była do wyrwania za 1659 PLN na morele.

Dołożyłbyś do tego chłodzenie od HerculeZa i miałbyś super komplet:

http://www.morele.net/chlodzenie-inno3d-herculez-x3-ultra-cooler-ichill-backplate-c-hzx3u-606190/

 

Gwarancja EVGA, wysoka kultura pracy i spore możliwości OC.

Może jeszcze domówią kilka sztuk po starej cenie, więc warto poczekać.

Ja ją kupiłem :D Oby tylko się wkręciła na te standardowe ok. 940 albo i 1040 w przyszłości.

Edytowane przez GreenAZO
Link to post
Share on other sites

W poniedziałek dojdzie do mnie karta z ACX na pokładzie to będę mógł zdać relację jak z kulturą pracy i temperaturami karty :) Chociaż pewnie nie jedna osoba na forum mogłaby już teraz szybko i zwięźle kilka słów Ci napisać. Czytałem jakieś 3 czy 4 testy i posłuchałem ludzi na forum. Mój wybór wypadł na EVGA a wybierałem kartę miesiąc. Najśmieszniejsze jest to, że to był mój pierwszy wybór na ślepo, potem z 5 kart się przewijało jeszcze, każdy kolejny dzień przynosił inny pomysł no i skończyło się na tym, od czego się rozpoczęło. Wydaje mi się, że warto zaufać EVGA, zewsząd dochodzą do mnie takie spostrzeżenia.

Link to post
Share on other sites

Znajomy informatyk, powiedział mi, żebym w żadnym wypadku nie kupował tak drogiej karty, ponieważ jest to nie opłacalne.

 

Polecił mi kupić którąś z tych R9 270:

- Sapphire Radeon TOXIC R9 270X

- Sapphire Radeon VAPOR-X R9 270X

Sam sprawdzałem, jeśli chodzi o modele 370 nie ma lepszych propozycji (najlepsze chłodzenie i wydajność).

 

Jednak zastanawiam się, czy te R9 270x faktycznie wystarczy mi do grania w najnowsze tytuły na ultra, ze wszystkimi "upiększaczami".

 

Osobiście zastanawiałem się, czy nie warto dołożyć troszkę do używanego modelu R9 290x:

- Sapphire Radeon TOXIC R9 280X

- Sapphire Radeon R9 280X Vapor-X Tri-X OC

- Sapphire RADEON R9 280X OC Vapor-X

Modele te są wydajniejsze od wersji 270x, a używane można dostać praktycznie w tej samej cenie.

 

Trzecią opcją jest kupić R9 290 Tri-X również używanego, ale tutaj już ksozta troszkę większe, bo około 1300 zł, czyli 300 zł drożej od 280x.

 

Co o tym sądzicie?

 

edytowane

Za 1300 zł można też chyba wyrwać używanego GTX 780.

Za 1000 zł używany GTX 770.

A za zaledwie 800 zł GTX 760.

 

Sam już nie wiem co robić  :cry:.

Edytowane przez taitan3d
Link to post
Share on other sites

Zastanów się najpierw czego chcesz, potem skonfrontuj to ze znajomym, potem jeszcze raz się zastanów czy na pewno chcesz to co wybrałeś wcześniej, przemyśl to.... dokładnie i potem tutaj wróć i pytaj. Jak na razie to tylko zawracasz cztery litery ....

Link to post
Share on other sites

 

 

Jednak zastanawiam się, czy te R9 270x faktycznie wystarczy mi do grania w najnowsze tytuły na ultra, ze wszystkimi "upiększaczami".

Nie licz na to, chyba, że w rozdzielczości 1280x720 

 

 

 

Znajomy informatyk, powiedział mi, żebym w żadnym wypadku nie kupował tak drogiej karty, ponieważ jest to nie opłacalne.

Skoro chcesz ultra gejming, to innego wyjścia nie ma. 

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem ludzi którzy odczuwają różnicę dźwiękową pomiędzy 2+- decybele... Nie ma różnicy... To jest porównanie tak jakby ktoś słyszał różnicę w dźwięku z głośników firmy sennheiser i głośnikach firmy pionieer obie super duper dobre.
Trzeba patrzeć na temperatury i na FPS'y w grach. A z tym to jest różnie mimo, że każda karta graficzna jest inna i każda ma różne odczyty +- 2 fps'y w grach, bierz co jest teńsze, a jeśli nie będą satysfakcjonowały temperatury po podkręceniu (co moim zdaniem jest bez sęsu) przy takich kartach graficznych bo FPS'ów jest tyle że o ja nie mogę, a w przyszłości jak już ci FPS'ów będzie mało to kupisz super duper chłodzenie i podkręcisz według swojej woli (abyś tylko nie spalił :menda: ). Chyba, że jesteś fanatykiem mienia 2 FPS'ów więcej, no to już twoja wola co zrobisz ze swoją kartą i kasą. Abyś trafił na taką, która nie sypie artefaktami i służyła ci na lata.

 

Jeśli ci nie odpowiada to nie czytaj...  ~~dodo

 

 

//e

Moj drogi przyjacielu, to nie działa w ten sposób.

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Jak dobrze zauważył @Nowaj, mamy tutaj pewien problem i nie jest nim rozważanie nad wyborem GPU. Autor tematu niczym tytułowy "Ptasiek" z książek W.Whartona prowadzi wewnętrzny konflikt sam se sobą. Odnoszę wrażenie, że nie dość iż nie wie jaką kartę ma wybrać, to jeszcze sam przed sobą nie podjął jeszcze decyzji czy ma z nami rozmawiać jako @taitan3d czy jako @Meteos. Moim skromnym zdaniem najpierw wypadałoby rozstrzygnąć ważniejsze kwestie osobowościowe a dopiero potem skupiać się na tak prozaicznych sprawach jak wybór GPU. Niestety jest to proste forum IT, nie poradnia psychiatryczna i  w kwestii określenia prawdziwego wewnętrznego "JA" autora i zniszczenia jego alter ego, raczej nikt z nas pomóc mu nie może. Groziło by to bowiem jeszcze większym uszkodzeniem psychiki Pana @taitan3d vel @Meteos (o ile to jeszcze możliwe).

 

Kierując się dobrem autora (kimkolwiek jest) temat zostaje zamknięty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...