Skocz do zawartości

Którego z tych GTX 780 wybrać?


Recommended Posts

Powiedz mi jaki Ty masz monitor ze chcesz sli z 780 robić? Czy to tak dla idei? Btw zasilacz tez do zmiany... weź Ty lepiej zostaw ta kasę i kup se za rok nowa kartę serii 8xx a pakuj sie w sli dla szpanu... 

Link to post
Share on other sites

SLI ma być w przyszłość, wtedy drugi GXT 780 będzie 2-3 razy tańszy od nowych kart hight-end.

 

Które RAM wybrać:

- Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8

- Crucial Ballistix DDR3 8GB/1866 CL9

Edytowane przez taitan3d
Link to post
Share on other sites

Czyli jak sytuacja z gtx 580 teraz. Jest jakieś 3 razy tańszy. Jego sli jest wydajności ~gtx 680.... a kosztuje z używanych modeli tyle co nowa 770. Widzisz w tym sens?
Jak ten 780 będzie 3 razy tańszy od topowych modeli będzie przestarzałym medem. SLI z kart ze średniej polki cenowej jest zwykle nieopłacalne. Lepiej sprzedać dołożyć 2 tylei kupić jedna lepsza kartę... (przerabiałem już to).

Nie mówiąc już ze teraz wywalisz 500 zeta na mobo plus potem nowy zasilacz...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki wielkie. Mam jeszcze pytanie odnośnie monitora, który wybrać?:

- AOC i2757Fm

- Dell P2414H                                      

-  BenQ GW2760HS                                       

- BenQ GW2460HM

A może macie jakąś lepszą propozycje podobną cenowo do tych?

 

Monitor głównie do gier i do przeglądania internetu.

Link to post
Share on other sites

Warto w ogóle myśleć nad inną kartą niż GTX 780?

 

Myślałem nad najtańszym GTX 780Ti - MSI CUDA GTX780Ti, co sądzicie? Rozmyślałem również nad R9 290 i R9 290x, w obu przypadkach myślałem nad wersjami Sapphire TRI-X OC (chyba najlepsze chłodzenie).

Edytowane przez taitan3d
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, tylko chce mieć jak największą wydajność, ponieważ przez dość długi okres czasu nie zamierzam nic wymieniać w komputerze. Wiem, że najlepiej byłoby wymienić za 2-3 lata, ale czy taka opcja będzie - nie wiem. Dlatego chcę mieć jak największy zapas mocy.

Link to post
Share on other sites

 

 

ponieważ przez dość długi okres czasu nie zamierzam nic wymieniać w komputerze

 

No i to jest złe myślenie. Lepiej sobie teraz kupić kartę pokroju nawet 280x/770 ewentualnie 780 i jak zacznie jej brakować zmienić na nową, niż pakować hajs w totalnie nieopłacalnego 780ti i siedzieć na nim x lat (bo przecież kosztował prawie 2,5 tyś PLN).

 

290 na gwarancji z allegro masz za jakieś 1200 jak poszukasz...

Link to post
Share on other sites

Autorowi zależy na cichej pracy i wydajnym chłodzeniu, przez co rozumiem, że nie chciałby mieć w kompie grzałki - polecanie w takim kontekście 290X wydaje mi się dość osobliwe...

Link to post
Share on other sites

Spóźniłeś się kilka dni. Referencyjna EVGA była do wyrwania za 1659 PLN na morele.

Dołożyłbyś do tego chłodzenie od HerculeZa i miałbyś super komplet:

http://www.morele.net/chlodzenie-inno3d-herculez-x3-ultra-cooler-ichill-backplate-c-hzx3u-606190/

 

Gwarancja EVGA, wysoka kultura pracy i spore możliwości OC.

Może jeszcze domówią kilka sztuk po starej cenie, więc warto poczekać.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...