Skocz do zawartości

Którego z tych GTX 780 wybrać?


Recommended Posts

Witam, którego z poniżej wymienionych GTX 780, poelcacie wybrać(zasilacz to cooler master 550w)?:

- Zotac GeForce GTX 780 AMP Edition

- EVGA GeForce GTX 780 SC ACX

- Asus GeForce GTX 780 OC DirectCU II

- Gainward GeForce GTX 780 Phantom

- Palit GeForce GTX 780 Super JetStream

- PNY Technologies GeForce GTX 780 XLR8 

- Gainward GeForce GTX 780 Phantom GLH 

- Inno3D iChill GeForce GTX 780 HerculeZ X3 

 

Zależy mi głównie na cichej pracy,oraz wydajnym chłodzeniu.

 

edit

W przyszłości liczę na SLI.

Edytowane przez taitan3d
Link to post
Share on other sites

Ja dziś kupiłem referencyjnego GTX 780 za niecałe 1700 na morelach. Generalnie ma on najniższe taktowanie ale z tego co się naczytałem wystarczy go zwyczajnie podkręcić :)

 

Podobno referencyjne chłodzenie rodem z titana które jest piękne! zarówno jest ciche jak i dobrze chłodzi.

 

Do tego ta cena...mam nadzieje że to nie pomyłka:)

 

p.s.

Odnośnie zasilacza to podaj całego kompa bo tak nie wiele to mówi.

Edytowane przez GreenAZO
Link to post
Share on other sites

Witam, którego z poniżej wymienionych GTX 780, poelcacie wybrać(zasilacz to cooler master 550w)?:

Zależy mi głównie na cichej pracy,oraz wydajnym chłodzeniu.

- Inno3D iChill GeForce GTX 780 HerculeZ X3

Najwydajniejsze chłodzenie a w dodatku jedno z najcichszych

Ja dziś kupiłem referencyjnego GTX 780 za niecałe 1700 na morelach.

Podobno referencyjne chłodzenie rodem z titana które jest piękne! zarówno jest ciche jak i dobrze chłodzi.

Do 50% obrotów turbiny chłodzenie jest ciche a powyżej zaczyna się robić głośno. Temperatury będą znacznie wyższe niż na niereferencyjnych układach ;)

Link to post
Share on other sites

EVGA

Nie wiem, czy to prawda, ale w paru tematach an różnych forach przeczytałem o tej karcie, że w cale nie jest taka wybitna jak wszyscy piszą - temperatury wcale nei takie niskie, z hałasem podobnie.

http://forum.benchmark.pl/topic/123275-evga-gtx-780-sc-acx-wysokie-tempy/

 

 

- Inno3D iChill GeForce GTX 780 HerculeZ X3

Najwydajniejsze chłodzenie a w dodatku jedno z najcichszych

Wiesz może jak wygląda serwis w tej firmie?

Edytowane przez taitan3d
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o głośność to jedno i to samo, temperatura faktycznie różnica spora ale 80C to nadal nie jest tragedia:)

http://www.hardwareluxx.de/images/stories/galleries/reviews/2013/gtx780-retail/bench/mess4.jpg

http://www.hardwareluxx.de/images/stories/galleries/reviews/2013/gtx780-retail/bench/mess6.jpg

Edytowane przez GreenAZO
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o głośność to jedno i to samo, temperatura faktycznie różnica spora ale 80C to nadal nie jest tragedia:)

Te wyniki są nieprawdziwe!

Chłodzenie Inno3D zamiata wszystkie konstrukcje niereferencyjne i zapewnia o 8-10C niższe temperatury a tutaj wychodzi, że EVGA ma najwydajniejsze chłodzenie :>

Test1

http://www.hardwareluxx.com/index.php/reviews/hardware/vgacards/30029-test-inno3d-ichill-geforce-gtx-780-ti-herculez-x3-ultra-dhs-edition.html?start=5

Test2

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/63393-inno3d-ichill-geforce-gtx-780-herculez-x3-ultra/?page=11

Test3

http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/geforce-gtx-780-evga-gigabyte-inno3d_7.html#sect0

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

W sumie racja, najlepiej chyba kupić EVGA i zmienić chłodzenie, nie tracąc gwarancji, ale nie wiem, czy podołam :(.

Zmiana już wydajnego chłodzenia, jeżeli nie zamierzamy wykonywać ekstremalnego oc z podnoszeniem napięcia mija się trochę z celem. Lepiej kupić już wydajne chłodzenie, niż potem kupować inne za dość spore pieniądze.

Link to post
Share on other sites

 

 

 Inno3D iChill GeForce GTX 780 HerculeZ X3 

 

Masywne  i solidne chłodzenie. Najlepszy w spisku. Zajmuje 3 sloty w obudowie. Śriednio nadaje siena SLI.

 

 

 

EVGA GeForce GTX 780 SC ACX

 

Też propozycja warta rozwagi. Nadaje się na SLI.

 

 

 

 Asus GeForce GTX 780 OC DirectCU II

 

Ostatnia propozycja warta rozwagi. Jest cicha i ma backplate. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Chłodzenie Inno3D zamiata wszystkie konstrukcje niereferencyjne i zapewnia o 8-10C niższe temperatury a tutaj wychodzi, że EVGA ma najwydajniejsze chłodzenie

 

Rozumiem, że uważasz to chłodzenie za najlepsze na świecie, bo takowe masz, ale za bardzo czarujesz. Wykresy wykresami, a moja EVGA przy 1.17V i 1300MHz w ostrym stresie nie sięga nawet 65C, a wentyle są niesłyszalne.

 

Chłodzenie, które posiadasz jest bardzo wydajne, ale kupując EVGA z ACX trzeba być idiotą, żeby zmieniać chłodzenie. W praktyce nic nie zyskasz.

 

Dlatego ja osobiście polecam autorowi kartę od EVGA. ACX jest bardzo dobrym chłodzeniem, masz długą gwarancję i taką obsługę klienta, jakiej nie doświadczysz w żadnej innej firmie. I nie ma potrzeby zmiany chłodzenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że uważasz to chłodzenie za najlepsze na świecie, bo takowe masz, ale za bardzo czarujesz. Wykresy wykresami, a moja EVGA przy 1.17V i 1300MHz w ostrym stresie nie sięga nawet 65C, a wentyle są niesłyszalne.

 

Chłodzenie, które posiadasz jest bardzo wydajne, ale kupując EVGA z ACX trzeba być idiotą, żeby zmieniać chłodzenie. W praktyce nic nie zyskasz.

 

Dlatego ja osobiście polecam autorowi kartę od EVGA. ACX jest bardzo dobrym chłodzeniem, masz długą gwarancję i taką obsługę klienta, jakiej nie doświadczysz w żadnej innej firmie. I nie ma potrzeby zmiany chłodzenia.

 Polecasz kupić EVGA GeForce GTX 780 SC ACX, czy może inną jej wersje?

Edytowane przez Meteos
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że uważasz to chłodzenie za najlepsze na świecie, bo takowe masz, ale za bardzo czarujesz. Wykresy wykresami, a moja EVGA przy 1.17V i 1300MHz w ostrym stresie nie sięga nawet 65C, a wentyle są niesłyszalne.

Miałem bezpośrednie porównanie i EVGA notował o 8C większe temperatury a kultury pracy nie ma nawet co porównywać +800rpm na EVGA w stosunku do Inno3D od razu przekłada się na znaczny wzrost hałasu!

Z miłą chęcią zobaczył bym Twoje temperatury zanotowane przez GPU-Z podczas 30min testu Heaven przy 1000Mhz i napięciu 1.16V :>

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

No ale w jakim celu przeciętny użytkownik miałby męczyć kartę Heavenem przez 30 min? Ty to robisz, żeby oglądać temperatury niższe o 8C od wykresów z internetu. Przeciętny użytkownik szuka praktycznych i najlepszych rozwiązań, a EVGA ma wszystko co najlepsze. Ty proponujesz komuś kupno karty za grube pieniądze, która już na starcie wg ciebie jest głośna i ma wysokie temperatury do której koniecznie trzeba dokupić jedyne słuszne, super duper chłodzenie. Twoje chłodzenie jest świetne, ale EVGA jest pewną i solidną marką z tak samo dobrym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

No ale w jakim celu przeciętny użytkownik miałby męczyć kartę Heavenem przez 30 min? Ty to robisz, żeby oglądać temperatury niższe o 8C od wykresów z internetu. Przeciętny użytkownik szuka praktycznych i najlepszych rozwiązań, a EVGA ma wszystko co najlepsze. Ty proponujesz komuś kupno karty za grube pieniądze, która już na starcie wg ciebie jest głośna i ma wysokie temperatury do której koniecznie trzeba dokupić jedyne słuszne, super duper chłodzenie. Twoje chłodzenie jest świetne, ale EVGA jest pewną i solidną marką z tak samo dobrym chłodzeniem.

Pokaż gdzie polecam zmiane chłodzenia w tym temacie? Mylisz osoby kolego ;)

Zwróć uwagę na wymogi autora:

"Zależy mi głównie na cichej pracy,oraz wydajnym chłodzeniu".

I dlatego Inno3D jest najlepszą propozycją.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...