Skocz do zawartości

Recommended Posts



  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 7000zł
  • Których części potrzebuję : "Buda" + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? Nigdy nie próbowałem OC, ale możliwe że w przyszłości zainteresuję się tym tematem
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080 Monitor planuję kupić razem z komputerem, interesuje mnie BenQ XL2420Z
  • Specjalne wymagania : Chłodzenie wodne CPU
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) Brak
  • Własna propozycja zestawu : Procesor: Intel Core i7 4770K; Płyta główna: MSI Z97 Gaming 9 AC; Karta graficzna: ASUS Radeon R9 290X DirectCU II OC; RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 1866MHz CL9; SSD: Samsung EVO 120GB; SSHD: Seagate SSHD 1TB; Chłodzenie CPU: Corsair Hydro H110; Zasilacz: be quiet! Power Zone 750W; Obudowa: Corsair Graphite 760T; Napęd: ASUS DRW-24F1ST
  • Inne : Pierwszy raz sam składam komputer więc każda rada będzie dla mnie cenna. Chętnie usłyszę opinie dotyczące mojej propozycji zestawu. Chcę także zaznaczyć, że zależy mi na wodnym chłodzeniu procesora, ponieważ nie chcę by ogromny cooler zasłaniał całe wnętrze komputera. Największy problem miałem z doborem karty graficznej, ponieważ nie wiem, który model niereferencyjny Radeona będzie najlepszy. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Edytowane przez checkmate5
Link to post
Share on other sites
Chętnie usłyszę opinie dotyczące mojej propozycji zestawu.

Przepłacony:

- i7 do gier nie jest dobrym pomysłem, bo tylko przepłacasz - wydajność będzie taka jak i5

- podobnie płyta - aktualnie kosztuje ok. 1000zł, a za połowę tej ceny masz świetnego ASRocka Z97 Extreme4

- to samo z GPU - R9 290X jest nieopłacalna w stosunku do trochę mniej wydajnej R9 290, do tego dochodzą wysokie temperatury: http://pclab.pl/art55886-22.html

- SSHD to "ni pies ni wydra" - w takim budżecie obowiązkowo oddzielny, prawdziwy SSD na system i HDD na dane.

 

Monitor planuję kupić razem z komputerem, interesuje mnie BenQ XL2420Z

Pod taki monitor w tym budżecie możesz złożyć konfigurację umożliwiającą SLI w przyszłości (wskazane pod monitor 120Hz), ze wspomnianą płytą ASRocka.

 

Przykładowy zestaw w myśl powyższych założeń: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=61509 - 5596zł

Zostaje 1400zł na monitor więc XL2411Z spokojnie się zmieści. Niestety chłodzenie powietrzne, ale ciche, wydajne i będzie się ładnie prezentować w oknie w obudowie ;) Oczywiście ten zestaw z myślą o dołożeniu drugiej GPU.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź!

-masz rację w kwestii procesora, zobaczyłem testy wydajnościowe i faktycznie i5 jest prównywalny do i7, a to w końcu 400zł oszczędności

-płyty głównej z kolei raczej nie chcę kupować innej niż podany przeze mnie model MSi, ponieważ ma bardzo dużą liczbę portów USB, których potrzebuję, posiada świetną kartę dźwiękową, no i jest piękna :D

-w sprawie GPU też masz rację, nie warto walczyć o to kilka klatek więcej, kiedy różnica w cenie będzie znaczna, a w przyszłości możliwa będzie rozbudowa o drugą kartę.

-w proponowanym przez Ciebie zestawie wybrałeś Geforce'a - czy produkty "zielonych" w lepszy sposób łączą się w SLI, niż Radeony w Crossfire?

-napisałeś "niestety chłodzenie powietrzne", mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Dlaczego wodne byłoby gorsze?

 

Link to post
Share on other sites

 

 

posiada świetną kartę dźwiękową,

 

Nie przesadzałbym z tą świetnością. Xonar DX za 2 stówy z hakiem rozbija ją w pył. HUB USB to koszt około 30 zł. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

-napisałeś "niestety chłodzenie powietrzne", mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Dlaczego wodne byłoby gorsze?

Z tym "niestety" to odniesienie do tego, że chciałbyś chłodzenie wodne. Nie miałem na myśli jakości czy wydajności danego typu chłodzenia. Źle to ująłem ;)

Link to post
Share on other sites

@Nowaj kupując tańszą płytę główną i dokupując do niej kartę dźwiękową będzie mnie to kosztować około 750zł; hub nie będzie mi pasował, ponieważ posiadam kilka urządzeń na stałe podłączonych do portów USB, kupno huba spowodowałoby straszną plątaninę kabli, więc wolę dopłacić to 300zł i mieć high-endową, piękną płytę główną ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

kupując tańszą płytę główną i dokupując do niej kartę dźwiękową będzie mnie to kosztować około 750zł

 

Czyli 250 zł do przodu w porównaniu do Asrock Z97 + Xonar DX

 

 

 

wolę dopłacić to 300zł i mieć high-endową, piękną płytę główną

 

Wygląd oraz "high-end" nie przełożą się na wydajność, stabilność czy komfort użytkowania.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś dokładniej wytłumaczyć w czym objawiać się będzie ta "stabilność" i "komfort użytkowania"? Skoro już tak polecacie produkty ASRock, to czym różni się model Fatal1ty Z97X Killer od wspomnianego już wcześniej Z97 Extreme4, ponieważ są w identycznej cenie?

Link to post
Share on other sites

 

 

czym różni się model Fatal1ty Z97X Killer od wspomnianego już wcześniej Z97 Extreme4, ponieważ są w identycznej cenie?

http://www.asrock.com/mb/compare.pl.asp?SelectedModel=Z97+Extreme4&SelectedModel=Fatal1ty+Z97X+Killer

 

Z tą stabilnością itd to nie chodziło o to jak to się będzie objawiać, tylko że dołożenie 300zł do "high-endowej" płyty żadnej z tych cech nie polepszy. Taka dopłata nie ma po prostu żadnego rozsądnego uzasadnienia.

Link to post
Share on other sites

Nie pomyślałem, żeby sprawdzić w porównywarce na stronie producenta, sorrki :) dzięki za sugestię innej płyty głównej, na pewno jeszcze się zastanowię.

A wracając to kwestii karty graficznej - który model niereferencyjny gtx780 najlepiej kupić?

Link to post
Share on other sites

Jeśli to SLI wchodzi w grę to warto rozejrzeć się za czymś jednocześnie cichym i niezbyt ciepłym:

http://pclab.pl/art53415-12.html

http://pclab.pl/art53415-11.html

 

Zastanowiłbym się nad modelami:

ZOTAC GeForce GTX 780 3GB DDR5 384bit (993/6008) [ZT-70205-10P]

MSI GeForce GTX 780 TwinFrozr OC 3GB DDR5 384bit (954/6008) [N780 TF 3GD5/OC]

dodatkowo w innym teście druga karta wypada jeszcze lepiej: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_msi_geforce_gtx_780_lightning_i_msi_gtx_780_gaming?page=0,19

 

Karta Zotaca ma 5-letnią gwarancję po rejestracji na stronie producenta. Asus ma w Polsce kiepski serwis, a o GTX780 od Gigabyte było ostatnio głośno - podejrzanie często sypały artefaktami.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki, dowiedziałem się już prawie wszystkiego co chciałem. Jeszcze ostatnie pytanie, czy Corsair H110 jest dobrym wyborem do i5-4670K, czy inny model wystarczy? Od razu powiem, że nie interesuje mnie AC, ponieważ nie chcę klocka zasłaniającego wszystko w obudowie.

Link to post
Share on other sites

Odpuść gotowe chłodzenia wodne,jedynym kompaktem którego warto rozważyć jest H220,posiada on możliwość rozbudowania układu,jeśli Ci on nie odpowiada to dozbieraj do normalnego LC (które i tak będzie najlepszym wyjściem) :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Odpuść gotowe chłodzenia wodne,jedynym kompaktem którego warto rozważyć jest H220,posiada on możliwość rozbudowania układu,jeśli Ci on nie odpowiada to dozbieraj do normalnego LC (które i tak będzie najlepszym wyjściem) :)

 

jeśli będziesz myślał na rozbudowaniem chłodzenia do gpu to polecam zastosować wersję H320.. większy radiator lepiej sobie poradzi z odprowadzaniem ciepła jednocześnie z procka i grafy.. a dopłata do większej wersji to 150zł ;) a w normalnych warunkach cenowych pozostaje phanteks/noctua/bq3 jesli zalezy na ciszy i chłodzie

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Tyko problem w tym że Swiftech jest praktycznie niedostępny w Polsce :( Jak już wcześniej pisałem pierwszy raz będę sam składał komputer, więc wolę na razie nie eksperymentować z tradycyjnym LC

 

o faktycznie, h320 niedostępna w Polsce już... a tydzień temu jeszcze była.. grrr sam chciałem.. ostatecznie pozostaje custom, ale taki ciekawszy to 800zł http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=1_5&products_id=5069 a za niewiele więcej można mieć normalne LC.

Link to post
Share on other sites

To znaczy około miesiąca trzeba czekać. :wariat: 

 

:D

 

znalazłem swiftecha dostępnego za 564zł w Polsce ale to nadal tylko H220... http://www.pixmania.pl/ch-odzenie/swiftech-zestaw-ch-odzenia-watercooling-h220-all-in-one/21294516-a.html

 

czytałem też, że Swiftech ma wypuścić refresha modeli H220 i H320 jeszcze w tym roku... sam Swiftech się wypowiedział miesiąc temu (link), że wkrótce mają być dostępne znów w hurtowniach h220 i h320.. ale czy odświeżone już? wątpię :) tak czy siak miesiąc minął a w całej Europie brak dostaw... 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...