Skocz do zawartości

Lapek do grafiki i 3D - max 5-5.5 tys


Recommended Posts

Laptop do 5 tys (5,5 to już wersja z gatunku - dołóż trochę i kup lepszy), ale wolałabym bliżej czwórki

 

Pożądana bardzo 17ka, ew. dopuszczam 15kę, jeśli będzie możliwośc podłączenia dodatkowego monitora (a pewnie bedzie).

 

Przeznaczenie - grafika. Zawodowo. Poruszam się głównie w strefie programów pakietu Adobe (photoshop, illustrator i s-ka), Corel się przewija dodatkowo (stąd wolałabym większy ekran), czasem są to ogromne pliki
renderuje w 3d maxie, czasem próbuję innych programów,

próbuję programów do modelowania (np.rhino)

uczę się programów CAD (na tapecie archiCad) - projekty wnętrz, projekty mebli - ale to nie są wielkie projekty

gram tylko w kulki :)

 

Użytkowany właściwie tylko w domu, ale za to wszędzie i długo - praktycznie w domu jestem "sklejona" z laptopem.

 

może być bez systemu (tzn z samym DOSem)

 

jako kobieta wolałabym "ładny" notebook, ale tak naprawde jest mi wsio rawno, ma pracować

 

Nie mam absolutnie żadnych preferencji... wolałabym nowy :)

 

 

Czy ktoś jak "krowie na rowie" w wielkim skrócie mógłby mi wyjaśnić, czemu świetne lapki do gier nie są polecane do pracy? niby mają wydajniejsze karty, dobre bebechy...

Czy w moim wypadku lepsze będzie kupno wypasionego multimedialnego notebooka i ew. późniejsza przesiadka na coś bardziej profesjonalnego, czy od razu starać się o multimedialną stację roboczą z niższej półki (cena...)?

Jaka - poza monitorem -  jest istotna różnica w lapkach dedykowanych pod grafikę 2D (wykorzystanie wszelkich możliwości Photoshopa) a pod programy renderujące?

 

czuję się bardzo zagubiona we wszelkich niuansach dotyczących właściwego wyboru, chciałabym przeznaczone na ten cel pieniądze wydać jak najrozsądniej - to dla mnie duża suma.

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

A

 

 

W styczniu założyłam ten temat:
http://forum.benchmark.pl/topic/116196-laptop-17-do-grafiki-i-3d-max-4000/

Przez chwilę mogłam poużywać cudzego lapka i w związku z tym troszeczkę przesunąć przedział cenowy, ale za to zakup jest już bardzo pilny.

 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc sprawa wygląda tak, że laptopy z przeznacznia stworzone do pracy są zazwyczaj mniejsze, brzydsze i cięższe. Ale dysponują ogromną mocą, są wzorowo wykonane i mogą służyć bez mrugnięcia okiem kilka ładnych lat.

 

Lenovo ThinkPad to biznesowa seria lenovo, bajeczna jakość wykonania, bezawaryjność i ogromna moc. Posłuży na wiele wiele lat.

http://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-t540p-20bfa09fpb-639594/

tutaj troszkę tańszy model

http://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-t540p-20bfa007pb-619663/

i najtańszy, najładniejszy(moim zdaniem) i ogólnie jest bardzo dobry

http://www.x-kom.pl/p/172782-notebook-laptop-15-6-lenovo-thinkpade540i7-47028gb1201000win8x740mfhd.html

 

Jest jeszcze Dell, jak dla kobiety to nawet ładny, sporo słabszy od Lenovo, ale również będzie dawał radę, no i jest też sporo tańszy

http://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-t540p-20bfa007pb-619663/

 

Wszystkie mają matową powłąkę matrycy co jest kluczowym czynnikiem przy pracy z grafiką. Warto jeszcze sprawdzić inne oferty, albo po prostu wziąć pod uwagę wypowiedzi i propozycje innych.

 

Dodam, że na sprzęcie takiego typu photoshop śmiga z prędkością notatnika, po prostu błysk. :D

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez send1221
Link to post
Share on other sites

Która wersja 3dsMAX będzie na nim wykorzystywana? W zależności od wersji można wybrać mobilną stację roboczą, solidną biznesówkę lub ewentualnie normalnego lapka konsumenckiego w sensownej konfiguracji.

Moim zdaniem najlepsza będzie używana mobilna stacja robocza w topowej konfiguracji, kalibratorem kolorów i profesionalnym GPU. Większość ma gwarancje na 3 lata wiec nie ma problemu. W przypadku nowego takie budżet jest zbyt mały na sensowny config do pracy. Może jednak okazać się i tak, że profesionalne GPU nie jest przydatne do wykonywanej pracy i wystarczy laptop z topowym CPU + integra.

Jakiej skali projekty mają być wykonywane w tym 3dsMAX? Do 5Mpoly? Więcej?


Różnica pomiędzy zwykłymi lapkami konsumenckimi, a tymi do zastosowań profesionalnych jest taka, że te drugie mają spełniać znacznie surowsze wymagania, a do tego posiadać szereg certyfikcji do pracy w profesionalnych pakietach narzędzie. W teorii nie to jest aż tak ważne, ale od praktycznej strony pozwala na komfortową pracę nawet pod bardzo dużum obciążeniem. Stabilność ich pracy jest na nieporównywalnie wyższym poziomie. Po prostu pracujesz i wszystko działa normalnie cały czas. W niektórch biurach widziałem ludzi pracujących na przypadkowych laptopach i non-stop były z nimi problemy. Szczególnie równoległe obciążenie CPU i GPU, nagłe czarne ekrany, BSOD, a w konsekwencji czasami utrata części plików pojektów, a nawet totalne wykładki systemu, partycji i potrzeba przywracania backup'u, a jak nie ma, to reinstalacja. Czasami przecierałem oczy, że ludzie potrafili pracować tak przez jakiś czas.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oh, cos mi te problemy w pracy przypominają... kilka lat mi zabrało "umęczenie" szefostwa i teraz pracuje na fajnej stacji graficznej  -ale co sie naklęłam i naryczałam, to moje :)

 

docelowo więcej + dość efektowne tekstury, Wypasione projekty wnętrz z zabawą światlem, animacje nie.

Max 12ka niestety

 

Czy mogłabym prosić o podpowiedź stacji profesjonalnej i możliwie dajacego radę "zwykłego" lapka?

Troche sie obawiam uzywanego sprzetu - moze niesłusznie, przemyślę to.

Zaproponowano mi Asusa G750JW T4060 3D (z dodatkowym dyskiem SSD z pamiecią 16GB) - nie moge znalezc tego modelu w necie, wiec nie podam linka). To ma sens?

 

send1221 - dzięki, idę się przyjrzeć podanym typom

Edytowane przez azalka
Link to post
Share on other sites

:o

Ten asus to jeden z najbardziej przerażających laptopów na rynku. Powinni go sprzedawć w komplecie z kostiumem wojownika power rangers. Jest na prawdę okrutny, a w istocie rzeczy jest to po prostu zabawka dla małoletniego gracza, a nie sprzęt do pracy. Nie słuchaj gejmerów, bo oni na niczym się nie znają.

Osobiście wybierałbym pomiędzy thinkpadem W540, a W530.

W530 to "poprzednia" generacja podzespołów, które praktycznie w ogóle się nie zmieniły z wyjątkiem nazw. Używanego na gwarancji można już kupić w dobrej konfiguracji do pracy.

3dsMAX 2012 już nie wykorzystuje profesionalnych grafik w żaden sposób różniący się od konsyumenckich więc profesionalna karta graficzna konieczna nie jest. Tutaj pojawią się możliwość wyboru T540p, który jest mocnym sprzętem biznesowym. Dobrze wybrać sobie model z kalibratorem kolorów.

17" to straszny klocek. Na spotkania, czy poza dom, biuro go zabierać pragnąć nie będziesz. To jedynie 2 cale przekątnej więcej, a w komplecie +1,5kg, zasilacz jak karton mleka i nie zmieścisz tego do żadnej sensownej aktówki. Monitory można podłączyć nawet 4, czy 5.

Laptopa z SSD lepiej nie kupować. Do multimedialnego lapka do netu i filmów to nie ma znaczenia, ale sprzęt do pracy lepiej konfigurować optymalniej. Po prostu lepiej i najczęściej taniej kupić laptopa z HDD i SSD kupić we własnym zakresie i taki, który najlepiej będzie spełniał swoje zadanie. Fabrycznie producenci laptopów potrafią montować bardzo dziwne modele i niestety relatywnie słabe. Na nim będziesz otwierać i zapisywać projekty po kilkaset MB z dużą częstotliwośćią i na pewno nie chcesz żeby laptop się zatykał podczas pracy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...