Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym kupić smartfona do 1500 zł i zastanawiam się właśnie pomiędzy HTC One (nie M8), LG G2 i Nexusem 5.

Liczy się dla mnie głównie wydajność, bo chcę grać w najnowsze gry bez lagów (najlepiej przez jeszcze kilka lat, ale nie wiem, czy to możliwe), dobre wykonanie (nie taki tandetny plastik, jak w Samsungach) i (również nie jak w Samsungach) nieprzeładowany różnymi bezużytecznymi bajerami interfejs (chciałbym nawet bez czujnika światła, ale niech już będzie).

I proszę tylko o doradzenie mi spośród modeli,które wymieniłem, bo innymi nie jestem zainteresowany.

S góry dziękuję i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

HTC one w porównaniu do reszty ma słabą specyfikacje wiec odpada, LG G2 jest najwydajniejszy ale ma obudowę taka jak Samsung tzw mydelniczke, teraz nie polecam go kupować bo wyszedł tel LG G3 wiec ceny za jakiś czas będą znacznie spadać. Jeśli chodzi o nexusa 5 to będzie dla ciebie odpowiedni wybór ze wzgledu na to ze ma czystego androida i będzie jako pierwszy otrzymywać aktualizacje, wydajność tego telefonu wystarczy aby pograć w gry co najmniej przez rok na najwyższych ustawieniach, później minimalnie będziesz musiał zmniejszac i to nie jest wina sprzętu ze jest przeciętny tylko postępu technologicznego tak juz bywa w dzisiejszych czasach :P a co do czujnika zawsze jest opcja żeby go wyłączyć ;) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To żeby było śmieszniej... ja zdecydowanie polecam Ci HTC One. Świetny sprzęt, bardzo wydajny procesor, 2 GB ramu. Do tego wszystkiego wydajna bateria i przede wszystkim niezniszczalna obudowa wykonana z jednego kawałka wysokiej jakości metalu. Mówiło się że firma miała przez to problemy z zasięgiem, ale już dawno zażegnali te problemy. Do tego Sense jest bardzo intuicyjną i wygodną nakładką, dla niektórych najlepszą oficjalną nakładką na ziemii. :) Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie w tym zestawieniu polecam LG G2. Jestem jego użytkownikiem od listopada ubiegłego roku. Jest to telefon bardzo szybki podczas używania czy grania, jest intuicyjny i ma bardzo duża konfiguracje pod własne potrzeby. w porównaniu do samsungów nie czuc tego że to taki plastik - mydelniczka. Ekran po wyjęciu z pudełka zrobi na Ciebie ogromne wrazenie oraz te cienkie ramki które go otaczaja. aparat robi świetne zdjęcia w dzień i zarazem wieczorem czy też w pomieszczeniach będziesz zadowolony. Obecnie jestem po aktualizacji do androida 4.4 kit kat i powiem szczerze jest jeszcze szybciej. jeśli kupisz na JB to aktualizuj do KK zoabczysz różnice. Z bajerów jakie Ci mogą przypaść do gustu to knock on oraz knock code( po aktualizacji do 4.4 kitkat). Knock code jest o wiele fajniejsze ze wystukujesz wzór blokady na wygaszonym ekranie bez wcześniejszego ekranu blokady. Bateria też jest bardzo pożadna przy pisaniu uzywaniu neta i lekkim graniu spokojnie 3 dni . ja ze gram rzadko pochwale sie wynikami do 120 godzin na ładowaniu. Polecam jak najbardziej go zakupić gdyż w obecnej chwili nie ma nic lepszego w tym przedziale cenowym no chyba ze dołożysz i kupisz na allegro Note 3. Ja też mam tel z allegro z Singapuru i wszystko smiga :D pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, chyba kupię One, bo ma aparat UltraPixel i jest 200 zł tańszy (1200) :)

LG G2 odrzuciłem, bo faktycznie dosyć plastikowy i ma jakieś niepotrzebne bajery (chociażby aplikacje działające na tle innych i mogące być przezroczyste). Natomiast Nexusa dlatego, że jest dosyć nijaki (w końcu stockowy Android).

Może i One nie jest najwydajniejszy, ale rok temu był, a to wcale nie tak dużo czasu, zważywszy na to, że chcę kupić smartfona na kilka lat :) Wykonanie stoi na najwyższym poziomie, a jeśli chodzi o nakładkę Sense, to teraz mam Desire X i podoba mi się ta nakładka :)

Link to post
Share on other sites

Ultrapixel to wada a nie zaleta. Aparat One ma kiepski w porownaniu do konkurencji(mowie to jak przyszly posiadacz m8). Co do wydajnosci. LG na pewno w wymagajacych grach sobie lepiej poradzi niz HTC (na One juz w wszystko plynnie nie pograsz).

Ale telefon wart polecenia. Bardzo dobrze chodzi+ dobrze gra, no i jeszcze ta jakosc wykonania .. :)

Link to post
Share on other sites
(na One juz w wszystko plynnie nie pograsz).

JAK? ja mam ONE i gram w Modern Combat 4, knight of rise ( batman ), the walking dead i jakos ciagle plynnie chodzi. Wiec nie wiem, moze wyszla jakas gra ktora jest za mocna na snapdragona 600 i 2gb ram? 

Edytowane przez Lazer23
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ultrapixel to bardzo dobra jakoś matrycy i duże piksele, a rozdzielczość może i jest niska, ale i tak nigdy nie oglądałem zdjęć z telefonu gdziekolwiek indziej, niż tylko na nim. I nigdy za bardzo nie zoomowałem :)

Fakt, Snapdragon 600 nie jest już wystarczający do najnowszych gier na ustawieniach ultra (wystarczy zobaczyć jakieś testy, np. na YouTubie), ale na średnich już całkowicie wystarcza :)

Link to post
Share on other sites

Ultrapixel to bardzo dobra jakoś matrycy i duże piksele, a rozdzielczość może i jest niska, ale i tak nigdy nie oglądałem zdjęć z telefonu gdziekolwiek indziej, niż tylko na nim. I nigdy za bardzo nie zoomowałem :)

Fakt, Snapdragon 600 nie jest już wystarczający do najnowszych gier na ustawieniach ultra (wystarczy zobaczyć jakieś testy, np. na YouTubie), ale na średnich już całkowicie wystarcza :)

 

Hm...powiedz mi po chu... się nas pytasz co kupić jak sam jesteś "mega znawcą"?

Piszesz brednie.

HTC One ma ŻAŁOSNY APARAT a to że twierdzisz że "Ultrapixel to bardzo dobra jakość matrycy" - tylko świadczy o tym że naczytałeś się tego na stronce HTC.

Podpowiem - na jaką stronę producenta nie wejdziesz każdy zachwalać będzie swój produkt jako "NAJ".

Widziałem telefony za 600zł które robił takie same fotki jak One(lub lepsze)...

 

Ale i tak rozwalił mnie tekst że nie potrzebujesz bajerów i nawet czujnika światła...a jaki jest problem wyłączyć "auto" w opcjach ekranowych?

Boże skąd się tacy ludzie biorą   :roll: .

 

Skoro HTC One wystarcza do gry w medium - to równie dobrze kup smartfon za 700zł też do medium/niskich wystarczy - przecież wg. Twojego rozumowania chcesz NAJBARDZIEJ WYDAJNY TELEFON w tej klasie a wybierasz o klase niższy One zamiast G2. :facepalm: 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytałem, kiedy jeszcze nie byłem zdecydowany, jaki smartfon kupię.

Jeśli wątpisz w technologię UltraPixel, to porównaj sobie zdjęcia wykonane właśnie HTC One i innym telefonem, nawet Xperią Z2. Jakościowo HTC jest nieporównywalnie lepszy. Owszem, rozdzielczość jest 5-krotnie niższa, więc na zbliżeniach wypada gorzej. Ale jak już pisałem, to nie jest mi potrzebne :)

Jeśli natomiast chodzi o wydajność, to pokaż mi smartfona za 700 zł z ekranem FullHD, czteroma rdzeniami i 2 GB ram... Tylko niech to nie będzie chińczyk ;)

Link to post
Share on other sites

Aparat One jeżeli nie przybliżasz i oglądasz tylko na telefonie to jest znośny. Natomiast jak przerzucisz na kompa kilka fotek zobaczysz niedoskonałości, mała rozdzielczość, bardzo kiepska szczegółowość i duże szumy przy przybliżeniu. Aparat jeżeli chcesz robić zdjęcie np. tylko dokumentów Ci wystarczy ale mówienie, że jest lepszy od Z2 i ultrapixel to technologia która jest jakaś przezaje*****  to gruba przesada. To nic nie daje przy tak kiepskiej rozdzielczości. Niestety aparat w One podsumowując jest bardzo kiepski.

 

Dla porównania to tak jakbyś mówił że silniki 3-cylindrowe dzięki najnowszej technologii  są lepsze niż 4-cylindy. Co z tej technologii jak samochód jest znacznie słabszy a te "konie" to pic na wodę bo niestety samochód słabo ciągnie. Technologia nic nie da jak nie ma "podstaw" :)

Link to post
Share on other sites

Dla porównania to tak jakbyś mówił że silniki 3-cylindrowe dzięki najnowszej technologii  są lepsze niż 4-cylindy. Co z tej technologii jak samochód jest znacznie słabszy a te "konie" to pic na wodę bo niestety samochód słabo ciągnie. Technologia nic nie da jak nie ma "podstaw" :)

Dlatego pozostanę przy V6 bez doładowania :P 

 

Ale wracając do tematu jeśli ktoś patrzy na zdjęcia i chce je mieć conajmniej dobre to bym One nie brał pod uwagę...niestety ale HTC zawsze ma tyły z aparatami...

Link to post
Share on other sites
Ale wracając do tematu jeśli ktoś patrzy na zdjęcia i chce je mieć conajmniej dobre to bym One nie brał pod uwagę...niestety ale HTC zawsze ma tyły z aparatami...

 

Tak to zdecydowanie prawda, HTC zawsze miało słabsze apraty. Mój pierwszy HTC Desire HD był kozak telefonem jak na tamte czasy, ale aparat był tragiczny - to fakt.

 

Ale ludzie, na litość boską.. czy kupujemy nowoczesne smartfony dla aparatu, czy jest to najważniejsza cecha? Jeśli ktoś chce kozacki aparat to po co kupuje smartfona? Lepiej kupić dobrą lustrzankę i starą nokie do zestawu.. Smartfon ma być wszechstronny i funkcjonalny, aparat nie może być wyznacznikiem. Ja osobiście jestem wielkim zwolennikiem marki HTC, robią świetny jakościowo sprzęt, a ich produkty są wyjątkowo wytrzymałe, proste w obsłudze, funkcjonalne i bardzo wydajne i to też jest fakt! Pozdrawiam wszystkich! ;)

 

Ps. Trzycylindrowy silnik, może być mocniejszy od czterocylindrowego.. :D

Edytowane przez send1221
Link to post
Share on other sites

Pytanie o taki wybór pojawiało się już nie raz, ale skoro podajesz 3 konkretne modele to jak dla mnie najpierw odpada HTC. Sam jestem posiadaczem Nexusa 5, ale do dzisiaj nie jestem w 100% pewny czy lepszy jest N5 czy G2.

 

Tylko i wyłącznie według mojej opinii: (która zresztą jest subiektywna)

- G2 jest gorzej wykonana od N5 (N5 nie wygląda tak delikatnie i "plastikowo")

- G2 ma minimalnie lepszy aparat, chociaż to jak wyjdą zdjęcia zależy od umiejętności i "czynników pogodowych" (mi osobiście wychodzą dobre zdjęcia N5, funkcja HDR+ na prawdę się sprawdza - w końcu to tylko telefon),

- G2 ma większą baterię - moja N5 po dobrej konfiguracji też niczym nie ustępuje (chociaż gry zjadają baterię w oczach),

- szybkość działania jak dla mnie prawie identyczna - od 6 miesięcy ani jeden zwiechy, zwolnienia w działaniu czy problemów z zainstalowanymi aplikacjami,

- podzespoły wiadomo - prawie najwyższa półka, nic im nie brakuje,

- GPS wydaje mi się że w G2 jest minimalnie szybszy, złapanie fixa to kwestia sekund

- dźwięk połączeń jest bardzo zbliżony, chociaż to zależy też od sieci, orange czasami ma szumy w tle, w przypadku plusa czy t-mobile nie zauważam żadnych różnic,

- w G2 jest więcej "bajerów" i innych wodotrysków, większa możliwość zmian różnych elementów itp. - co dla mnie jest po prostu niepotrzebne, czysty android jest na prawdę wystarczający

- G2 ma przyciski na tyle obudowy - czy to plus czy minus, ciężko ocenić - na pewno coś nowego - może innym przypadnie do gustu.

 

Także nie ważne czy zdecydujesz sie na N5 czy G2, na pewno będziesz zadowolony. Do gier bardziej nadaje się G2, N5 na pewno wygra w przypadku czystego systemu i mniej delikatnego wyglądu. Poza tym ceny spadły już w granicach 1300, więc czego chcieć więcej :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z1 ma lepszy aparat i baterię (i tak bardzo potrzebny niektórym osobom slot kart microSD). Różnicy w działaniu raczej nie uświadczysz bo obydwa są bardzo szybkie i nic nie powinno się na nich zacinać.

 

N5 nie jest za dobrze zoptymalizowany jeżeli chodzi o programy do testowania wydajności np. Antutu, także w takich zestawieniach Z1 będzie wyżej.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie będzie wyżej, bo ma gorszy procesor. Sony zawsze było w tyle jeśli chodzi o podzespoły. W Z był Snapdragon 400, podczas gdy u konkurencji (HTC One i SGS4) były już 600-ki.

A co do ceny, to G2 i Nexus 5 32 GB kosztują ok. 1400 zł, 16 mniej :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...