Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Moja pierwsza "poważna" mycha

Roccat Genius Gila Kone Pure Savu Kova 200 zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Defcon1

Defcon1
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 28 maj 2014 - 23:11

§  Budżet: około 200 zł, ale można troche przekroczyć

§  Jakiej myszki obecnie używasz: A4tech X7 XL-750BF (ta z czerwonymi płomieniami)

§  Jaką masz obecnie podkładkę: nie posiadam, ewentualnie dokupię

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 800 DPI

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: rzadko grywam w FPS-y

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): głównie World of Tanks, ale także League of Legends; od czasu do czasu World of Warcraft, Path of Exile; odświętnie jakaś akcja/FPS

§  Ile przycisków używasz w myszce: tylko 3 podstawowe

§  Chwyt: fingertip grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca serdecznego do kciuka: ok. 18 cm (o ile dobrze to mierzę)

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: w obecnej zepsuł się scroll, ponadto jest już trochę wysłużona (obtarcia, zdarta farba), denerwuje mnie w niej kurz i brud dostajacy się w szczeliny; czas na przesiadkę na coś lepszego!

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy):

- z dodatkowych przycisków wcześniej raczej nie korzystałem, ale może zacznę...?

- lubię światełka

- co do wagi to nie mam określonych preferencji, brak doświadczeń z systemem ciężarków

Witajcie! Od paru dni przeglądam internet w poszukiwaniu nowej myszki. Mam z tym niemały problem, gdyż recenzji przejrzałem mnóstwo, a wybór jest szeroki. Nie wiem co wybrać, liczę na to, że Wy mi coś doradzicie ;)  Z parunastu myszek, które wpadły mi w oko zawęziłem selekcję do 4 pozycji. Oto one:

Genius Gila

Roccat Kone Pure Color – ten czerwony „Hellfire Red” (bo zwykły czarny Kone Pure najczęściej jest droższy z tego co zauważyłem)

Roccat Kova [+] Plus

Roccat Savu (ta wydaje się na fotkach trochę za wysoka dla mojej małej łapy + fingertip grip :/ )

Zamierzam przeznaczyć na ten cel około 200 zł, ale oczywiście można go trochę przekroczyć, jeśli myszka będzie interesująca :)  Co sądzicie o moich typach, który jest Waszym zdaniem najlepszy lub najodpowiedniejszy dla mnie? Może macie jakieś własne propozycje??

Użytkownik Defcon1 edytował ten post 28 maj 2014 - 23:22

• 0

#2 Cacek93

Cacek93
  • Maniak

• 4756 postów
  • Miejscowość:Płock

Napisano 29 maj 2014 - 09:11

Roccat Savu (ta wydaje się na fotkach trochę za wysoka dla mojej małej łapy + fingertip grip )

Idealna do fingergripa :P

Problemem jest cena... kiedyś można było ją kupić za 120zł...

Dlatego jeśli miałbym już  brać od nich dołożyłbym do Kone Optical.

Nie kombinowałbym i brał sprawdzoną mysz Thermaltake Saphira

Ewentualnie Logitech G300 o ile zakupisz go w cenie do 130zł.

Jeśli lubisz świecidełka to Natec GX78 / Zalman ZM-GM1.

Nie widzę sensu wydawania takich pieniędzy w twoim przypadku. Lepiej dokupić podkładkę za resztę pieniędzy.

• 0

#3 Defcon1

Defcon1
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 29 maj 2014 - 19:00

Dzięki z odpowiedź :)

A co sądzić o tym Genius Gila? Jest najtańszy z tych wszystkich co wymieniłem i chyba najlepiej wyposażony (posiada system ciężarków).

A jeśli chodiz o myszki, które podałeś to akurat rozważałem Natec GX 78 (brat GX 88). Jeśli chodzi o tego Zalman ZM-M1 to za cholerę nie mogę znaleźć, gdy wpisuję w google, to wyskakuje mi wszystko tylko nie myszki. Czy nie chodziło Ci moze o ZM-GM1 ?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Roccat, Genius, Gila, Kone Pure, Savu, Kova, 200 zł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych