Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam tak jak napisałem w temacie chodzi o ten zestaw poniżej:

http://www.morele.net/inventory/info/pizVKu/

 

Komputer ma służyc do renderingu filmów oraz od czasu do czasu do zagrania w jakąś nowszą grę 
Nie zamierzam go podkręcać myślę że to wystarczy, monitor posiadam z roździelczością 1920x1080.

Co o nim myślicie ? Nie będę musiał zmieniać zasobów za jakiś rok ? :D
Z góry dzięki za pomoc ! :P:rotfl:

Edytowane przez piotrek11220
Link to post
Share on other sites

Zastosuj się do wzoru,bo jest co zmieniać.

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

Skoro nie zamierzasz bawić się w podkręcanie procesor zmień na albo minimalnie gorszy ale ponad 200zł tańszy core i5 4670 lub na nieco tańszy od i7 4770K ale około 11% wydajniejszy core i7 4790. Grafike zmień na EVGA GeForce GTX 770 superclocked w/ACX Cooler - jest tańsza a np. w BF4 na ultra będzie na takim zestawie ponad 50FPS :) Skoro zaoszczędziliśmy na zmienianiu wcześniej wymienionych podzespołów dokup kolejne 8GB Ram :) Do renderingu i gier napewno się przyda.

Link to post
Share on other sites

Mhhhm dzięki za podpowiedź a właśnie się tak zastanawiałem nad 16 gb RAMU :D A mozesz mi jeszcze powiedziec czy do tej karty co podałeś dam rade podlączyć 2 monitorki ? :D

Myślę, że tak ale zawsze możesz kupić wersję 3/4GB i wtedy podlączysz nawet więcej ^^

Link to post
Share on other sites

Przychodzisz na forum po poradę bądź więc łaskaw zastosować się do zasad, które tu panują. Złożyłeś sobie kiepski zestaw, w którym sporo elementów jest do zmiany, więc bądź tak dobry i uzupełnij wzór.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo. Posiadane części, plany multi-gpu, preferencje co do głośności itd. Udzielenie na starcie odpowiedzi na te pytania pozwala zaoszczędzić masę czasu i niepotrzebnego spamu, takiego jak ten.

Link to post
Share on other sites

W jakich programach renderujesz wideo? Jeśli masz grać od czasu do czasu to zamiast topowej GPU wrzuć w zestaw np drugi HDD i będziesz miał odpowiednią konfigurację dysków do montażu wideo. Dodatkowo możliwość OC jest tu wskazana - jeśli rendering jest głównym zadaniem zestawu. Polecam tez zmienić wersję systemu, bo Home Premium obsługuje do 16GB RAM.

Link to post
Share on other sites

Renderuje w Sony Vegas Pro 13 i Sony Movie Studio Platinum. Tutaj już mi kolega wcześniej doradził żeby zamienić GPU na coś tańszego i kupić dodatkowe 8 Gb RAMU co daje mi 16 GB więc myślę że wystarczy mi tyle 

Edytowane przez piotrek11220
Link to post
Share on other sites

Twoja propozycja kosztuje 5136zł. Za 20zł więcej można mieć taki zestaw:

Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho 120 rev.A

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS

Crucial M500 120GB (500/130MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 x2

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

 

Razem: 5152zł

Zestaw dobry i do renderingu i do gier. Z myślą o grach masz mocny CPU z odblokowanym mnożnikiem oraz wydajną GPU. Z myślą o renderingu:

- 8 wątkowy CPU pod OC + chłodzenie (tu można jeszcze rozważyć 2-wieżowego SilentiumPC Grandis XE1236 za 149zł, ale ten model dopiero co wszedł na rynek i nie ma jeszcze testów)

- SSD 120GB pod system i aplikacje

- 2 x HDD (z jednego odczyt materiału, na drugi zapis renderu)

- jako, że Sony Vegas wykorzystuje OpenCL to karta od AMD może wspomóc renderowanie

 

Ponadto:

- przewiewna, solidna obudowa wyposażona w 3 wentylatory

- częściowo modularny zasilacz, który poradzi sobie z tą konfiguracją

- system obsługujący do 128GB RAM

- celowo pominąłem napęd dvd, bo bardzo rzadko się go używa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Noo nieźle nieźle :D Dzięki kolego za pomoc ! :D Raczej zdecyduje się na twój zestaw

Ale mam jeszcze kilka pytań :
- Zasilacz 550 W wystarczy ? 
- Na nim będę mógł pośmigać w najnowsze gry za jakiś np. rok ? :D

- Czy zamiast tego GPU co podałeś można wżucić Asus Radeon R9 290OC 4GB DDR5 (512bit) 2DVI/HDMI/DP BOX ? Jakby z tym śmigało ?

Edytowane przez piotrek11220
Link to post
Share on other sites

Jakbyś jeszcze mógł dołożyć 20zł do wydajniejszego coolera Thermalright HR-02 Macho Black-White to byłoby super.

 

edit:

1. Tak, 550W wystarczy. Zestaw w stresie będzie pobierał ok. 370W, a zasilacz CM ma linię +12V o obciążalności 504W, więc zapas jest.

2. Na to pytanie nikt Ci nie odpowie :D Nie mamy szklanych kul.

3. Masz na myśli taką wersję: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9290-dc2oc-4gd5-631342/ ? Śmiało możesz wrzucić, a będzie działało tak samo jak z kartą MSI - to ten sam układ. Miej też na uwadze, że serwis Asusa w PL ma złe opinie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie :D kukałem i zdecydowałem się właśnie na ten temacik i odnośnie do tego pytanko:
Czy ten radiatorek zmieści się w obudowie jak i również na płycie głównej, gdzieś kiedyś czytałem o nim recenzje i była trochę lipa z miejscem na RAM  :rotfl: a no i na tej płycie wystają również radiatorki na kondensatory itp.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Rozumiem hmm no nic trudno :D Najbardziej właśnie mi zalezy na tych 16 GB RAMU :P Zrobie tak 2x 8 GB i sie wtedy by zmiescilo :D

Wiem, że trochę późno piszę ale co do RAM'u:

Jest pamieć Crucial Balistix Super Low Profile CL9 (2x8GB) więc może się nawet zmieścić! :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...