Skocz do zawartości

Po co downgrade graficzny Watch Dogs?


Recommended Posts

Czy ktoś logicznie potrafi uzasadnić dlaczego Ubi zdowngrade'ował Watch Dogsa? Jak grę która w 2012 wyglądała tak dobrze można wypuścić 2 lata później z gorszą oprawą? Jaki jest sens tego? Każdy producent raczej starałby się jeszcze podpicować grafikę a nie ją pogorszyć, czy ja czegoś tu nie rozumiem?

 

Ogólnie ten zrzut ekranu: http://screenshooter.net/3564586/uqqwlhm jest po prostu śmieszny :) Jak można tak zepsuć grę? :)

Edytowane przez maciek1o3s
Link to post
Share on other sites

Musiało ruszyć na konsolach, po drugie na PC labie był obszerny test wymagań i procesorów oraz GPU, niestety gra w takiej formie jak teraz to już potrzebuje baaaardzo solidnego sprzętu, ale odpalisz na PC w ultra to będzie wyglądać jak na E3, tylko bez 780ti albo R290X to nie pograsz zbyt płynnie, teraz już wiesz, w konsoli siedzi coś ala HD 7790, a poza tym się dławią całkiem mocne procesory, nawet podkręcony do 4,5 ghz 4670k ani nawet 4770k  nie gwarantuje 60 klatek, nie muszę mówić gdzie są w kolejce FX-y w tym zestawieniu a gdzie jaguar konsolowy


chociaż też bym tak nie narzekał, z tego co widziałem po screenach to całkiem to jednak nieźle wygląda na konsoli, na pewno nie są to pecetowe lowy jak było nieraz z grami na konsole

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

bo okazało sie że PC sa w tyle i nie da rady pociagnac takiej grafy bez kompa za 8 tys zł. Sad but true

tylko że wersja PC nie jest z downgradeowana i do ultra w 45-60 klatek starczy PC za około 3500 zł, natomiast screen pochodził z PS 4 i tam już sobie detali nie polepszysz do tego w 30 klatkach śmiga, mój pecet pociagnie tą gre w ultra w 30 klatkach a nie jest super więc pecety nie są w tyle, sad but true

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tylko że wersja PC nie jest z downgradeowana i do ultra w 45-60 klatek starczy PC za około 3500 zł, natomiast screen pochodził z PS 4 i tam już sobie detali nie polepszysz do tego w 30 klatkach śmiga, mój pecet pociagnie tą gre w ultra w 30 klatkach a nie jest super więc pecety nie są w tyle, sad but true

jakos nie widac ze screen pochodzi z PS4 ale jesli wierzysz bo tak jest podpisane to nie swiadczy za dobrze o Tobie kolego.

Prawda jest taka, że gdyby utrzymali poziom grafiki taki jaki miał by być od początku to nie zarobili by na tym za duzo bo na PC nikt by nie był w stanie odpalic tej gry.

Po drugie poruwnajmy to tak

Watch Dogs

http://i.imgur.com/iXgsHFA.jpg

 

http://i2.minus.com/ipXqbltlV7mW0.png

 

Teraz inna gra jako exclusive ns PS4 (też z otwartym swiatem żeby nie było )

http://www.gamepur.com/files/imagepicker/6/infamous-second-son-image-3_1.jpg

 

http://static.gamespot.com/uploads/original/78/787786/2477569-infamous_secondson_nospoil-5.png

 

 

Wiec jak widzisz. Pojechali z wersja na PC w dół i to ostro bo gdyby zostawili to w takim stanie jak na pokazie sprzed 2 lat to byscie kwiczeli ze nie da rady bo moj pc jest o 10 lat do tylu

Sad but true

 

Link to post
Share on other sites

Jakby miał jeszcze wyższe wymagania to byś grał w 960p w 25 klatkach na ps 4 hahaha, a poza tym masz jakiś tok myślenia debilny, załóżmy optymistycznie że łoczdog ma na PS 4 w FHD powiedzmy takie pecetowe medium i działa w 30 klatkach, aby odpalić tą grę na PC w mediumach w 60 klatkach wystarczy spokojnie moja karta lub R9 270X, czyli średnia a już średnio niższa półka jeśli chodzi o PC, a jeśli by mnie bawiło granie w 30 klatkach to bym wbił high na mojej chodzi w 40tu a nawet ultra i wtedy 30, takich detali nie zobaczysz na konsoli, także nie wiem co masz do tych PC-tów :D Gdyby ta gra miała wyższe wymagania nadal moja 2,5 letnia karta pozwoliła by mi grać spokojnie w mediumach i to w wyższym framerate niż na konsoli 


PS

jakos nie widac ze screen pochodzi z PS4 ale jesli wierzysz bo tak jest podpisane to nie swiadczy za dobrze o Tobie kolego.

 

Spisek masonów, albo reptilian, jakiś iluminat i żyd zrobił screena z innej platformy i złośliwie podpisał PS4, jak mogłem być tak ślepy i łatwowierny.

 

A co do grafiki samej jako takiej to wymagania gry nie zależą tylko od tego jaka ładna jest grafika, ale od silnika gry, od złożoności, od tego jaka jest SI npc-ów, od pierdyliona czynników, a obcinanie detali pod PC-y nigdy nie wchodziło w gre, wychodziły takie smoki jak crysis, jak metro 2033, jak wiedźmin 2. Jak miałeś starszy pecet to się w mediumach rżnęło, a ci co mogli sobie pozwolić to odpalali max i wszyscy byli zadowoleni ale nikomu nie odbierano możliwości wbicia wyższych detali, zawsze pod konsole się odcinało efekty i czasem na tym PCtowcy tylko cierpieli

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Gra została ostro obcięta z "drobnych" efektów i detali, które nadawały realizmu i atmosfery. Przez wszystkie uproszczenia finalny produkt wygląda strasznie sterylnie. Nie ma nawet porównania do tego co było prezentowane w 2012.

Link to post
Share on other sites

Powracając do kwestii niwdopalenia gry na PC-tach. Jak wyszedl killer gpu crysis to gra byla rozchwytywana mimo kosmicznych wymagań, to samo watch dogs, na low pograli by słabsi, w ultra gtx 780ti w sli, no ale przynajmniej byłby sens SLI i prawdziwa jakość obrazu.

 

Nie rozumiem jednego, wytlumaczcie mi, czemu nie mogli zostawić ustawień graficznych z E3 2012 i oznakowac to jako ustawienia Ultra High? Byłoby po sprawie. ..

 

Gadanie ze konsole by nie uciagnely, co ma piernik do wiatraka, stworzyli mega grafike to mogli ja zdowngradeowac tylko na ps4, po to sa pcety zeby tu pokazac pazur, czy ja cos zle rozumuje?

Edytowane przez maciek1o3s
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakby miał jeszcze wyższe wymagania to byś grał w 960p w 25 klatkach na ps 4 hahaha, a poza tym masz jakiś tok myślenia debilny, załóżmy optymistycznie że łoczdog ma na PS 4 w FHD powiedzmy takie pecetowe medium i działa w 30 klatkach, aby odpalić tą grę na PC w mediumach w 60 klatkach wystarczy spokojnie moja karta lub R9 270X, czyli średnia a już średnio niższa półka jeśli chodzi o PC, a jeśli by mnie bawiło granie w 30 klatkach to bym wbił high na mojej chodzi w 40tu a nawet ultra i wtedy 30, takich detali nie zobaczysz na konsoli, także nie wiem co masz do tych PC-tów :D Gdyby ta gra miała wyższe wymagania nadal moja 2,5 letnia karta pozwoliła by mi grać spokojnie w mediumach i to w wyższym framerate niż na konsoli 

PS

Spisek masonów, albo reptilian, jakiś iluminat i żyd zrobił screena z innej platformy i złośliwie podpisał PS4, jak mogłem być tak ślepy i łatwowierny.

 

A co do grafiki samej jako takiej to wymagania gry nie zależą tylko od tego jaka ładna jest grafika, ale od silnika gry, od złożoności, od tego jaka jest SI npc-ów, od pierdyliona czynników, a obcinanie detali pod PC-y nigdy nie wchodziło w gre, wychodziły takie smoki jak crysis, jak metro 2033, jak wiedźmin 2. Jak miałeś starszy pecet to się w mediumach rżnęło, a ci co mogli sobie pozwolić to odpalali max i wszyscy byli zadowoleni ale nikomu nie odbierano możliwości wbicia wyższych detali, zawsze pod konsole się odcinało efekty i czasem na tym PCtowcy tylko cierpieli

a no tak. przepraszam. jest podpisane i tak na pewno jest. Sam Michał anioł podesłał to zdjecie i kazał szerzyć dobre słowo o mocy PC a ja głupi myslałem że to spisek bo jest napisane.

Co do tego waszego uber crysis

 

http://3.bp.blogspot.com/-6FQc_7WwoFc/UhVb_4bHFYI/AAAAAAAAAT0/Cz31zWOk0Sw/s1600/c3.jpg

 

a teraz szok !! gra ze słabszej konsoli - Xone

 

http://3.bp.blogspot.com/-Tr3F0HE0ENQ/Uoqe6KJq1hI/AAAAAAAAA-A/OXC79Puk9L4/s1600/72.gif

 

spisek, kłamstwo, sam sztan w tym palce i pewnie ogon też maczał.

 

troche to przykre ze zaslaniacie sie gra w ktorej postacie sa zrobionye tylko z ilu ?? z 60 tys polygonow ? gdzie np w takim Infamous second son postac ma 120 tys poly. No ale przeciez wy wiecie lepiej ze PS4 nie da rady

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiec jak widzisz. Pojechali z wersja na PC w dół i to ostro bo gdyby zostawili to w takim stanie jak na pokazie sprzed 2 lat to byscie kwiczeli ze nie da rady bo moj pc jest o 10 lat do tylu Sad but true

 

Święta racja,podpisuje się rękami i nogami :P 

Link to post
Share on other sites

Chyba ktoś zapomniał o PS3/X360. Watch_Dogs został wydany również i na te konsole co negatywnie odbiło się na grafice.

Takie gadanie, że to przez nową generację widać cięcia jest zwyczajnie śmieszne. Podobnie jak z poprzednimi generacjami jeszcze nie stworzono produkcji/narzędzi aby wykorzystać 100% mocy konsoli. Pełnię nowej generacji będzie można podziwiać dopiero za 2 lata. 

Link to post
Share on other sites

Takie gadanie, że to przez nową generację widać cięcia jest zwyczajnie śmieszne.

Nie jest śmieszne - tak po prostu jest, jeżeli gra chodzi 900p na PS4 i 792p na X'ie w 30 fps'ach, to chyba nie powiesz, że taki był zamiar od początku, bo przecież komu jest potrzebne FHD. Zresztą nie widzę żadnego innego powody, żeby downgradować grafikę w grze jeśli nie po to aby dobrze działała na konsolach. Nowa generacja wcale jest nowa tylko z nazwy, hardware niestety w porównaniu z możliwościami PC'towymi jest śmiesznie słaby.

Link to post
Share on other sites

Najwyraźniej mieli problem z silnikiem. A PS3 nie ma śmiesznego hardware w porównaniu do PC? W GTA4 na 7900GT przy ustawieniach podobnych do PS3 mogłem tylko śnić o płynnym graniu. The Last of Us wygląda bardzo dobrze, Killzone 3 wygląda bardzo dobrze, Crysis 3 daje radę, GTA V też wygląda dobrze. Spróbuj pograć w nowe gry na 7900GT. Powodzenia życzę. 

Link to post
Share on other sites

Piszesz o GTA IV i zapominasz o jednym - Rockstar nigdy nie kochał PCtowych graczy jak zresztą większość deweloperów i dużo gier w tym GTA jest bardzo słabo zoptymalizowane na PC, a silnie testowane i poprawiane w wersjach konsolowych. GTA V może i wygląda dobrze, ale też widać, że dużo pracy było włożone, żeby ta gra w ogóle poszła na starej generacji i przez to jest też kilka minusów jak na przykład skaczące fpsy - co przy nominalnych 30 wygląda strasznie, Killzonowi muszę zarzucić słabe tekstury tła - chociaż pierwszy plan wyglądał bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Panowie ogarnijcie się trochę,bo temat widzę idzie za szeroko.Prawda jest jedna dla upartych zawsze będzie PC lepszy,i poniekąd tak jest,jeśli chodzi o możliwości PC a konsoli to owszem PC jest wydajniejszy,i da rade,tylko ile musisz na tego PC wydać $ a ile na konsole by cieszyć się komfortową grą w nowe tytuły przy najwyższych ustawieniach graficznych? Sprawa z Watch_Dogs wygląda jak wygląda,jedni sadzą że jest to przez konsole (co jest absolutnie mega bzdurą) a drudzy przez dewelopera tak czy siak takie był założenia od samego początku zanim jeszcze ukazała się produkcja w sklepach i nie rozumiem teraz waszego zdziwienia i żali...

 

Co do konsol to Panowie i Panie poczekajcie do 2015r czy nawet do końca tego roku jak wyjdzie to co zostało zapowiedziane na tegorocznym E3 wtedy porozmawiamy... 

 

P.S. Jak wyszło GTA V jechali na nie wszyscy ze takie i owakie,teraz mamy to samo z Watch_Dogs nikt się takie nie narodził,by każdemu dogodził pamiętajcie o tym i cieszcie się z tego co mamy do ogrania.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...