Skocz do zawartości

Pytanie - Boxowe chłodzenie i5-4670k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Goro1990,

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym się dowiedzieć odnośnie chłodzenia boxowego jakie jest dołączane do procesora Intel Core i5-4670k.

Oglądnąłem unboxing i widać tam radiator, a na nim są 3 białe paski. I właśnie o te paski mi chodzi, czy to jest pasta termoprzewodząca? Jeśli tak to jak to działa, ponieważ jedyną styczność z pastą termoprzewodzącą jaką miałem to była w specjalnej strzykawce i nakładało się tego trochę na procesor, a takich pasków nigdy nie widziałem.

I jeszcze na ile mi to wystarczy? (Po jakim czasie trzeba wymienić tę paste/paski).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

czy to jest pasta termoprzewodząca?

 

Tak, jest to pasta. Jednak jeśli posiadasz pastę w strzykawce to zmyj te paski z chłodzenia i nałóż swoją lepszą.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Pasta jak pasta, średnio bym co 2-3 miechy zmienił

 

Bez przesady, obecne procesory mają zabezpieczenia termiczne które wyłącza komputer w przypadku zagrożenia. Pasty termoprzewodzące moim zdaniem powinno się zmieniać gdy następuję znaczne pogorszenie jej właściwości objawiające się niestabilnością, uciążliwym wyciem wentylatora (który kręci się na dużo większych obrotach niż wcześniej przy tym samym obciążeniu), znacznym podwyższeniem temperatur w idle/stressie. Samo zmienianie co 2-3 miesiące to według mnie strata czasu, niepotrzebne działanie. 

Edytowane przez miglanc
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, po dwóch miesiącach nie każdemu pasta zdąży się dobrze wygrzać. ;)

Ja zmieniam co rok-półtora, chyba, że jakaś zmiana w międzyczasie.

Ja zmieniam przy czyszczeniu PC-ta, niestety strasznie dużo kurzu moj piec lubi wciągnąć, więc raz na 3 miechy go musze rozłożyć na kawałki, przedmuchać sprężonym, przy okazji zmienić pasty na GPU i CPU, składam w kupe i tak przekonserwowany sobie działa kolejne 3 miechy, każdy ma inne nawyki. Ale rok półtorej to bym pasty nie trzymał nawet jak przesadziłem że 3 miechy, chociaż ja tak u siebie uważam za optymalnie

Link to post
Share on other sites

Rok z kawałkiem mija w tej chwili, no, ale temperatury monitorowane na bieżąco.

Teraz czeka mnie zmiana na GPU, bo gwarancja się kończy i nawet nie orientowałem się szczerze mówiąc czy w przypadku MSI nie byłoby problemów (jakieś plomby).

Link to post
Share on other sites

Nic z tych rzeczy, jakoś od 3 lat nie spotkałem się z plombami na GPU, jak śrubki nie są pozalepiane naklejką to można śmiało zmieniać, zresztą to by było głupie jakby odebrano możliwość przez 2 lata trwania gwarancji zmienić pasty w grafie, moja pierwsza zmiana na 7870 nastąpiła 2 miesiące po zakupie i temperatury od razu spadły o 8 stopni na całej karcie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...