Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie AMD Radeon 7770


Recommended Posts

Witam

Za kilka dni będę kupować wyżej wymienioną kartę lecz posiadam kilka pytań:

 

1) Jakie złącze ona posiada (8 pinowe czy 6 pinowe) - posiadam zasilacz corsair vs 450W

2) Czy odczuje znaczny spadek wydajnosci na płycie głównej ASUS P5K PRO?

 

Link to post
Share on other sites

HD7770 mają zasilanie 6 pin (wypada podać wersję zawsze, ale chyba 99% tych kart to 6 pin, moja Gigabyte też tak ma).

 

Płyta główna nie powoduje spadku wydajności. Zapewne chodzi tobie o PCI-E x16 1.0/2.0/3.0 itd. - jak karta ma dodatkowe zasilanie, to nie ma problemu przy żadnym z wypadków, bo o to tutaj zazwyczaj chodzi.

Link to post
Share on other sites

Przy rewizji gniazda PCI-E chodzi nie tylko o zasilanie ale i o przepustowość łącza i wygląda to tak: 1.0 x16 = 2.0 x8 = 3.0 x4.

Aczkolwiek HD7770 jest na tyle słabą kartą, że nie będzie różnicy między 1.0 x16 a 3.0 x16.

Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy, radeon HD7770 jest kartą prawie najniższego segmentu dla gracza, gdyż można kupić duuuuużo wydajniejsze. Przykładowo już kilka lat temu można było kupić szybsze karty za odpowiednią kwotę.
Niestety szybsze karty również kosztują zdecydowanie więcej.

 

Tak plasuje się wydajnościowo:

http://tpucdn.com/reviews/EVGA/GTX_780_Ti_Classified/images/perfrel_1920.gif

Jeśli przyjmiesz wydajność takiego HD7770 za 100%, to powyższy EVGA GTX 780Ti będzie miał ~435% jego wydajności.

Link to post
Share on other sites

Byłem posiadaczem Radeona 7770 i grałem na niej na rozdziałce 1366x768 w takie tytułu jak Crysis 2, 3, Far Cry 3 czy Battlefield 3 i karta dawała radę na ustawieniach średnio-wysokich, w słabszych grach nawet bardzo wysokich. Napisz w jakiej rozdzielczości będzie pracować ta karta? Jeśli planujesz ją do FullHD to jej kupno nie jest zbyt trafne, jeśli do mniejszej rozdziałki to prędzej.  

Link to post
Share on other sites

To wszystkie będzie zależeć od tego w jakie gry będziesz grał, jeśli te nowsze i wymagające to będziesz musiał schodzić z detali - nie ma innej opcji. Do 1920x1080 prędzej nadają się Radeon 7790 czy porównywalny R7 260X a już na pewno Radeon 7850 bądź lepsze karty. 

 

U mnie była sytuacja że po zmianie monitora z HD na FullHD zmieniłem Radeona 7770 na 7850 i dopiero wtedy byłem zadowolony z oferowanej wydajności. Radeon 7770 na FullHD po prostu się dławił. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...