Skocz do zawartości

Forumowe przepisy na (niekoniecznie) zdrowe posiłki


Recommended Posts

Hmm, ja po treningach ze znajomymi stosujemy przepis na "moje" (z rok temu wymyślone) naleśniki  :P

Składniki na jedną osobę:

2x Jajko
2x szklanka mleka 2.0%
1,5 szklanki mąki
50g Gainer'a Mass Effect
2x łyzeczki cukru (trzcinowy)
1x łyżeczka (płaska) proszku do pieczenia.

Całość mieszamy w misce, następnie robimy z tego naleśniki. (powinno wyjść 6 takich grubych na ok 3 milimetry)

Nadzienie

ver 1.
200 gram sera i 300 gram szynki/polędwicy zmiksować, zetrzeć, poszatkować (jak kto woli), wsypać na naleśników + przyprawić, złożyć w trójkąty, zwinąć czy jak kto je i wsadzić na patelnie (do roztopienia sera) lub piekarnika. Zjeść!
ver 2.
200G śmietany, 200g szpinaku mrożonego, na patelnie i zrobić z tego sosik, dodać ząbek czosnku + przyprawić.
Następnie 300g schabu wieprzowego pokroić w długie plasterki, przysmażyć i doprawić.
Kolejno, mięso układamy w naleśniku, robimy z niego taki kubeczek (tzn. składamy an pół a potem rogi ku środkowi. Zalewamy sosikiem i jemy !

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Omlecik

 

10173582_671055646281477_470944571993159

 

15 białek jaj
150g płatków owsianych
30g rodzynek
łyżeczka xylitolu
20g odtłuszczonego kakao

 

Sposób przyrządzenia

 

Wymieszać wszystko i wylać na patelnię ( ja robie bez oleju czy masła ) na małym ogniu. Kilka minut jedną stronę, chwila na drugiej.

 

 

 

Na ciasto podam później, jest to odchudzony sernik.

Edytowane przez okar19
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Sałatka z tuńczyka po sidowemu:

 

[table][td]Składniki[/td][/table]
Puszka tuńczyka
Puszka Czerwonej fasoli + kukurydzy (bądź sama czerwona fasola)
Kapusta pekińska
Łyżka majonezu
Opcjonalnie: kilka pomidorków koktajlowych

 

[table][td]Przygotowanie[/td][/table]

Dobrać proporcjonalnie, wedle upodobań.
Poszatkować kapustę pekińską, tuńczyk odsączyć, rozdrobnić, dosypać czerwonej fasoli, kukurydzy, delikatnie wymieszać z dodaniem majonezu, dorzucić pomidorki. 
Poczekać aż się nieco przegryzie - pałaszować.

 

http://i.imgur.com/DBXEC50.jpg

 

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Obieramy marchewkę nie za duża i cebule, trzemy na tarce z grubymi oczkami (na Sycylii dodają też starty seler naciowy, ale mnie to nie odpowiada)

Następnie podgrzewa się oliwę z wytłoczyn i wrzuca na nią zmiażdżony czosnek. Jak się lekko zeszkli dodajemy marchewkę, cebulę i suszone oregano. Przykrywamy i dusimy na małym ogniu tak z 20 minut. Potem odparowujemy wodę.

Odgarniamy na bok patelni, dodajemy łyżkę oliwy i wrzucamy wołowinę (nie solimy od razu bo będzie twarda). Podsmażamy aż będzie szara i delikatnie brązowa. 

Odgarniamy i dodajemy 2 łyżki pasty pomidorowej, podsmażamy chwilkę, dodajemy pokrojone w kostkę pomidory (tak za 2 średnie), wlewamy jakąś szklankę czerwonego półwytrawnego wina i redukujemy aż całe wino odparuje.

Dodajemy oregano i sól do smaku.

Na sam koniec wlewamy ok 150ml mleka 3,2% i redukujemy chwile (to jest opcja), powinno mieć czerwono brązowy kolor. 

Przepis pochodzi od włoskiej gospodyni z Sycylii u której mieszkałem prawie miesiąc i jest serio awesome!

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

@@okar19, xylitol to słodzik naturalny?

 

Nie wiem jakiego pochodzenia ale jest słodszy od cukru. Widziałem że wiele osób dodaje różne słodziki ( nawet zwykłe z lidla ) do różnych potraw i sam zakupiłem taki słodzik :)

okar wrzuć przepisy! bo Ci zrobię

<-----------------------------------------

 

Zrób mi :D

Link to post
Share on other sites

 

Bierzemy mleko i płatki kukurydziane, wlewamy mleko do naczynia z płatkami i jemy. :D Przepis na zupę mleczną. Średni czas przygotowania : 2 - 3 min. Smacznego.

 

 

 

//e

Jeśli chciałeś zabłysnąć to CI nie wyszło.

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Sałatka z podpłomykiem.

 

Najpierw podpłomyk razowy:

 

1,5 szkl mąki razowej żytniej

0,5 szkl mąki razowej pszennej

ok 1 szkl wody

sól

oliwa z oliwek (2 łyżki)

 

Całość mieszamy i wałkujemy na cienkie placki (ma mieć konsystencje jakby ciastoliny Play Doh :D ) . 2 opcje na suchą patelnię albo do piekarnika. Można na luzie pare dni przechowywać jako przekąska- smaczne zdrowe i chrupiące :D

 

 

Sałatka:

 

1. Pomidorki koktajlowe (ok 5 na głowę) tniemy na pół

2. Sporą garść sałaty/szpinaku/roszponki myjemy i do gara

3. Wrzucamy tuńczyka (0,5 puszki/głowa), może być i kurczaczek z grilla

4. Na patelni prażymu ok 3 łyżek pestek ze słonecznika- będą gotowe jak będą miały ciemny złoty kolor (w sumie to taki brązowy). Nie mogą wyglądać jak ziarna kawy- będą gorzkie. Wrzucamy do michy.

5. Doprawiamy solą, oliwą z oliwek i octem balsamicznym.

6.* wersja śniadaniowa: na górę wrzucamy jajko ugotowane w koszulce na miękko- rozbijamy i jemy jemy jemy :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Polecam sałatkę z tuńczyka, lecz bez... majonezu :)

Czyli:
1x duża puszka tuńczyka

3/4 dużej (największej od "Bondjułel") puszki kukurydzy

1x duża cebula

kilka pomidorków koktajlowych lub ogórek surowy

 

Nie jestem ostatnio fanem tuńczyka "w sosie własnym" (chyba mi się przejadł) i chyba dlatego wolę w oleju (ale prawie cały olej wylewamy)... dlatego do sałatki powyżej polecam wersję tuńczyka w np. oleju słonecznikowym. :)

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś miałby ochotę na zdrowe, smaczne i odchudzające ;)

 

Makaron smażony po chińsku (składniki na 1. porcję dla 1. osoby)

 

Makaron razowy spaghetti 50g

Pierś z kurczaka 90g

Marchew 50g

Cebula 25g

Czosnek - na oko - 2/3 ząbki

Szczypiorek, ile kto lubi, ja tam daję łyżkę

Sezam - 10g

Przyprawy - również wedle uznania, najlepiej do kuchni chińskiej of course

Sos sojowy - 10g

Olej rzepakowy - 10g

 

Gotujemy makaron. Sezam prażymy na suchej patelni i przesypujemy z patelni na jakiś talerz czy inne naczynie. 

Kurczaka kroimy w kostkę, doprawiamy przyprawami i zostawiamy na 15/30 min, żeby się nasiąknęło smakiem.

Marchew kroimy w paski, najlepiej cienkie, cebulę kroimy w wiórki podobnej szerokości co marchew i siekamy czosnek.

Na patelni grzejemy olej i smażymy na złoto kurczaka i zdejmujemy z patelni. Wrzucamy marchew, chwilę ją smażymy żeby trochę zmiękła i dodajemy cebulę, czosnek i posiekany szczypiorek. Jak cebulka będzie szklista ponownie dajemy kurczaka i sezam, mieszamy i chwilę razem smażymy. Do mieszanki dodajemy ugotowany uprzednio makaron i znów trochę razem smażymy, i wlewamy sos sojowy, mieszamy i gotowe.

 

 

BTW. Co Wy tak z tą kukurydzą? Strasznie dużo węgli ma więc na diecie to raczej odpada :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bigi, ale to na jednej patelni wszystko ;) Mamy tylko te 10g oleju warzywa smażymy na tym co ewentualnie zostało po kurczaku na patelni. W zasadzie to można nawet smażyć z kurczakiem - nie trzeba go zdejmować. Więc nie ma tu za wiele kalorii, zaraz podliczę i podam dokładnie ile to ma ;)

 

EDIT

 

Całość ma ok. 450 kcal ;)

Edytowane przez Johny3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Co Wy tak z tą kukurydzą? Strasznie dużo węgli ma więc na diecie to raczej odpada
 

Kukurydza gotowane to jakieś17g węgli/100g, makaron 67g/100g


Bigi, ale to na jednej patelni wszystko ;) Mamy tylko te 10g oleju, wiec nie ma tu za wiele kalorii, zaraz podliczę i podam dokładnie ile to ma ;)

Spoko, żartowałem. Określiłbym to mianem "dusimy" a nie smażymy:)

Link to post
Share on other sites

Coś na teraz czyli chłodniczek :)

 

1 ogórek

1kg kefiru

2 jogurty naturalne

pęczek rzodkiewek

pęczek koperku

pęczek szczypiorku

barszczyk (najlepiej botwinka ale "ekstrakt" też może być)

2 jajka na głowę (na twardo :) )

 

Wsio co rośnie kroimy drobno, zalewamy tym mlecznym. Jak mamy botwinkę to się kroi wrzuca do gara i dusi na odrobinie masła. Jak ekstrakt to wlewamy do środka i mieszamy. Sól i pieprz do smaku.

 

Na zagrychę warto dodać albo młode ziemniaczki z koperkiem albo podpłomyki z przepisu wyżej :D

 

Zaraz idę jeść, bo właśnie zrobiłem :D

 

http://i.imgur.com/yQ3do37.jpg?1

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Już ciul z tym że olej i kalorie, ale od tego smażenia nic nie zostanie w potrawie.. większość składników, poza głównym materiałem sie wysmaży, wydusi, "wyjdzie/wyparuje" od zbyt długiego wystawienia na temperaturę. Ni to zdrowe ni do treningów dobre (bo mamy wybrakowany pokarm). 

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

Mam na myśli kukurydzę jako dodatek do sałatek itp., bo jakby jeść zamiast chleba czy makaronu to inna sprawa.

 

No nie pisałem dusimy, bo bez pokrywki wszystko robię ;)

 

sajmon

to jest typowe na redukcję - 2000kcal dziennie.

A z drugiej strony nikt surowego mięsa nie będzie jadł :D

Teraz jadam głównie kurczaka z ryżem i warzywa, bo doszła siłownia i więcej kcal trochę.

 

Fajnie jakbyście też coś podrzucali tutaj ze swoich diet na redukcję/masę itp ;)

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

@@BIGPUN,  Masz trenera? Konkretny system walki? :>  Czy po domowemu? i wydaje mi się czy ściany sie sypią ( od fal uderzeniowych i dźwiękowych wywołanych "kickami" w worek/oponenta :D )

 

 

A z drugiej strony nikt surowego mięsa nie będzie jadł :D

Ja co piątek tatara (350-450g) spożywam :)

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

Jajeczniczka z dodatkami

 

http://i.imgur.com/pwDmbO5.jpg

3 cale jajka

Dodatki wedle uznania

 

Smażymy szyneczke papryczke szczypiorek i co tam jeszcze sobie zechcecie. Wlewamy jajeczka i mieszamy. Osobiscie nie lubie wodnistej jajecznicy dlatego trzymam ja troche dłużej. Do tego sok z grejfrutow pomaranczy i cytryny.

http://i.imgur.com/W227LKd.jpg

Do tego troche lodu

 

http://i.imgur.com/8cIKtns.jpg

 

 

 

Obecnie 70kg Rafciu ;) Muay Thai i Ju Jitsu to mój chleb codzienny od roku. Już z kolegami z teamu analizujemy zdjęcie i obmyslamy plan na dzisiejszy sparing :D

http://i.imgur.com/XlrCEKO.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...