Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Oszczędzamy miejsce na dysku systemowym

Poradnik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 sid vicious

sid vicious
  • Autor tematu
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 11:25

Kompresja i dekompresja plików w czasie rzeczywistym, na folderze Windowsa... no ja bym sobie tego nie zrobił.

• 1
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#22 Atak_Snajpera

Atak_Snajpera
  • Amator

• 44 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 15:35

Pliki w folderze windows sa głównie odczytywane. Zapis wystepuje głównie podczas aktualizacji systemu.

Dekompresja jest ultra szybka na dzisiejszych cpu. O ile pamietam kompresja ntfs została dodana wraz z windows 2000 czyli w czasach gównianego pentium iv.

Testy kompresji ntfs

http://www.tomshardw...ssion,3073.html

Informacje dotyczące działania kompresji
http://blogs.msdn.co...ompression.aspx

Użytkownik Atak_Snajpera edytował ten post 04 czerwiec 2014 - 15:43

• 0

#23 tchibo

tchibo
  • Amator

• 31 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 05:02

Ile trzeba miec pamieci ram zeby bezspiecznie wylaczyc plik wymiany w windows 10?

• 0

#24 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11001 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 28 lipiec 2016 - 21:30

Zależy co robisz, przyjmuje się że zacząć wyłączanie można od 16GB ( choć czasem ludzie mają po 8 i mniej GB, bez problemów ), ale nawet przy 16GB mogą być problemy. 
Najlepszym sposobem jest ramdisk z plikiem wymiany w nim ( może być nawet 512MB i mniejszy, byle by aplikacje miały do czego się odwoływać i nie wywalać błędów ) 
Warto tez tam tamp-a wrzucić jak masz więcej ram-u i większy ramdisk ( mówię o normalnym użytkowaniu, bo dla niektórych 3,5GB tamp-a to za mało :o  ) 

Użytkownik kokosnh edytował ten post 28 lipiec 2016 - 21:35

• 0

Spoiler

#25 tchibo

tchibo
  • Amator

• 31 postów

Napisano 30 lipiec 2016 - 15:44

Mam 32GB ram. Jak duży zrobić ramdysk i jakim programem? Co warto potem przenieść na ramdysk? Nie chce żeby komputer był niestabilny, bo to gorsze bez porównania od mulenia.

• 0

#26 kluczboy

kluczboy
  • Amator

• 66 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 18:19

Mam 32GB ram. Jak duży zrobić ramdysk i jakim programem? Co warto potem przenieść na ramdysk? Nie chce żeby komputer był niestabilny, bo to gorsze bez porównania od mulenia.

Ja mam Primo Ramdisk i wszystko smiga jak nalezy. temp ma 4gb a roboczy ramdisk gdzie mam zainstalowane przeglądarki 2gb
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Poradnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych