Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Emulator GameBoy Advance (PC/iOS)

Emulator GBA VBA GBA4iOS Game Boy Advance

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

  • 11994 postów

Napisano 24 maj 2014 - 15:23

   W erze mobilnych gier, z czego większość to skaczące ptaki albo jakieś bzdety, powróciłem do starych klasyków gatunku - kiedy mobilność połączona była z jakością.
Złote czasy doskonałych konsol przenośnych Nintento - GameBoy. Nutka oldschoolu, kropla nostalgii, a przede wszystkim ogrom potencjału i niesamowita grywalność, wszystko to można znaleźć jeszcze dziś odkopując stare hity.

 

Visual Boy Advance - Emulator Gameboy/Gameboy Color/Gameboy Advance

Strona główna / Download: http://visualboyadvance.net/
 
Prosty w obsłudze, wygodny i praktycznie nie wymagający konfiguracji emulator gier na sławną konsolę przenośną Nintendo. Oferuje możliwość robienia quicksave'ów w dowolnym momencie, przyspieszania tempa gry (do pomijania nudnych partii chodzonych), umożliwia także grę za pomocą pada i daje możliwość na nieco głębszą konfigurację filtrów obrazu, czy dźwięku dla zainteresowanych. Wszystko, jeśli poprawnie ustawione, działa w 60FPS.
 
Jak uruchomić grę? File -> Open -> wybrać plik z grą. 

MIj6jwo.jpgq1OEvTF.jpgxfann3z.jpg
 
W sumie jedyne co trzeba skonfigurować przed wygodną grą, to przypisanie klawiszy - więc obrazkowo, otwieramy konfigurację jednego z 4 możliwych kontrolerów, klikamy po kolei i voila. Można sobie przypisać osobno pada, osobno klawiaturę, a potem wybrać 1 bądź 2.
Spoiler

 
Zapisujemy grę za pomocą klawiszy Shift+F1 - F10 (10 slotów), wczytujemy natomiast samym F1 - F10. Można zrobić też twardy zapis do pliku za pomocą ctrl+S i wczytać go z listy poprzez ctrl+L.
 
 
 
GBA4iOS - Emulator Gameboya na iOS

(na urządzenia obsługujące iOS 7 i wzwyż)

ANUIVYA.png
QBtTshD.png
 
Aby go pobrać, wchodzimy na stronę http://gba4ios.angel...d.net/download/ na naszym urządzeniu mobilnym i klikamy Download.
 
Ważne! Przed pobraniem należy ustawić datę w urządzeniu na kilka dni wstecz - po pierwszym uruchomieniu można ustawić datę na prawidłową. 
Gdyby pojawiały się problemy z uruchomieniem aplikacji, należy powtórzyć ten zabieg - cofnąć datę, uruchomić, przywrócić datę.

Gry najłatwiej dodać poprzez iTunes - w panelu Aplikacji szukamy na samym dole GBA4iOS i opcji wymiany plików - tam wrzucamy ROMy z grami, myślę że każdy użytkownik iTunes bez problemu sobie z tym poradzi.
Alternatywy są podane na oficjalnej stronie tego emulatora.
 
Emulator ten, pozwala na synchronizowanie zapisów na koncie Dropbox - wystarczy uruchomić to w opcjach.
Zapisy gry, wedle sugestii twórcy, lepiej tworzyć bezpośrednio za pomocą gry, a nie emulatora - ponoć jest to bezpieczniejsza opcja.

Konfiguracja opcji jest również bardzo intuicyjna i dobrze opisana, więc nie będę bezcelowo powtarzać oczywistości.
Spoiler

 
Lista klasyków - czyli na które gry warto zwrócić uwagę.
 
 
Advance Wars, Fire Emblem, Golden Sun - typowe japońskie rpg-esque
Castlevania Aria of Sorrow oraz Harmony of Dissonance, klasyk gatunku.
Final Fantasy, od remaku NESowej wersji I i II, aż po IV, V, VI Advance.
Harvest Moon, niepozorny symulator farmy
Metroid, Metal Slug Advance, Contra Advance, dla fanów run and gun.
Pokemon Emerald/Leaf Green/Fire Red/Shiny Gold, klasyk o którym warto wspomnieć.
i oczywiście Super Mario Advance 2 / 4, oraz wprost doskonały Zelda - The Minish Cap.
 
Na urządzeniu mobilnym polecam jednak spokojniejsze tempem j-rpgi, bo dość niewygodnie (może kwestia przyzwyczajenia) się skacze i strzela, natomiast na PCcie bardzo przyjemnie (bo w 60fps) grywa się w wszelakie slashery, skakanki i gry zręcznościowe.
 
 
Dodatkowe informacje
 

Zapisy gry

Zapisy gry z VBA można swobodnie przerzucać między PCtami. Zapisy z GBA4iOS można swobodnie przerzucać pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

Jedne i drugie można bez problemu zmagazynować jako backup, natomiast na chwilę obecną (z tego co mi wiadomo) nie można przemieszać zapisów z jednego emulatora do drugiego. Czyli progres jaki zrobimy na PC'cie nie będzie kontynuowany na iPadzie.

 

Cheaty

Dla chętnych, dociekliwych, niecierpliwych, dostępne są także cheaty do gier. Wszystko wbudowane w emulator - jeden i drugi.

Zobrazowany na screenach sposób działania - odszukujemy tabelę do wpisywania kodów (polecam Gameshark), wyszukujemy w Google kody Gameshark do gry która nas interesuje, wpisujemy kod w odpowiednie miejsce (często wymagany jest najpierw MasterCode, uniwersalny klucz do aktywacji późniejszych cheatów), następnie wpisujemy wszystkie intersujące nas cheaty i sprawdzamy efekty.

Każdy cheat z osobna można dezaktywować.

Wszystko w GBA4iOS działa analogicznie do przykładu z VBA.

Spoiler

 

Kwestie formalne, legalność i źródło gier.

Zaznaczam, że temat ten jest jedynie opisem obsługi, konfiguracji czy działania emulatorów, które są legalnym oprogramowaniem. Należy się stosować do formalności narzuconych przez ich twórców, a także formalności związanych z legalnym odtwarzaniem gier. Ten temat nie ma na celu ani popierania ani propagowania piractwa. Wszelkie gry używane na tych emulatorach powinny być zgodne z umową użytkowania nakreśloną przez twórców czy to gry, czy emulatora.

Nie zezwala się tu na rozpowszechnianie nielegalnych treści, a pytań o pobieranie nielegalnych kopii proszę tutaj nie zamieszczać.


  • 1
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#2 grzechu9797

grzechu9797
  • Pasjonat

  • 759 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 21:23

Przydatne:D gry kiedyś miały charakter ,teraz to większość oskryptowana jakbyśmy oglądali film..
  • 0

#3 k0valsky

k0valsky
  • Nowicjusz

  • 4 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 14:40

Ja mam straszną nostalgię do gier z GB, szczególnie z GBA :) Od siebie polecam Dragon Ball: Advanced Advanture, Duel Masters (jak ktoś pamięta jeszcze tą karciankę sprzed 10 lat - mnie wciąga jak cholera), X-Men: Wolverine Revenge, Yoshi's Island 3 i wszystkie Pokemony :) Na smartfony najlepiej gry statyczne - Pokemony i Duel Masters sparwdzają się wyśmienicie. Niestety, sterwoanie nie jest tak wygodne jak na konsoli :/


  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Emulator, GBA, VBA, GBA4iOS, Game Boy Advance

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych