Skocz do zawartości

GTX 660 jakie podzespoły?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

Witam. Chciałbym nabyć nowe podzespoły pod Gtx660,możliwie tanio ale żeby wycisnąć z tej karty 100% mocy. 

Mam w chwili obecnej C2D E7600 3.06@3.9 4gb ram  (podzespoły które ograniczają mi grafikę...) i zasilacz Chieftec 500w.

Ps. Jestem zwolennikiem Intela jakby co i zastanawiałem się nad jakimś i5 ale niewiem który... :)

Budżet to około 1300zł.

Z góry dziękuje :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Obudowa to po części piekarnik, więc przydałaby się zmiana.

Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 

GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/ 

 
Dostajesz mocny, 4-rdzeniowy CPU z serii Haswell refresh z płytą w ATX z chłodzoną sekcją i dual UEFI. Obydwie pamięci podane wyżej pracują na zalecanym 1,5V. Od Ciebie zależy, ile pamięci będziesz potrzebował. Do tego przewiewna obudowa z oknem i 4 wentylatorami. 
Link to post
Share on other sites

 

 

Ok,a czy wymiana obudowy jest na prawde konieczna?

Modecom bez wentylatorów to nie jest zbyt dobry pomysł. Jeśli koniecznie chcesz ją zostawić, to postaraj się sprawdzić temperatury na karcie i procesorze. 

 

 

 

I czy zmiana z 4460 na 4570 jest oplacalna,czy duzo wydajniejsza jest ta jednostka?

Nie, 4460 ma to samo taktowanie co 4570. 

Link to post
Share on other sites

 

 

o jaka jest roznica miedzy nimi i co oznaczają końcówki S,P,T?

S jest okrojona z taktowań, P oznacza brak zintegrowanej karty graficznej, T to bodajże wersja energooszczędna 


 

 

Bo K z tego co sie orientuje jest najlepszy do podkrecania...

K oznacza możliwość podkręcania 

Link to post
Share on other sites

Ok wszystko mi odpowiada. Wyszlo ok 1220zl...moze w takim wypadku wezme 8 gb ramu ,chyba sie nie zmarnuje :)

A jeszcze co do plyty glownej. Czy za 50zl dostane cos lepszego? Czy ta bedzie w zupelnosci wystarczajaca? :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie, 4460 ma to samo taktowanie co 4570.

Nie ma takiego samego taktowania! Proszę nie wprowadzać w błąd, 4570 ma wyższe Turbo i tym samym jest odrobinę wydajniejszy - 4460 - 3,2Ghz max Turbo 3,4Ghz (dla jednego rdzenia!), 4570 3,2Ghz base, 3,4Ghz Turbo dla 4ech rdzeni (i to jest właściwe taktowanie tego cpu), 3,6Ghz max Turbo dla jednego rdzenia. Wynika z tego, że 4570 jest o 200Mhz szybszy od 4460, nie jest to dużo ale jednak różnica jest.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...