Skocz do zawartości

Wydać więcej na słuchawki, czy karte dźwiękową?


Recommended Posts

Mam do wydania 400zł. Muszę zakupić słuchawki i zewnętrzną karte dźwiękową. Na co więcej wydać, a na co mniej, żeby dostać najlepszą jakość dźwięku ? Również nie pogardzę konkretnymi propozycjami.

Link to post
Share on other sites

Na te pytanie nic ci nie odpowie. Sam byś musiał posłuchać to i to. Wszystko zależy jakie słuchawki wybrałeś, im lepsza proporcja cena/ jakość tym bardziej się opłaca kupować lepsze źródło.

 

co do propozycji Xonar U7 -półotwarte Superlux HD681 albo FiiO E07K

Link to post
Share on other sites

 Sam byś musiał posłuchać to i to. Wszystko zależy jakie słuchawki wybrałeś, im lepsza proporcja cena/ jakość tym bardziej się opłaca kupować lepsze źródło.

 

 

Niestety nie mam takich możliwości, żeby wypróbowywać zewnętrzne karty dźwiękowe + słuchawki które mnie interesują razem. Chodzi mi o tą właśnie przebitke. Nie chce żeby się okazało gdy kupie słuchawki za 100zł i zew. karte dźwiękową za 300, że słuchawki ograniczają karte dźwiękową bo byłoby lepiej kupić za 100zł karte dź. i słuchawki za 300. Pod tym względem nie mam żadnego wyczucia.

Link to post
Share on other sites

 

 

karte dzwiekowa to sie oplaca kupowac przy sluchawkach za +400zl

bzdury.

Nie chce żeby się okazało gdy kupie słuchawki za 100zł i zew. karte dźwiękową za 300, że słuchawki ograniczają karte dźwiękową bo byłoby lepiej kupić za 100zł karte dź. i słuchawki za 300

najpierw wybierz sobie słuchawki.Na początek można kupić niedrogą karta X-FI ,czy Xonara DG ,a w przyszłości jeszcze lepszy układ.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja wybrałbym słuchawki,za całą kwotę,ale takie,które są mało wymagające

 

Co to znaczy "mało wymagające" w przypadku słuchawek? Przy okazji wspomne, że rozglądam się za słuchawkami zamkniętymi. Poza tym nie wiem kiedy będzie okazja, żeby wydać kolejne setki złotych na karte dźwiękową, gdyby kupił same słuchawki. Obecnie pracuje na zintegrowanej karcie, więc w przypadku słuchawek za 400zł może to chyba zaboleć. Tak mi się wydaje bo się nie znam zbytnio.

Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites

Jaką masz tę zintegrę?

 

Słuchawki mało wymagające to takie,które potrafia zagrać ze słabszego źródła i bez mocnego wzmocnienia.

Tak bez cen mogę na szybko wspomnieć o niższych modelach Audio Technica oraz Ultrasone. Też np AKG K550 są szeroko znane z tego,że grają nawet i z byle czego już dobrze.. Ale to już więcej kosztują. Nie znaczy to wcale,że po podjęciu do lepszego zrodla/wzmocnienia nie zagrają jeszcze lepiej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja wybrałbym słuchawki,za całą kwotę,ale takie,które są mało wymagające i kiedyś kupił lepszą karte lub daca i znowu wtedy można by się cieszyć z poprawy dźwięku.

 

Mądrze gada, polać mu! Wybierz coś łatwego do napędzenia, zakup taniej karty da mniejszy (lub żaden) skok jakościowy w porównaniu do skoku jakościowego słuchawek po zwiększeniu budżetu o kasę którą wydałbyś na kartę. Skomplikowane zdanie, ale mam nadzieję, że załapiesz co autor miał na myśli :D

Mam realtek high definition audio, więc z czym do ludzi.

Co sadzicie o tym? > HiFiMAN HM-101

 

Realtek Realtekowi nie równy. Zacznij od słuchawek, ten hype na tanie DAC-i nakręcają głównie ludzie których nie stać na nic lepszego i muszą usłyszeć MEGARÓŻNICĘ skoro już wydali pieniądze. Te różnice w wielu przypadkach oczywiście istnieją, ale dużo większa byłaby różnica w dźwięku gdyby zamiast kupować tanią kartę kupić lepsze słuchawki.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Ja niestety należe do tych ludzi co nie są w stanie wydać niewiadomo ile kasy za jakość dźwięku. Wydanie najpierw 400zł za słuchawki po czym następne 400 na DAC'a troche mi nie w smak bo chce też pooszczędzać na inne dobra. Ostatecznie myślałem nad zestawem

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro + aurvana live!

co o tym sądzicie?
Dodatkowo zastanawiam się... te aurvany mają bardzo dobre opinie, ale są dość stare słuchawki datowane chyba na 2007 rok. Zastanawiam się, czy są za podobną cene słuchawki poprostu lepsze technologiczne (lepsze rozwiązania materiałów) i przez to lepsze choć nie tak znane jak te aurvany. Czy słuchawki się "nie stażeją"?

Link to post
Share on other sites

Ja niestety należe do tych ludzi co nie są w stanie wydać niewiadomo ile kasy za jakość dźwięku. Wydanie najpierw 400zł za słuchawki po czym następne 400 na DAC'a troche mi nie w smak bo chce też pooszczędzać na inne dobra. Ostatecznie myślałem nad zestawem

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro + aurvana live!

co o tym sądzicie?

Dodatkowo zastanawiam się... te aurvany mają bardzo dobre opinie, ale są dość stare słuchawki datowane chyba na 2007 rok. Zastanawiam się, czy są za podobną cene słuchawki poprostu lepsze technologiczne (lepsze rozwiązania materiałów) i przez to lepsze choć nie tak znane jak te aurvany. Czy słuchawki się "nie stażeją"?

Sprawdź Takstar HD2000.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wygląda nieźle, może jeszcze jakiś przykład?  cooger zasiał we mnie wątpliwości... może lepiej zainwestować pełną kwote 400zł za słuchawki (zrezygność z innego źródła niż integra), niż dzielić po 200 za te x-fi bo w tym segmencie cenowym, różnica między tym i integrą będzie maluteńka?

Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites
Wygląda nieźle, może jeszcze jakiś przykład? cooger zasiał we mnie wątpliwości... może lepiej zainwestować pełną kwote 400zł za słuchawki

Możesz kupić słuchawki za 400zł ale bierz po uwagę, że nie zagrają na swoim dobrym poziomie, przez brak odpowiedniego źródła. Jeśli w przyszłości będziesz myślał o jakiś układzie, jak najbardziej na razie może się obejść , w innym przypadku wolałbym jakiegoś taniego  X-FI ,bądź DAC i trochę lepsze słuchawki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli rozważasz słuchawki od A brandów to ja bym ładował całą kwotę w słuchawki. Jeśli rozważasz chińczyków - Takstara, Superluxa to z nimi i tak i tak ciężko przekroczyć 250pln :) Jeśli kupisz któryś model do 200pln jak HI2050 Takstara na ten przykład to w sumie lądujesz w klasie dźwięku A markowych za 300-400pln a nadasz masz 200pln. Wtedy można myśleć nad jakąś kartą, nie mniej brałbym wewnętrzną w takim budżecie, optymalnie Audiotraka Prodigy HD2 - używkę.

 

Odsiałem wątpliwości? :D Zasadniczo i tak istotne jest jakiej muzyki słuchasz i jakiego dźwięku szukasz i od tego należałoby zacząć. Według mnie najistotniejsze są słuchawki, podobnie jak kolumny, choć oczywiście zarówno trudne słuchawki jak i trudne kolumny potrzebują odpowiedniej amplifikacji żeby odpowiednio zagrać.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie do końca rozsiałeś wątpliwości przez to zdanie:

 

Jeśli kupisz któryś model do 200pln jak HI2050 Takstara na ten przykład to w sumie lądujesz w klasie dźwięku A markowych za 300-400pln a nadasz masz 200pln.

 

 

Chcesz powiedzieć, że za 200zł słuchawki np. te Takstary mają jakość dźwięku na poziomie tych za 300-400zł?

Link to post
Share on other sites

Jedyne i słuszne słuchawki to http://www.audeos.pl/pl/p/Superlux-HMC-631,-HMC631-Czerwone/244

Tu masz ich review http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

zostaje ponad 100zł na jakiegoś xonara z allegro:

Ten http://asus.strefamarek.allegro.pl/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dg.html#

albo ten http://allegro.pl/karta-muzyczna-asus-xonar-dgx-5-1-wzmacniacz-i4251615830.html

Zależnie od tego czy trzeba Ci pod PCI czy PCI-E.

 

Edit. Na allegro są po 269 w tym wysyłka.

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

Trzeba mi pod USB, przeważnie działam na laptopie. Raczej wchodzi w gre tylko  xonara U3 i ten Sound Blaster X-Fi co go wyżej podałem. Nie wiem czy warto. Z tego reviewa co podałeś wywnioskować można, że jakość dźwięku bardzo zbliżona do CAL! i dopłacić trzeba za ten mikrofon, który w moim przypadku już nie jest taki konieczny.

Link to post
Share on other sites
Chcesz powiedzieć, że za 200zł słuchawki np. te Takstary mają jakość dźwięku na poziomie tych za 300-400zł?

"Słuchawki HiFI dynamiczne, otwarte z przeznaczeniem do odtwarzaczy cd/mp3, telewizji czy komputera. Takstar TS671 to słuchawki całkowicie otwarte. Mają charakter bardzo liniowy, grają naturalnie, jasno oferując ogromną scenę dźwiękową i zapewniając jednocześnie doskonałą dokładność na poziomie słuchawek kosztujących nawet ponad 1000zl." Cena 199zł http://www.mp3store.pl/article/takstar-ts671-ean.6920026970771,2013261249330120525.html wiem że zamknięte chcesz to tylko przykład. :D oraz mała recenzja http://www.head-fi.org/products/takstar-ts-671 łatwo je napędzić nawet integra da radę oczywiście ze wzmacniaczem będzie lepiej ale to nie konieczność.

 

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites

 doskonałą dokładność na poziomie słuchawek kosztujących nawet ponad 1000zl."

 

 

Ktoś się chyba zapomniał pisząc takie rzeczy.

 

Stoje praktycznie na niczym, bo zdania są dość rozbierzne. Raczej kupie te x-fi'ki + CAL'e albo jakąś nowszą alternatywne. To chyba będzie najlepszy układ. Niestety nie wiem o ile się polepszy dźwięk przez tą zewnętrzną karte dźwiękową, chyba trzeba po prostu brać w ciemno.

 

edit>dzisiaj natknąłem się znowu na taki tekst:

 

Miałem negatywne podejście co do możliwości oferowanych przez karty dzwiękowe wyższej klasy, i generalnie ta karta to potwierdziła;

nawet jeżeli komuś zależy na jakości dzwięku, to bardziej opłaca się dodać te 350zł do słuchawek, lub też sobie kupić inne z innym frequency response;

zysk będzie min, 10x większy niż z karty dzwiękowej.

 

 

Zaczyna mnie to denerwować :P

Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites

Nie nikt się nie zapomniał, to opinie audiofilów i tysięcy innych użytkowników, te słuchawki grają doskonale w swojej klasie cenowej i to wyższa półka od superlux odsyłam do fajnej recenzji niezależnego blogera audiofila dla rozwiania wątpliwości, sam miałem np Sennheiser HD598 za 800-900zł i moje nowe Takstary TS-761 potrafią zagrać od nich wyraźnie lepiej z większą bardziej muzykalną w wielu momentach pasma sceną :). A tu recka : http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/03/suchawki-takstar-ts-671-i-takstar-pro-80.html


Polecam zgłębić tę lekturę przy rozważaniach w wyborze między Superlux a Takstar, Pozdrawiam! :)


Zdecydowanie polecił bym Ci Takstar pro80 V2 świetne słuchawki do 300zł przez wielkie Ś.


CAL! które chcesz kupić przy pro80 wypadają delikatnie mówiąc blado, słuchałem CAL! to nie puste słowa, to dobre kompletne słuchawki ale nie ta półka...

Link to post
Share on other sites

Nie do końca rozsiałeś wątpliwości przez to zdanie:

 

 

Chcesz powiedzieć, że za 200zł słuchawki np. te Takstary mają jakość dźwięku na poziomie tych za 300-400zł?

 

Tak, o to mi chodziło.

Ktoś się chyba zapomniał pisząc takie rzeczy.

 

Stoje praktycznie na niczym, bo zdania są dość rozbierzne. Raczej kupie te x-fi'ki + CAL'e albo jakąś nowszą alternatywne. To chyba będzie najlepszy układ. Niestety nie wiem o ile się polepszy dźwięk przez tą zewnętrzną karte dźwiękową, chyba trzeba po prostu brać w ciemno.

 

To 1000pln to lekka przesada, TS-671 to świetne słuchawki, porównywałem je z Beyerdynamicami DT-990Pro i śmiem twierdzić, że w pewnych aspektach je przewyższają (wokal) w niektórych są nieco gorsze (bas), nie mniej to podobny poziom. CAL-e przy nich to miśki dla bassheadów, zero polotu.

 

Jeśli zakładasz użytek stacjonarny to TS-671 są dobrym wyborem i nie ma sensu wydawać kasy na tanie wzmocnienie do nich - integra jeśli nie jest jakimś szumofonem da podobne rezultaty. Jeśli zakładasz użytkowanie mobilne to lepiej HI2050, są mniejsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...