Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry, jestem w potrzebie zakupienia tabletu w okolicach kwoty podanej w temacie. Jest ona raczej nie do podważenia o więcej niż te ewentualne 100zł. Po wstępnych oględzinach - interesuje mnie 8" wyświetlacz, koniecznie z Androidem. Z góry odpowiadam na problem "Dlaczego nie Windows?" - do pracy mam komputer, a tablet ma służyć jedynie rekreacyjnemu przeglądaniu internetu bądź graniem. Nie potrzebuję niczego więcej od tego, co daje mi Android.

Póki co, zainteresowały mnie dwa tablety - LG G Pad 8.3, oraz Samsung Galaxy Tab 3.8.0. Obydwa są dość podobne, patrząc wzrokiem laika.

Edytowane przez Vavan
Link to post
Share on other sites

Dell Venue 8 - to wersja z Androidem. Intel Atom na Androidzie to potęga - nie błyszczy w testach syntetycznych - ale procesory ARM zjada na śniadanko. Wystarczy porównać czas wybudzania - zero zamuleń, zacinek. :)

Okazuje się, ze dwa porzadne rdzenie x86 są 100% lepsze niż 4 rdzenie ARM - zwłaszcza Java bardzo "lubi" x86 :) - dziąl zanacznie płynniej na Atomach. Po za tym Venue 8 jest dobrze wykonany, ma dobr ekran - zaletą tez jest brak ingerencji producnenta w system - mamy niemal czysty Android - więc samo możemy sobie wgrać nakaldki - nie mamy masy "śmieci" jakie często inni wrzucają do systemu.

 

 

Tak szczerze mówiąc to nie rozumiem, czemu do internetu chcesz kupić tak pasciowaty i szmelcowany system jak Android? Nie ma Flash'a - więc trzeba kombinować, z kodekami do filmów też są jaja. Windows w trybie Modern UI - jest znacznie lepszy i wygodniejszy niż Android :) - przegladarki w tym IE są 100% lepsze niż na Androidzie - a co najważniejsze wpełni funkcjonalna, strony działają zawsze :) czego o Andrucie powiedzeć się nie da. Gry - jest ich dużo, większość tych "casualowych" z Androida jak Angry Birds są na Modern UI. Ja sam ostatnio zagrywam się w gry Artifex Mundi - na tablecie z Windows dodam. Biorąc pod uwagę cenę takiej Tośki Encore i MS Office 2013 w zestawie - mając 900 zeta nie spojrzał bym na Andruta. :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...