Skocz do zawartości

W czasie gry brak sygnału DVI


Recommended Posts

Witam serdecznie.
W czasie grania w gry, po jakimś czasie robi mi się czarny ekran i po chwili mam komunikat brak sygnału DVI, trwa to 1 sekunde, ale strasznie przeszkadza zwłaszcza w rozgrywce MP.
Spotkał się ktoś z takim problemem i wie co może być przyczyną takiego zachowania?

 

Dodatkowo , często mam też zapytanie o profil kolorów windows, może to jest jakoś powiązane.
TV podłączony pod HDMI.
 

Link to post
Share on other sites

Kabel wymieniony na drugi te same objawy. Oczywiście w czasie wymieniania kabla trafiłem taki, który naprawdę był uszkodzony.
Z jedną grafiką raczej tego typu zdarzenia nie miały miejsca, ale to było dawno i przez krótko około 2 tygodni, mogę nie pamiętać.
W takim wypadku mam co robić, spuszczę płyn i zamienię grafiki miejscami, może to coś da.
Czy za mało mocy z zasilacza może być tego przyczyną i tak to się objawiać?
Teoretycznie Corsair Link wyliczył mi w czasie największego stresu cpu 5GHz 1.56v, gpu 1333MHz/ 3690MHz 830W, ale tak 24/7 nie latam i pewnie zużycie oscyluje na poziomie 700W.

Link to post
Share on other sites

Jasne, że słaby zasilacz może być jedną z przyczyn ale nie musi. Tym bardziej, że masz solidny 860W zasilacz (o ile dobrze czytam). Spróbuj na jednej gpu, jeśli tylko masz chęci, bo wg mnie to  pewnie trzeba będzie pogrzebać przy ustawieniach SLI, bo jest tam namieszane.

 

Spróbuj też na różnych połączeniach. Np pozamieniaj karty miejscami, albo podłączaj kabel do różnych gniazd.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim, zacznij od sprawdzenia czy problem występuje bez jakiegokolwiek OC (cpu, ramu i gpu). Potem na jednej karcie. Jeśli sprawdzisz jedną, to po jakimś czasie sprawdź drugą. Jeśli problem będzie, przełóż ją do innego gniazda i sprawdź znowu. Wykluczysz gniazdo

Jeśli problemu nie będzie na żadnej karcie, to ja spróbowałbym odinstalować sterowniki przy pomocy jakiegoś softu który wszystko wywali i zainstalować inną wersję.

 

Jeśli problem występuje na innych sterownikach i tylko przy 2 kartach, wtedy sprawdź na innym zasilaczu jeśli masz dostęp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...