Skocz do zawartości

Thermalright Macho 120 REV.A problem z montażem


Recommended Posts

Witam, mam w zestawie:

  • chłodzenie Macho 120 REV.A,
  • płyta główna ASRock Fatality H87
  • procesor Iltel Core i5-4670K

do poskładania niby jak klocki lego jednak natrafiłem na taki problem:

po przykręceniu dystansów , widok z  tyłu płyty i z przodu oraz dokręceniu płytki do dystansów, trzeba  by przykęrcić radiator i problem polega na tym, że pomiędzy płytką przykręconą do dystansów a mocowaniem radiatora jest znaczna przerwa foto1, foto2.

 

 

Szukałem rozwiązania lecz nigdzie nie mogę znaleźć jaka może być tego przyczyna, może gdzieś popełniłem jakąś gafę a jej nie zauważam a może to wada któregoś z podzespołów.

Jeśli macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu lub mieliście podobny przypadek po prszę o pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Chyba miałem ten sam problem w większej wersji macho. Musisz obrócić tę płytkę w drugą stronę (wybrzuszenie do dołu). 

Płytka przykręcona do dystansów jest prosta, a gdy obrócię mocowanie radiatora, wybrzuszeniem do dołu, to przerwa między nimi robi sie jeszcze większa.

Link to post
Share on other sites

A tych dystansów nie pomyliłeś?Chodzi mi czy te same są pod AMD?

 Krótsze dystanse są stosowane tylko do do Intel 2011, reszta na dystansach z plastikowymi podkładkami (dystanse razem z podkładkami), do AMD są tylko inne plastikowe podkładki z dolu płyty - mają większa średnice

Link to post
Share on other sites

Mam tą same chłodzenie i żadnego problemu z zamontowaniem nie było ;-) czemu drugiej blachy z 2 strony nie założyłeś? Przecież musi być przerwa przecież to logiczne jak byś miał docisnąć procka do chłodzenia przecież :-P

Link to post
Share on other sites

Mam tą same chłodzenie i żadnego problemu z zamontowaniem nie było ;-) czemu drugiej blachy z 2 strony nie założyłeś? Przecież musi być przerwa przecież to logiczne jak byś miał docisnąć procka do chłodzenia przecież :-P

Drugiej blachy nie założyłem bo nie ma takowej w zestawie ( zestaw foto ).

Na tym zdjęciu (foto) widać jak jest przykręcony radiator te elementy są dopasowane, w moim przypadku tak nie jest (foto)

Link to post
Share on other sites

To jest normalne przy macho, też tak miałem, dokręciłem na maxa, temperatury jak najbardziej ok, blaszka po odkręceniu nadal prosta :)

Jak dokręcę na maxa, jestem pewny że można uszkodzic albo procesro albo płytę, to jest za duża przerwa, coś w tym zestawie jest felerne tylko nie wiem co

Link to post
Share on other sites

Coś mi się nie podoba. Napisze tutaj post, żebym sobie jutro (czyli dziś xD ) zobaczył ten post i jak będzie ładne światło to rozkręcę swoją budę i zobacze co masz źle, bo też mam Macho i montaż poszedł mi dość łatwo, a był to pierwszy montowany przeze mnie cooler.

 

 

Tak na szybko zakładając że masz wszystko ok to ta płytka dociskająca chłodzenie ma za małe wtłoczenie, ale to jeszcze się sprawdzi :P


Dostałeś do tego chłodzenia taką małą kwadratową plastikową kostkę? Do 120 rv. A dodawali, ja np dostałem.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Jak dokręcę na maxa, jestem pewny że można uszkodzic albo procesro albo płytę, to jest za duża przerwa, coś w tym zestawie jest felerne tylko nie wiem co

Mało masz tych części :-( ja miałem ich więcej;-) i ja mogłem mocno dokręcać bo miałem blachę drugą i plastik pod procesor od spodu by się nic nie wyginało ;-)

Link to post
Share on other sites

Właśnie ta kostka plastikowa powinna być zamontowana. U mnie była w zestawie i wszystko śmiga. Nie wiem czy to jeszcze nowsza wersja tej rewizji, czy po prostu autor zapomniał zamontować reszty części, ale bez tego się nie obejdzie. I żadne montowanie na maxa, można procka uszkodzić. Nic na siłe.

 

 

Dupadupa chudy. Jakbym jej nie zamontował u siebie to bym miał teraz ten sam problem co autor.

Link to post
Share on other sites

No właśnie o tym mówiłem. "Odnowili" rewizję A i teraz z tego same problemy będą. Ja kupiłem ten cooler jakoś w sierpniu 2013 i wszystko się zamontowało elegancko. Ta kostka plastikowa jest również potrzebna do socketu 1150/1155

Link to post
Share on other sites

Zestaw mam taki jak podał chudy131080 i tych dodatkowych części u mnie nie ma

 

Klikacz czyli Tobie się udało jeszcze kupić konkretny zestaw ;) , a ja mam po "ulepszeniach" i z tego co widać oszczędnościach ( jakby nie patrzeć 2 elementy mniej)

 

Dziś byłem w pewnym serwisie, zamontowane mam prawidłowo ale z takim przypadkiem się jeszcze nie spotkali. Zadzwoniłem do firmy gdzie kupiłem te chłodzenie powiedzieli żeby wysłać fotki zobaczą o co z tym kaman bo też pierwszy raz słyszą o takim problemie, w przyszłym tygodniu będzie odpowiedź to dam wam znać jak się to zakończy.

Chodzi mi po głowie ( pomysł jednego z serwisantów) żeby za pomocą podkładek zredukować tą różnice, metodą prób i błędów choć   nie o takie kombinacje chodzi.

Edytowane przez darek2002
Link to post
Share on other sites

Jasne chudzielcu, wrzucę fotki tylko jeszcze muszę dojść do siebie po finale LM (po 1. %, po 2. wow co za mecz), skoczyć na wybory i wtedy wszystko będzie :D Myślę, że autorowi też to może się przydać.

 

 

Póki co nic nie kombinuj na własną rękę z zestawem. Może sprzedawca dokona wymiany chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Przyda się przyda  ;)  dzięki.

Na początku nie wspomniałem, że płyta jest nowa więc i nie było tam zamontowanego wcześniej żadnego chłodzenia ani procesora, to chciałem założyć tam wentylator dołączony z procesorem i ... też jest problem, bo kołki o ile są luźne, wszystkie wchodzą w otwory na płycie ale jak zatrzaśnie się pierwszy to drugiego ( na krzyż po przeciwnej stronie) już nie ma szans docisnąć, więc chyba mam problem nie z chłodzeniem macho ale prawdopodobnie z płytą, ręce mi opadają

Link to post
Share on other sites

Darek pytanko mam, chłodzenie to zasłania Ci pierwszy bank pamięci?

radiator z macho jest nad sekcjami zasilania, jest między tymi elementami odstęp, na razie RAM-u nie mam założonego próbuje to na "sucho" bez żadnego osprzętu

To co, pyknąć te fotki chłodzenia? Bo widzę, że problem dalej nierozwiązany. 

 

Odpowiedział Ci coś ten support?

Klikacz jeśli by Ci to nie sprawiało kłopotu to chętnie bym zobaczył jak to u Ciebie zamontowane

 

Firma od której kupiłem te chłodzenie poprosiła o dokładniejsze dane co do problemu, więc wyłuskałem problem jeszcze raz i zobaczymy co z tego będzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...