Skocz do zawartości

Przegrzewający się procesor!


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z przegrzewającym się procesorem w spoczynku temperatura procesora to 29/30C

Ale podczas grania to dochodzi nawet do 70/72 w bf3

Proszę tu wklejam temperatury z hwmonitor oraz napięcie

Ale coś tam mi nie pasuje zwłaszcza ten VCORE

 

Podczas grania w gry w okolicach procesora coś mi syczy

 

 

Dodam , że siedzę chwilowo na zintegrowanej jak by co

Bo dedyk będzie w poniedziałek lub jutro na gwarancji byl i zostala na nowa wymieniono :P

 

 

ss: http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/kody/?uploadCount=1&layout=3&uploadedPhotoId=7d3c1cae2619a13d

Edytowane przez INTELvsNVIDIA
Link to post
Share on other sites

Nie powinna Cię martwić ta temperatura, u mnie w stresie Haswell potrafi dojść do 79 stopni, jak chcesz zejść z temp. musisz zmienić boxowe chłodzenie i nałożyć lepszą pastę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Link do obrazka nie działa. A 70 stopni na boxowym chłodzeniu nie jest niczym dziwnym, zwłaszcza, że Brutus 410 nie jest specjalnie przewiewną budą.

Link to post
Share on other sites

W biosie pisze mi tak

 

CPU VCore Voltage 1.003

CPU Input Voltage 1.760

 

A w hwmonitor

 

jak nie gram to pisze .720 a jak gram dochodzi max do 1.003

A CPU Input Voltage w hwmonitor nazywa sie Vcore i pokazuje 1.760

Edytowane przez INTELvsNVIDIA
Link to post
Share on other sites

właśnie przyszła mi grafa z moreli nowa.
 

Lecz martwią mnie termperatury tamta grafa sięgała max 69stopni w bf3 , crysis 2

A nowiuśka sięga 76C w crysisie a także w bf3

 

Ustawienia ultra!

Link to post
Share on other sites

I5 4570 jest i u mnie na pokładzie :D Temperatury miałem takie jak Ty. Zmiana coolera i pasty konieczna bo w lato procesor Ci pod 80 podejdzie podczas upałów.

 

Ten GTX 660 to jest nowa, czy stara? 76 stopni w BF3 to też nic niezwykłego. Panikujesz troszeczke :D

Link to post
Share on other sites

Swoją starą oddałem ten sam model z powodu uszkodzonego wentylatora. W zamian dostałem nową sztukę jeszcze nawet pytałem się czy to napewno nowa zapewnili mnie. Może pasta pod grafą musi się wygrzać? 76C nic niezwykłego ale tamta miała 69c więc 7c roznicy jest. A tak w ogole to do ilu dopuszczalna ta temperatura jest na tej grafie

Link to post
Share on other sites

Mówisz , że temeratura jest w normie? 75C?


Może też być tak , że karta się gorzej grzeje z powodu tego , ze karta jest blisko procka i te cieplo jescze bardziej ją ogrzewa xd bo 73 na procu w obciazeniu i karta 70/75 to wcale nie ma dziwu xd

 

 

W idle tempa karty to 33/35

Link to post
Share on other sites

Sam mam i5-4570 (s) i temperaturki podobne na boxowym chłodzeniu. Jedynie sobie ustawiłem wiatraki w obudowie na high-performance, więc do 80 jeszcze nigdy mi się nie udało zbliżyć (nawet z ostatnimi upałami).

Link to post
Share on other sites

a chce jeszcze dodać , że karta syczy / piszczy pod obciążeniem jak gram w bf3 lub crysis 2 a gdy tylko wyjde do pulpitu tego nie słychać.  Zaczyna gorzej syczeć jak się gra i fps sięgają np 1000fps. Z tego co wyczytałem to cewki czy to jest bezpieczne? Karta się nie spali?

Link to post
Share on other sites

Nie nie w battlefieldzie nie ale w crysisie 2 200fps czasem 300 a w menu to ku**a mam 4k fps stad te pisczenie ale vsync pomaga i duzo ciszej to robi a jak tylko wyjde z gry odrazu nie ma a jak wejde znowu jest ;p

Link to post
Share on other sites

No ale 300 nie ciągle

Jak gram to tak jest przeważnie 180/ 260 czasem 300

 

Każdy program tak pokazuje sam się zdziwiłem xd


Aha oczywiście rozdzielczość nie full hd tylko 1366x768 :P

Stary monitor :D

 

LG FLATRON W1943SB

Edytowane przez INTELvsNVIDIA
Link to post
Share on other sites

Po 1 na takiej rozdzielczości to tutaj na forum w grach szłyby niektórym 6 cyfrowe liczby fpsów. Po 2 włącz V-Synca bo niepotrzebnie sztucznie obciążasz kartę. Po 3 monitor pewnie ma odświeżanie 60Hz więc zastosuj punkt 2 :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To trzeba zmienić na tą fere 2. Całkiem nie droga a testy naprawdę są za******e.

Tylko mam teraz problem do obudowy wejdzie ale czy będzie komatybilna z moją płytą główna w sygnaturze oraz czy nie będzie tak , że zamontuje a tu nie wsadze bo ram za duzy lub za blisko proca ...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...