Skocz do zawartości

Ocena zestawu do 4000 zł (+/-), oraz pomoc przy wyborze karty graficznej i monitora.


Recommended Posts

Witam, na początku czerwca mam zamiar zamówić nowy komputer, poczytałem sporo wątków na temat różnych podzespołów i większość już wybrałem. Jednak wciąż nie mogę się zdecydować nad wyborem karty graficznej oraz monitora. Czy mógłbym liczyć na Waszą pomoc drodzy użytkownicy forum?

Na sam komputer chcę przeznaczyć 4000 zł, a na monitor 1000 zł +/-.

 

Dodam jeszcze, że komputer  będzie przeznaczony do rozrywki, głównie do gier oraz przeglądania internetu, od czasu do czasu zamierzam popracować na nim w Gimpie lub innym programie graficznym. Czasem też zdarzy mi się obejrzeć jakiś film pełnometrażowy, a tak to raczej oglądanie filmików na YouTube.

 

W jakim okresie najlepiej jest zamawiać komputer, żeby był jak najtańszy?

 

Poniżej podam podzespoły na jakie się zdecydowałem:

 

Obudowa:

Zalman z12 plus

lub

SilentiumPC Gladius X60

 

Nie mogę się zdecydować którą z tych obudów wybrać. Może Wy macie jakieś lepsze propozycje?

 

Płyta główna:

MSI Z87-G45 Gaming

lub

ASRock Z87 Extreme4

 

W tym przypadku bardziej skłaniam się ku MSI, nie wiem czy to dobry wybór.

 

Procesor:

Intel Core i5-4670K 

 

Dysk SSD:

Crucial M500 120 GB 

lub

Plextor M5S 128 GB

 

W tym przypadku skłaniałbym się ku tańszemu Crucial'owi. Co o tym sądzicie? Może lepiej odpuścić sobie na razie SSD?

 

Pamieć RAM:

Crucial Ballistix DDR3 8GB/1866 (2*4GB) 

 

Wybrałem pierwszą lepszą pamięć. Warto zastanowić się nad inną, czy ta będzie ok?

 

Dysk HDD:

Seagate Barracuda 2 TB

lub

WD RED 2TB

 

Oba dyski zbierają pozytywne oceny, sam nie wiem który wybrać. Nie wiem też, czy warto brać dyski 2 TB?

 

Cooler CPU:

 

Thermalright HR-02 - Macho - Black White

 

Chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o chłodzenie procesora?

 

Zasilacz:

 

SilentiumPC DeuSilentiumPC Deus 600W

lub

XFX Pro Series 550WW

 

 

Przeczytałem sporo tematów, niestety dalej nie mogłem dokonać wyboru, każdy z tych zasilacz ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Który Wy byście polecili?

 

Napęd:

Samsung SH-224DB

 

 

Monitor:

Nie wiem jaki monitor wybrać, zależy mi oczywiście na Full HD, monitor będzie służył do czynności opisanych na początku tematu (głównie gry, przeglądanie stron internetowych, YouTube, filmy). Monitor będzie stał na dość mały biurku (odległość oczu od monitora to około 80-100 cm, przy aktywnym użytkowaniu komputera, zaś przy oglądaniu filmów zazwyczaj 1,5-2m). Na monitor chciałbym przeznaczyć 1000 zł +/- (jeśli będzie warto dopłacić do jakiegoś monitora, to proszę pisać, nie koniecznie teraz muszę go kupić).

 

Karta graficzna:

Przy wyborze tego podzespołu mam największy dylemat, jest tak, ponieważ są aż trzy modele kart, których osiągi są zbliżone do siebie, mam na myśli GTX 780, R9 290 i R9 290x. Którą z tych kart byście polecili? (prosiłbym o podanie najlepszego modelu niereferencyjnego każdej z tych kart)

 

 

Z góry dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi, pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Przeczytałem sporo tematów, niestety dalej nie mogłem dokonać wyboru, każdy z tych zasilacz ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Który Wy byście polecili?
 

Chiński Deus nie ma startu do XFX. Jeśli nie planujesz SLI, to wystarczy tańsza płyta. Potrzebujesz dysku 2 TB?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Potrzebujesz dysku 2 TB?

Raczej te 2 TB sobie odpuszczę, zawsze można dokupić jak się będzie potrzebować :).

 

 

 

No i ten Gladius...

Ja się na obudowach nie znam, myślałem nad nią ponieważ we wszelkich testach i recenzjach oceniany był bardzo dobrze.

Edytowane przez Meteos
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja się na obudowach nie znam, myślałem nad nią ponieważ we wszelkich testach i recenzjach oceniany był bardzo dobrze.

Sprawa z obudowami od SPC jest bardzo rozbudowana. "Polskie" obudowy mają ogromną rozbieżność w jakości. 

 

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA60

 Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

ooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATI

Thermalright HR-02 Macho Black-Whit

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

rucial M500 120GB (500/130MB/s)

 

Dostajesz najmocniejszego i5 na 1150 z odblokowanym mnożnikiem, do tego dobra płyta pod OC z chłodzoną sekcją zasilania i dual UEFI. Ram pracujący na zalecanym napięciu 1,5V, SSD na niezawodnym Marvellu. Porządny zasilacz oparty na DC-DC z hybrydowym okablowaniem i wysoką kulturą pracy (XFX jest głośniejszy, Deusa zostawię bez komentarza). Wydajne i ciche chłodzenie i bardzo mocna karta z 3-letnią gwarancją i 3 grami w zestawie (R9 290 to wydajność GTX780 w niższej cenie). Do tego świetnie wykonana i przewiewna obudowa od Fractala.

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Jeśli za drogo, to będziemy kombinować.

 

 

Razem: 4047zł

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem tak, cena jest super , tak samo jak zestaw. Do tej jednostki jestem w stanie dołożyć 500 zł, ale nie wiem, czy za taką kwotę dostanie się coś ,co faktycznie zwiększy wydajność?

 

Jaki monitor Pan by polecił? Tak jak pisałem najlepiej do 1000 zł?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki monitor Pan by polecił? Tak jak pisałem najlepiej do 1000 zł?

Szczerze? Monitory to nie moja działka.

 

ale nie wiem, czy za taką kwotę dostanie się coś ,co faktycznie zwiększy wydajność?

Można wrzucić chociażby większy SSD i kartę z wydajniejszym chłodzeniem (R9 290 TriX, problemem jest tylko 2-letnia gwarancja). Do tego można zmienić obudowę/zasilacz na coś z wyższej półki


Po monitor możesz zgłosić się do odpowiedniego działu.

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna z lepszym chłodzenie brzmi dobrze, odnośnie zasilacza/obudowy, czy jest sens kupowania czegoś lepszego?

Rozumiem też, że GTX 780 oraz R 290x są po prostu nieopłacalne w porównaniu do R9 290?

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

 

 

czy Zalman z12 plus zda egzamin

Ten Zalman jest słabszy od Core 3000,a tym bardziej od Arc R2. Jeśli Ci się bardzo podoba, to możesz wziąć. Uważaj tylko na kartę graficzną, bo R9 290 TriX do niej nie wejdzie

Link to post
Share on other sites

 

 

Warto czekać na model SAPPHIRE R9 290 Vapor-X? 

Moim zdaniem nie. TriX to równie dobre chłodzenie.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/12/r9_290_custom/charts/bezposrednio_load.png

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/12/r9_290_custom/charts/temp_load.png 

GTX780 wygrywa w jednej grze, w drugiej górą jest R9 290. Na dodatek Radeon ma 3 gry w zestawie. R9 290x jest bardzo ciepła i głośna, więc..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...