Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Martwią mnie trochę temperatury mojej karty graficznej. Jest to Gigabyte R7 260x 1gb. W furmarku po 15 minutach osiąga aż 87 stopni. Wentylatory w obudowie na low. Przy otwartej obudowie temperatura około 80 stopni ( pokój 23 stopnie )

 

Czy ten typ tak ma? Czy jest to podstawa do reklamacji? Czekam na opinie.

Link to post
Share on other sites

chyba nie ja mam R9 270x 2gb od gigabyte i po 5h grania w bf3/wot max temp to 56'Ca w pokoju kolo 25 a na starym radeonie od gigabyte 6870 1gb mialem tak jak ty po 86'C a powód to radiator od karty graficznej nie dociskał do procesora graficznego mała przeróbka pomogła może u ciebie tez radiator jest nie docisniety.

Edytowane przez Hamma
Link to post
Share on other sites

Może wspomnij co to za obudowa? Jak tam z ułożeniem kabli? Zdjęcie też możesz zrobić, jeżeli masz możliwość. Ja miałem takie temperatury (fakt, że na innej karcie), ale w Bitfenix Prodigy z oknem.

Edytowane przez mst
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że skan nic nie dał.

Może wiatrak działa na zbyt małych obrotach? Spróbuj zwiększyć obroty i sprawdź temperaturę. Możesz również wymienić pastę. Jeżeli to nie pomoże to karta raczej do wymiany.

Link to post
Share on other sites

Kable ułożone w taki sposób na pewno w jakimś stopniu ograniczają przepływ powietrza, jakie temperatury masz na CPU? normalne czy też przekraczają normę? Jeśli CPU też się grzeje zapewne to wina słabego przepływu powietrza w obudowie, masz może wentylatory z przodu obudowy? Ja na swoim sprzęcie z 2 dodatkowymi wentylatorami z przodu i u góry obudowy wyciągam maksymalnie 35 stopni.

Link to post
Share on other sites

 

 

masz może wentylatory z przodu obudowy

 

Tak dwa. 

 

 

 

Jeśli CPU też się grzeje zapewne to wina słabego przepływu powietrza w obudowie

 

Cpu w OCCT max 60 stopni 


 

 

Może wiatrak działa na zbyt małych obrotach?

 

Są ustawione na AUTO. W idle 40%  

Link to post
Share on other sites

Chyba troszkę zbyt wysoka nawet jak na wersję z jednym wentylatorem. Pokombinuj jeszcze z ustawieniem przepływu powietrza w obudowie. Jeśli cooler nie jest jakoś fabrycznie źle dociśnięty, to na gwarancji raczej nic z tym nie zrobią. 

Link to post
Share on other sites

Ustaw sobie własną krzywą chłodzenia np w oc guru(jak zrobisz to dobrze to temperatury spadną). Moim zdaniem z kartą jest wszystko ok, w grze temperatury są w porządku.

Edytowane przez mrama
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...