Skocz do zawartości

Szukam obudowy mini-ITX, specyficzne wymagania


Recommended Posts

Witam, potrzebuję Waszej pomocy w namierzeniu niewielkiej obudowy do płyty głównej Mini-ITX.

Wymagania co do obudowy:
- miejsce na pełnowymiarowy zasilacz ATX,
- miejsce na duże chłodzenie CPU,
- miejsce na dużą kartę graficzną,
- estetyczny, minimalistyczny wygląd,
- brak miejsca na napędy optyczne [żeby nie psuć wyglądu],
- najważniejsze - panel I/O [guziki, USB] z lewej strony obudowy [patrząc od przodu] albo na górze,
- przy wszystkich powyższych punktach powinna być jak najmniejsza.

Komputer stoi przytulony do szafy i nie ma dojścia do prawej ścianki obudowy [patrząc od przodu] więc przedostatni punkt jest nie do ominięcia.

Z obudów ktore prawie spełniają wszystkie warunki znalazłem:
- Aerocool Dead Silence DS Cube - prawie idealna, panel I/O u góry, ale posiada na froncie kieszenie 3.5" i 2.5" ktore pogarszają estetykę i obudowa jest przez nie wyższa,
- BitFenix Phenom Mini-ITX - byłaby idealna gdyby nie panel I/O na prawej stronie,
- SilverStone Sugo SG09/SG10 - funkcjonalnie bez zarzutu, ale estetyka kuleje,
- BitFenix Phenom m-ATX - byłaby idealna ale funkcjonalność w środku kuleje [źle zaprojektowane miejsce na zasilacz, płyta gł montowana pionowo].

Proszę Was o pomoc, czy znacie jakieś obudowy co spełnią wszystkie wymagania?
Budzet ok. 500 zl

Link to post
Share on other sites

- BitFenix Phenom Mini-ITX - byłaby idealna gdyby nie panel I/O na prawej stronie,

 

 

Tym się nie martw - panele można bez problemu zamienić stronami ;). Panel I/O będzie tylko wtedy odwrócony, ale na to też jest rozwiązanie: panel mozna łatwo odkręcic i obrócić przyciski. Według mnie to jest najlepszy wybór, ewentualnie (jeśli ci się podoba)  Bitfenix Prodigy - identyczna w środku, wygląd tylko inny.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tym się nie martw - panele można bez problemu zamienić stronami .

Problem w tym, że wtedy karta graficzna będzie prawie bez wentylacji przez co trzeba się liczyć z dużymi temp. pracy tejże. Nie polecam takiego rozwiązania w przypadku korzystania z mocnych kart graficznych. Oczywiście jeśli ma się kartę chłodzoną wodą to ten problem nie występuje ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew, mimo wszystko najbardziej podoba mi się opcja zamiany stronami bocznych paneli obudowy Bitfenix Phenom mini-ITX.

Jeśli to rzeczywiście możliwe - byłoby super. Vulpik - czy posiadasz tą obudowę? Masz pewność, że panele boczne da się zamienić?

Wygląda na to, że tak.

 

currahee, ze zdjęć widać, że lewy panel nie ma żadnych otworów wentylacyjnych - podobnie jak prawy. Więc chyba sprawa wentylacji się nie pogorszy - fabrycznie już nie jest najlepsza  :/

Ale karty graficznej na razie nie będzie - pewnie dokupię za kilka miesięcy coś z następnej generacji kart, coś co wydziela mniej ciepła niż karty obecne...

 

Cubitek Mini Cube całkiem fajna ale płyta montowana jest pionowo - uważam to za wadę.

Edytowane przez LK3001
Link to post
Share on other sites

W Prodigy mam otwory wentylacyjne na lewym panelu (od karty graf.), które bardzo pomagają w wentylacji. W Phenomie faktycznie ich nie zrobili, wg. mnie to spory błąd, niemniej jak nie będzie karty nie będzie problemu, panele można zamienić stronami, a także "obrócić" przyciski aby nie były "do góry nogami".

Prodigy mam już przeszło rok wiec co nieco o niej wiem, to bardzo wdzięczne i miłe przy budowie PC budy, trzeba tylko pamiętać (choćby ze względu na specyfikę ITX), że wszystko jest tam bardzo blisko siebie wiec trzeba pamiętać o dobrej wentylacji i chłodzeniu (szczególnie przy mocnym sprzęcie).     

Link to post
Share on other sites

Symeonst, dzięki za propozycje, Cooler Master są fajne, szczególnie 110-tka, ale tam nie wsadzę dużego chłodzenia na CPU.

Corsair rzeczywiście jest ciekawy ale estetyka frontu trochę odstaje od najlepszych, no i przede wszystkim jej szerokość to 27.7 cm a ja wolałbym nie przekraczać 25 cm

 

Na tą chwilę mój wybór to Bitfenix Phenom ITX + jakiś mod żeby polepszyć wentylację.

Edytowane przez LK3001
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pojawiły się dwie nowe ciekawe obudowy:

 

Corsair Carbide Air 240 - fajna z wyglądu ale póki co brak zdjeć środka i brak wymiarów

 

Zalman M1 - wygląd w miarę OK, świecący wentylator można wymienić a zalet dużo:

- możliwości wentylacji dużo lepsze od Bitfenix Phenom, 

- duży wlot powietrza z przodu,

- duży wlot powietrza z boku [dla grafiki],

- wbudowany regulator obrotów dla wentylatorów,

- kieszeń na dysk 2.5" zasłonięta klapką, więc nie szpeci,

- kieszeń 5.25" zasłonięta klapką, więc nie szpeci,

- panel I/O u góry

- dobra cena

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...