Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Proszę o opinię (najlepiej użytkowników) na temat Samsunga Galaxy Note 2.
Długo szukałem telefonu, który by spełnił moje kryteria i wygląda, że właśnie go znalazłem. Na

wszelki wypadek (ze względu, że ten telefon ma ocenę poniżej 8 na mgsm.pl) chcę zasięgnąć opinii o

tym telefonie:
 - czy płynnie i szybko działa - jak bywały jakieś ściny to w jakich sytuacjach
 - ile trzyma bateria, przy jakim użytkowaniu oczywiście
 - jakie aparat robi zdjęcia
 - jak się nosi w kieszeni w spodniach

Moje wymagania były następujące:
 - ekran co najmniej 5"
 - 2GB RAM
 - procesor 4 rdzenie najlepiej jak najbardziej wydajny (w sumie nie widziałem telefonu mającego

2GB RAM z mniej niż 4 rdzeniami w procesorze)
 - dość wytrzymała bateria, żeby nie trzeba było ładować co kilkanaście godzin - niech pożyje choć

z 2 dni (oczywiście najlepiej jak najdłużej)
 - wbudowana pamięć minimum 4GB przy możliwości włożenia karty mSD lub 32GB bez takiej możliwości) w mojej ocenie 16GB szybko się skończy
 - dobry aparat
 - jak najniższa cena, ale się trochę pogodziłem, że za taki tel trzeba dać z 1200 zł
 - żebym nie musiał wymienić telefonu za rok

Obecnie mam SE Xperai Neo V i tak puki działa to mam, ale ostatnio już zaczął mnie drażnić tą zamulastością i brakiem RAM'u.

Kandydatów było kilku:
 - LG: G2, Optimus G, Nexus 4, Nexus 5
 - Sony Xperia Z
 - HTC One momentami One X+
 - Chińszczyzna odpada
 - Motorola chyba nic nie ma
 - Nokia odpada - tylko nie Winda
 - Samsung Galaxy Note 2 - mało się o nim pisze ogólnie nie chciałem, bo za duży

Z tych wszystkich prawie doskonałym był LG G2 genialny telefon za w sumie niską cenę, z jedną wadą.

Powody dyskwalifikacji:
 - LG: G2, Nexus 5 wersja 32GB koszt ponad 1400 zł
 - LG Nexus 4 (ekran 4,7") nie ma wersji 32GB
 - LG Optimus G ekran 4,7"
 - Sony Xperia Z - nie przekonuje mnie to szkło i ogólnie średnie recenzje
 - HTC One ekran 4,7"

Niestety jedyne telefony spełniające moje kryteria są za ponad 1400 zł, chyba że naprawdę warto je wydać aby kupić LG G2 lub Nexus 5.

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jak nie potrzeba Ci rysika to bierz G2.

Ja kupiłem G2 z pena 16 Gb na którym trzymam filmy i jak kończy mi się pamięć to przerzucam zdjęcia.

Jak chcesz większy jeszcze ekran z rysikiem tylko Neo. Jak nie potrzeba Ci tego i zadowolisz się 5,2 bez rysika to kup G2. Albo dozbieraj do pełnej wersji Note 3.

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

- czy płynnie i szybko działa - jak bywały jakieś ściny to w jakich sytuacjach

 

Bywały ściny nawet przy przeglądaniu menu, ale ogólnie źle nie było 

 - ile trzyma bateria, przy jakim użytkowaniu oczywiście

 

U mnie Dzień przy normalnym użytkowaniu  

 - jakie aparat robi zdjęcia

 

Całkiem niezłe ale szału nima 

 - jak się nosi w kieszeni w spodniach

 

To zależy od spodni, czasem się zdarza że wystaje z kieszeni, ciężko się np wchodzi po drabinie, kuca czy robi inne gimnastyczne piruety z note'm w kieszeni. Jak masz możliwość lepiej tel włożyć do kieszeni w marynarce/kurtce 

Link to post
Share on other sites

Dla mnie LG G2 świetny telefon ale 16GB - z 2-3GB na system zostaje koło 13GB na dane to trochę mało wg mnie.

Już nie mówie o trzymaniu nie wiem ile zdjęć. Aplikacje są i będą coraz więcej zajmować. Mogę się mylić oczywiście.

Dziś mi się rzucił jeszcze jeden temat - 5" ciężko będzie obsłużyć jedną reką.

Nie wiem w takim razie czy nie wybrać wtedy między HTC One lub LG Optimusem G, mają trohcę mniej.

Nie bawiłem się telefonem ani co ma 4,7" ani co ma 5", więc proszę o opinię na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Note 2 to bardzo fajny smartfon, mam go od kilku dni i jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony. Android 4.3 śmiga na prawdę nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę opinie krążące po sieci na temat nakładki , nie jest to co prawda poziom nexusa 4/5 ale przynajmniej u mnie nie zauważyłem spowolnien czy lagow. Bateria trzyma mi 2 dni średnio intensywnego użytkowania, 2h muzyki, 2h filmów, troche internetu. Aparat jest przyzwoity, bardzo szybko łapie ostrość, jakość zdjęć jest dobra, ciekawa kolorystyka, znośne ilość szumów.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Note 2 to bardzo fajny smartfon, mam go od kilku dni i jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony. Android 4.3 śmiga na prawdę nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę opinie krążące po sieci na temat nakładki , nie jest to co prawda poziom nexusa 4/5 ale przynajmniej u mnie nie zauważyłem spowolnien czy lagow. Bateria trzyma mi 2 dni średnio intensywnego użytkowania, 2h muzyki, 2h filmów, troche internetu. Aparat jest przyzwoity, bardzo szybko łapie ostrość, jakość zdjęć jest dobra, ciekawa kolorystyka, znośne ilość szumów.

Co Ty tam gadasz...Samsung jest zły a nakładka od niego jest PASKUDNA i LAGUJĄCA!!!

 

PS Zadowolony posiadacz Note 3 który takich problemów nie widzi... - no ale w końcu narzekać na coś Polak musi :-)

 

Ciekawi mnie tylko dlaczego miliony ludzi na świecie kupuje samsungi i to nie pierwszy raz tylko ponownie i jakoś im to nie przeszkadza...?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiele ludzi kupuje Samsungi, poniewaz Samsung ma reklamy, w ktore inwestuje ogrom kasy. Oczywiscie to nie oznacza, ze ma zle telefony. Mam Note 8.0 w domu (parametry Note II) i chodzi dobrze. A Note III poki co nie ma konkurencji (jest gabarytowo o wiele mniejszy niz reszta phabletow i w dodatku atrakcyjny cenowo).

Note II zly nie jest, z pewnoscia brakuje mu do np G2, ale najblizszy inny phablet to Note III neo lub HTC One Max(gigant), ktore sa poza budzet.

Link to post
Share on other sites

 

 

a nakładka od niego jest PASKUDNA i LAGUJĄCA

 

Fakt jest paskudna, na note 3 rzadko mi laguje i powoli zmieniam jej wygląd ale nie wiem jak zmienić same ikonki i dialera, program do smsów już zmieniłem bo oryginalny jest po prostu prze-paskudny.

 

Mimo to jestem zadowolony z note 3 jako nowy user androida 

Link to post
Share on other sites

Czemu ?

A niestety marketing... to że Szajsung siedzi we wszystkim i reklamują jako naj naj, sponsor igrzysk, Żyła itp itd...

To ludzie jak ślepi lecą i kupują.

Nie można porównać Note 2 z Note 3 bo to pierwszy telefon od Samsunga, który nie lagował. Note 3 nieco zaskoczył bo..

a). wykonanie jest znacznie lepsze od reszty mydelniczek (cała seria galaxy S)

b). nie wygląda tandetnie (jak seria S - szczególnie S III i przez tą ramkę S5)

c). Ma na tyle mocne bebechy i tyle ramu (3Gb), że trzeba by było być nieudacznikiem, by jakakolwiek nakładka lagowała na tym sprzęcie.

Dla mnie Note 3 jest bezkonkurencyjny tak jak G2. Oba się mocno różnią i są różnych przedziałów cenowych ale jakość/cena/płynność należy do G2 a do Note 3 podzespoły/ekran/funkcje.

A by uświadczyć lagi/spowolnienia trzeba mieć do czynienia z kilkoma telefonami wyższej półki i różnych marek. Tak to jak ktoś dajmy przesiadł się z galaxy S2 na S4 i porówna zaprzeczy, że w S4 laguje ale jak się pobawi dajny G2 to przyzna że niestety w S4 są spowolnienia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twierdzisz, ze nie nie da sie zlagowac Note III?

Touchwizz potrafi zwolnic i na nim. Oczywiscie sa to bardzo rzadkie lagi, ale i tak np HTC One M7 chodzi plynniej w systemie niz Note III.

A co do G2. Tam tez zdarzaja sie spadki klatek animacji. Oczywiscie nie przeszkadza to w niczym (bo sam interfejs jest plynny), ale jednak :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Źle mnie zrozumieliście. Żaden telefon ale to żaden nie jest ekstra płynny. Można powiedzieć że Nexusy będą najpłynniejsze ze względu brak nakładek. A powiedziałem że ze stajni Samsunga Note 3 jest najpłynniejszy - trochę bardziej laguje niż G2 ale nie jest tragicznie. Wykonanie wreszcie przyzwoite i materiały i wygląd jest akceptowalny. No sami powiedzcie jak wg. was wygląda S5 z tymi ramkami ?

A co do G2 - ja bawiłem się przez 2 tygodnie i tak mi się spodobał, że kupiłem sobie go prywatnie. Żadnych spadków animacji ja przynajmniej nie zaobserwowałem. Jedynie do czego można się przyczepić to do materiałów z których jest wykonany i że niestety on się palcuje. Co do nakładki ja nie zaobserwowałem poważnych wad, aczkolwiek są bugi w oprogramowaniu np. jak ktoś dzwoni do Ciebie musisz odczekać 2-3 sekundy aż wyświetli się na ekranie, gdy telefon ma wyłączony ekran.

Link to post
Share on other sites

mam note 3 od tygodnia i da się go zlagować tak naprawdę z losowych przyczyn ale bardzo rzadko i nieumyślnie. Jak narazie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym tabletofonem. Denerwuje skrzypiąca plastikowa obudowa i bardzo brzydkie elementy menu ale te ostatnie da się zmienić. A od poniedziałku będę testował note 3 z zegarkiem sony smartwatch wersja 2 

Link to post
Share on other sites

mam note 3 od tygodnia i da się go zlagować tak naprawdę z losowych przyczyn ale bardzo rzadko i nieumyślnie. Jak narazie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym tabletofonem. Denerwuje skrzypiąca plastikowa obudowa i bardzo brzydkie elementy menu ale te ostatnie da się zmienić. A od poniedziałku będę testował note 3 z zegarkiem sony smartwatch wersja 2 

Hm...często się laguje + skrzypi obudowa?Ja jakoś nie mam tych problemó od 6 miesięcy...albo felerna sztuka albo podróba? :->

To samo w 2 innych sztukach Note 3 które znam i widzę na co dzień w pracy - tylko że czarne bez problemu wszystko.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem. Te zwolnienia animacji w niczym nie przeszkadzają :)

Smartphone'y są mega plynne i nie ma tych zbędnych animacji co w WP i iOS.

Ogólnie nova launcher/go launcher załatwia sprawę z klatkowaniem. Jeśli komuś pasują wyglądem te launchery(animacje maja swietne) to problem z glowy :).

Note póki co nie ma godnego rywala w swojej półce - z tym się można śmiało zgodzić :)

Link to post
Share on other sites

Hm...często się laguje + skrzypi obudowa?Ja jakoś nie mam tych problemó od 6 miesięcy...albo felerna sztuka albo podróba? :->

To samo w 2 innych sztukach Note 3 które znam i widzę na co dzień w pracy - tylko że czarne bez problemu wszystko.

 

plastik zawsze będzie skrzypiał no chyba że będziemy go ostrożnie lekko ściskać, Note to patelnia twardo go należy złapać i wtedy skrzypi.Wyraźnie słyszę lekki skrzypot jak biorę tel do ręki  Żadna podróba lecz oryginał. Co do lagów przesiadłem się z ios więc zauważę nawet najmniejsze przycięcie dlatego coś co dla Ciebie będzie płynnym przejściem dla mnie może już okazać się lekkim lagiem. Powiem tak telefon działa płynnie ale czasem lekko zalaguje    

Link to post
Share on other sites

Powtórzę jeszcze raz nie ważne jak ścianę mojego note 3 czy kolegi ( testowane godzinę temu ) to i tak nie trzeszczy kompletnie nic.

A to ze juz jesteście tak wyczuleni na lagi to trudno.pozostaje przesiąść się na ios lub nokie 3310 funkcje mają podobne

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...