Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie drodzy forumowicze;)

 

Przychodzę do was, prosząc o pomoc, doradzenie kilku rzeczy :]

Otóż 3 miesiące temu złożyłem sobie PieCyk o następujących komponentach

 

Płyta główna: Gigabyte - MA770T-UD3

Procesor: AMD Phenom II 965 BE 3,4 GHz (Tak wiem ze w 955 jest 3,2 GHz jednak nie lubię, może lubiłem bawić w OC dlatego wziąłem ten za namową kilku osób :D)

Pamięć Ram: Kingston - 2x2gb 1333mhz

Karta graficzna: HIS 5770 1gb

Zasilacz: Chieftec- CFT-600-14CS - 600w

Obudowa: Thermaltake Soprano

Monitor: Benq G2420HD

OS: M$ XP 32 Bit (wiem że czyta tylko do 3,25gb ale na razie nie miałem na inny system wiec musiałem miec ten)

 

Podzespoły zakupione w komputroniku reszta w innych sklepach :)

 

Dobra, jak wiec juz znacie mój sprzęt przechodzmy dalej, otóż.

Pobawiłem się troszkę FPS'ami i w Frapsie, ku mojemu zaskoczeniu pokazywało mi sie na max 9FPS na sec co mnie strasznie zaszokowało(CoD MW2 misja na platformie wiertniczej). Postanowiłem zastanowić się nad moim sprzętem. Wyczytałem że 2x5770 jest równe a czasami lepsze wydajnościowo w grach od HD 5870. I tak zastanawiam się nad wymianą płyty głównej. Jednak, czy wymiana samej płyty głównej, wystarczy? Czy trzeba będzie dokupić zasilacz? Co mogli byście polecić? Oczywiście tanio lecz nie jak najtaniej bo chodzi o wydajność a nie byle było :) Oczywiście to co zostanie sprzedam i jak to można by wycenić i ile by kosztowała taka operacja :P.

Zamierzam jeszcze bawić sie w OC z procesorem wiec i to można wsiąść pod uwagę przy wyborze płyty, ew. Jakieś chłodzenie. (radiator bądź wodne) w przyzwoitej cenie:)

 

z góry dziękuje i za samą uwagę poświęcona na przeczytanie posta :)

 

Takie ps. małe co do FPS. W metro 2033 (rozdział wojna) fps czasami dochodzą do 60, a nie widziałem niżej niż 25-30 przy oddawaniu strzałów. W grze która ma większe wymagania od CoD 6 mam więcej klatek. Oczywiście Tu i tu jadę na max rozdzielczości na max detalach.

Link to post
Share on other sites

Właśnie płyta główna jest powodem do tego, czy zrobić CF, bo wcześniej o tym nie pomyślałem :D Patrzyłem na cene wydajność to 2x5770 wypadało lepiej. Co do poboru prądu to też sie zdziwiłem a był podobny. Jeszcze poszukam tych testów 2x5770 vs 5870 :)

Link to post
Share on other sites

to raczej kwestia pirata. :)

Dobry żart :D

Spróbuj przeinstalować, może jakiś dziwny bug :P

Nie jest dobry żart, bo bardzo często kalecznie zrobione Ripy i inne tego typu tak działają. :] Widać, że miałeś do czynienia z samymi obrazami .iso. :) Na pewno na to jest większa szansa niż na "dziwny bug" :)

Link to post
Share on other sites

Kupienie oddzielne płyty głownej i sprzedanie swojej potem dodanie Radka było by przyjemniejsze finansowo i też tak na to patrze. Jednak może na prawdę mogę mieć problemy z Tym CF wiec też jest problem. A co do procesora, OC i chłodzenia? I tak na oko ile teraz wykorzystuje mój piecyk zasilacz?

Link to post
Share on other sites

OC możesz zrobić na tym procesorze, ale nie na chłodzeniu boxowym. Zmień chłodzenie na coś lepsze np. http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... d=64870.CF się nie opłaca za dużo ryzyko z tej zabawy, lepiej kupić jedną kartę a mocną np. HD5850 lub HD5870.

Przyczyną spadków FPSu w COD6 to najprawdopodobniej gra piracka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam po długim okresie, ale były i wakacje i niestety choroba, porozdaje zaraz pomógł za pomoc :D.

I mam takie jeszcze jedno pytanie, gdyż jak juz zdecydowałem się za waszą namową nie bede bawić się w CF. Jaka karta bardziej opłacalna? zakupy planuje zrobić po wejsciu Radeonów serii HD 6xxx wiec jeszcze troche czasu jest, bo sądze ze do tego czasu i uzbieram na lepszą karte i ceny spadną. Chodzi mi o wybór kart Między GF GTX4xx a ATI 58xx. Oczywiscie pod ten zasilacz, bo nie chce sobie dokładać do rachunku :(

 

taki btw. spadek ilości klatek był winą sterowników :)

Link to post
Share on other sites

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx-460-oc-1gb-ddr5-pci-e-box.0.401600.html?attr=248:481796

polecam tego GTX'a . Wykręcisz go i masz wydajność 5850 plus PhysX (pograsz w lepszych detalach w mafie 2).

 

Do tego zakup chłodzenie na procka

(np.http://www.agito.pl/chlodzenie/zalman-cnps10x-performa.82.380825.html?attr=392:66876|393:458604)

i paste http://www.agito.pl/chlodzenie/arctic-silver-5-pasta-termoprzewodzaca-35g.82.326997.html?attr=392:342323 jezeli takowej nie posiadasz i wykręć go na te 3,8 GHz bo to w koncu Black Edition i grzech nie robic O/C.

 

Zasilacz wytrzyma napewno, a po tych zabiegach wieszcze znaczny przyrost wydajności.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z chłodzeniem to myślałem coś ala Scythe Mugen 2 ew. cos pasywnego (od box'a szlag mnie trafia z tym jak hałasuje, nawet w spoczynku. Może dlatego że było po ponad 30 stopni) ostatnich potów wyciskać nie będę, chodź jak bym doszedł spokojnie do 4.0, to mogę dać wiecej za chłodzenie.

 

Grafika, rozpatrywałem tego GTX, ale myślałem o czymś mocniejszym.

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiem ze jestem jednak za nVidia więc GTX 470 lub 480 ale podobno bardziej opłacalne są Radeony 5850 i 5870 . Scythe Mugen 2 jest naprawde dobrym chlodzeniem - ewentualnie pomyslimy nad lepszym wentylatorem do niego i tez bedzie cichutko. Jezeli cos wydajniejszego to IMHO tylko Noctua, a ona sie ceni...

Link to post
Share on other sites

Witam, podany GTX 460 Gigabyte w Agito ma błąd w opisie (w specyfikacji napisali, że to wersja 768MB a w tytule widnieje 1GB), należałoby się ich dopytać co tam mają.

Scythe Mugen 2 lubi zasłonić dwa pierwsze sloty pamięci, lepiej o tym pamiętać. Jeżeli nie szkoda kasy na cooler to może scythe ninja? Aczkolwiek to dopiero bydlę..

 

Osobiście to jednak brał bym GTX 460 1GB od Gigabyte albo tego Radeona 5850 też od Gigabyte. :)

Link to post
Share on other sites

Otóż szczerze powiem że głównymi pretendentami do stołka(slotu) były własnie 480(nie brałem przy składaniu PC bo jeszcze wtedy nie wyszło) lub HD 5870(nie brałem żeby odciążyć koszty całego pc, bo było by to dołożenie 1000zł do ceny) Wiec zastanawiam się z zakupami owych kart. Ale, Przed wyborem 480 boli mnie temperatura, o hałas się nie martwię bo w spoczynku jest Cicha z tego co widziałem a przy stresie odkręcam audio głośniej i nie będę słyszeć. ponad 90 stopni to wysoka temperatura przy 70-80 konkurencyjnych radeonach. Po nad to pobór prądu, czy mój cheftech wytrzyma. Bo 5870 powinien wytrzymać nawet przy kręceniu procesora. Własnie o noctua też myślałem, jednak tam wiatrak z zestawu wart jest 70 zł a pasta 30 wiec nie wiem czy cena samego radiatora jest opłacalna, jak by były jakieś testy dobrych chłodzeń chętnie bym się przyjrzał :) ponad to chciałem dorzucić ramu do 8gb i zmienić system na 7 64 bit.

Wracając do kart, jeżeli jednak po waszych doradach stwierdzicie że 470 lub 5850 jest bardziej opłacalne zdecyduje sie na nie a nie na pojedynek z wyższych sfer :P

Link to post
Share on other sites

Do GTX 480 czy HD 5870 będzie wymagane spore OC procka żeby to wszystko ładnie współgrało. Poza tym nie pchał bym się w nie, chyba, że nie masz na co kasy wydawać. Lepiej wziąć hd 5850 czy GTX 460 z dobrym chłodzeniem i podkręcić a resztę zainwestować w wydajne chłodzenie. System na 64 bitowy warto zmienić, bez dwóch zdań. 8GB ramu w grach nie przyniesie różnicy (no może w Metro 2033), taka ilość jest potrzebna w programach do grafik 3D czy jakiś innych profesjonalnych zastosowań.

Jeżeli masz wielką ochotę na mocną grafikę to hd5850 podkręcony powinien cię w pełni zaspokoić, pociągnie wszystko w full hd (oprócz metro w dx 11).

Link to post
Share on other sites

I może w metro jest pies pogrzebany, bo trwają prace nad Metro 2034, 2033 jestem wielkim fanem, a książka była fenomenalna, polecam :). Wiec mam nadzieje ze dotrzymam z grafiką do premiery newego metro. Chce a właściwie nie chce, wymieniać grafiki przez 2-3 lata. a mojego HD5770 taki los przy nowych produkcjach niedługo spotka. Aczkolwiek własnie, milionerem nie jestem wiec cena do wydajności musi pasować i dlatego sie was pytam o zdanie :P z 8gb zaczekam, bo 4 mi wystarcza, jednak mówię to gdyż nie chce blokować sobie wolnych slotów, a patrząc mi. na metro, niedługo 4gb może być w minimalnych a do optymalnej gry będzie brakować ;)

Link to post
Share on other sites

Akurat dołożenie pamięci to najmniejszy problem, więc zrobić to możesz zawsze.

Metro 2033 zacne, popieram, książka też, ja grałem w dx 9 na moim sprzęcie i nie płakałem nad grafiką. Żeby odpalić tą grę na max detalach w dx 11 to nie wiem co trza by mieć i7 980X, 2x480 gtx, 8GB ramu i wszystko stale chłodzone azotem... Tylko po co się w to pchać jak na takim 5850 w dx 10 sobie komfortowo pogramy... Poza tym zanim wyjdzie 2034 to pewnie będą Radki HD 6xxx, więc może warto się wstrzymać? Jeżeli jak na razie 5770 Ci wystarcza (a chyba powinien skoro BF:BD 2 odpala w 1080p) to może się wstrzymaj.

Zainwestuj w OSa 64 bit i jak chcesz kręcić to w porządne chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Jak wcześniej pisałem, karty nie będę wymieniać teraz, Czekam na serię 6xxx Tylko po to by starsze modele potaniały i wtedy będzie ostateczny wybór, Ja grałem na full w metro 2033 na dx9 i na grafikę też nie narzekałem. Wybór nie padnie na serie 6xxx bo nadal stoją z tą samą technologią 40nm wiec wielkich zmian nie będzie, a poprzednie będą w lepszej cenie. Nad Fermi sie zastanawiam z tego powodu że jak by nie patrzeć, mocniejsze tytuły robione są pod Nv i mają tam lepsze wyniki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...