Skocz do zawartości

Dobry laptop do gier- 2000zł (+/- 200), 15.6'', wydajny


Recommended Posts

Tego nie wiem.Skoro Toshiba Satellite C55 i ASUS K56CB (podany z linku) mają taką samą wersję karty graficznej to chyba odpowiedz jest prosta (dla nie kumatych mają dokładnie taką samą wydajność w grach).

Procesor to całkiem inna ,,bajka".Ten z Toshiby jest lepszy i to nawet sporo ( 0.6 GHz) chociaż przy takiej karcie graficznej nie wiem czy go wykorzystasz (szczególnie ,że tylko grasz)

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Własnie że nie mają. W toshibie jest okrojony, na szynie 64 bit, a w tym asusie pełna wersja GT740M na szynie danych 128 bit. Więc jest różnica. Tylko że asus ma procesor niskonapięciowy, za to toshiba normalny. Więc nie wiem co będzie wydajniejsze.

Link to post
Share on other sites

Napisałem ,,skoro" mają taką samą więc wydajność jest taka sama.Z drugiej strony słuszna uwaga.

Masz zamiar podkręcać kartę? Wydaje mi się ,że szyna w większości jest ważna przy podkręcaniu.

O ile będzie gorsza karta z szyną 128 a 64?    Pięć procent ?  6 ?

Link to post
Share on other sites

Własnie że nie mają. W toshibie jest okrojony, na szynie 64 bit, a w tym asusie pełna wersja GT740M na szynie danych 128 bit. Więc jest różnica. Tylko że asus ma procesor niskonapięciowy, za to toshiba normalny. Więc nie wiem co będzie wydajniejsze.

Wydajniejszy do gier będzie asus.

Link to post
Share on other sites

Już zwiększyłem do max 2500

 

Małe podsumowanie. Który najwydajniejszy:

 

 Acer V3- Intel I5-3230M- 8GB - GeForce GT730M 4GB

 

Lenovo Z710- Intel I3- 400M- 4GB- GeForce GT745M 2GB (wiem 17 cali)

 

Dell Inspiron 5537- Intel I5-4200U- 4GB- Radeon HD 8850 2GB

 

Asus K56CB- Intel I5 3317U- 4GB- GeForce GT740 (128bit) 2GB

Link to post
Share on other sites

Zakładając ,że każdy z podanych procesorów jest normalny ( nie niskonapięciowy) to wygrywa i5-3230M. Drugie miejsce zajmuje i5-4200U i i5-3317U a trzecie i3-4000M.

Patrząc na kartę graficzną to ogólnie Radeon hd 8850m a tylko z NVIDI to gt 745m (jest słabsza jakieś 10-15%)

 

Wynika z tego ,że wygrywa Dell Inspiron 5537

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy rzeczywistą wydajnością procesorów niskonapięciowych ( chociaż teoretycznie są całkiem dobre) a zwykłych ( na piśmie są podobne wyniki jak w rzeczywistości).Zakładając ,że niskonapięciowe są słabe to wygrywa Lenovo Z710 (kartą graficzną)  i Acer V3 (procesorem)

Link to post
Share on other sites

Nie .Ehh ...

Najmocniejszą grafikę ma dell ale ma słabiutki procesor dlatego prawdopodobnie nie wykorzystasz grafiki.

Procesor najlepszy ma Acer ale ma słabą kartę graficzną .Prawdopodobnie nie wykorzystasz procesora.

Chodzi w tym wszystkim o to ,aby znaleźć kompromis - średnia karta graficzna to i średni procesor .Nie opłaca się brać np: bardzo dobrego procesora ale słabą kartę.Potencjał procka się zmarnuje. Rozumiesz ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...