Skocz do zawartości

GTX780 - Inno3d vs Gigabyte vs EVGA, pomoc w zakupie.


Recommended Posts

Witam !
Planuję w najbliższym czasie wymienić mojego zasłużonego Gainwarda 9600Gt na coś współczesnego.
Potrzebuję akceleratora który sprawdzi się nie tylko w grach ale również w grafice komputerowej.
Zajmuję się półprofesjonalnie (freelance w wolnym czasie) tworzeniem modeli 3D, a na studiach game-devem od strony graficznej.

Na zakup chcę przeznaczyć ok. 2000zł dlatego wybór padł na GTX780 (AMD nie wchodzi w grę, z aspektów czysto technicznych. Silnik renderujący którego używam nie obsługuje Open CL a tylko CUDA i obliczenia na procesorze).

Zainteresowały mnie te modele:

Inno3d GTX780 herculeZ x3 Ultra - lekki kicz tak w wyglądzie jak i w nazwie, ale ze wszystkich GTX-ów ma chyba najlepsze chłodzenie. Podkręcony pod obciążeniem utrzymuje okolice 60 stopni. System wyjmowanych, łatwych w czyszczeniu wentylatorów, metalowa obudowa, backplate.

Gigabyte GTX780 GHz Edition - według mnie najładniejszy (choć minimalizm EVGA jest również urzekający), wysokie zegary, pokaźny backplate, dość cichy ale gorący. W recenzjach około 80 stopni w stresie.

EVGA GTX780 SC - Czekam na wersję 6Gb, która była by idealna w każdym przypadku (rendering pożera ogromne ilości pamięci GPU), dobrze się kręci jednak jest dość hałaśliwa, ciepła i nie ma backplata. Z drugiej strony EVGA ma najlepszy serwis (z którego wolał bym nie korzystać :) ). Europejska cena jeszcze nie znana.

Najlepszy pod względem technicznym jest chyba Asus, jednak nie podchodzi mi od strony wizualnej która również jest dla mnie ważna. Właściwie to przeszkadzają mi czerwone paski. (Mam czarno niebieski schemat z elementami bieli na płycie głównej) Jeśli da się je wyjąć to mógłbym rozważać też tą opcję.


Proszę o opinie, komentarze i rozmowę. Przeznaczenie 2000zł na sprzęt to nie łatwa decyzja.

Pozdrawiam,
Mateusz W.
 

Edycja:

 
-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Czerwiec 2014
-Zastosowanie: Grafika 3D : Zbrush, Blender, UDK..., Gry 
-Model i moc zasilacza: Corsair HX 650W
-Reszta specyfikacji komputera 
                     Płyta główna: Asus P9X79 Pro
                     Procesor: Intel i7 3820 @4.7Ghz
                     Ram: Patriot Viper3 IEM 16Gb (4x4Gb)
                     SSD: Plexor M5P 128Gb
                     HDD: WD Caviar Black 1Tb

-Rozdzielczość monitora w której grasz: 1080p

-Dodatkowe wymogi: najlepsza do podkręcania, dobra w stosunku potencjał OC/cisza

Edytowane przez Samurai93
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mogę potwierdzić, że to co jest w recenzjach Inno3d GTX780 herculeZ x3 Ultra jest prawdą. Ja zakupiłem samo chłodzenie do referenta i jestem pełen podziwu co to chłodzenie potrafi. W kwestii wydajności chłodzenie jest bezkonkurencyjne i w stosunku do innych niereferencyjnych układów osiąga o ~10C niższe temperatury zachowując przy tym ciszę!

Producent na opakowaniu deklaruje:

Referent 31/83C

HerculeZ 29/61C

 

moje osiągi

Referent 33/85C

HerculeZ 30/65C

 

Wbrew pozorom chłodzenie nie jest kiczowate chodź takie wrażenie sprawia na zdjęciach trzeba jednak przyznać, że chłodzenie jest ogromne i z kartą zajmuje 3 sloty dodatkowo jest sporo dłuższe od referencyjnego układu przez co nie zmieści się do każdej obudowy. Ja miałem problem z włożeniem karty po zmianie chłodzenia.

http://i57.tinypic.com/2ufc9l1.jpg

 

W kwestii wydzielanego hałasu to wentylatory przy auto fan czyli 33-35% (1400-1500rpm) są praktycznie nie słyszalne i szum powietrza można porównać do pracy turbiny referenta ~45%.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

obserwuję ten temat bo także myślę czy:

 

Inno3D - to chłodzenie jest prawie tak wydajne jak nowy radiator raijinteka a zajmuje 1 slot mniej i do tego jest 100x ładniejsze

 

EVGA - bo 10 lat gwarancji, co do ceny w EU jest już dostępna na ich stronie, różnica 20 euro pomiędzy standard a SC a w porównaniu do wersjiu 3GB różnica wynosi 60 euro czyli w Polsce będzie to pewnie +300zł, ale niestety jedyny sklep w Polsce, który ma jedną sztukę na stanie liczy sobie +550zł co nie jest już, aż tak atrakcyjną ceną bo za taką dopłatę wolałbym dokupić kolejne 16gb ramu i 780/3GB... http://yooki.pl/p/1530/12139/evga-geforce-gtx-780-sc-acx-6144-mb-ddr5-dp-hdmi-dvi-karty-graficzne.html

 

W kwestii wydzielanego hałasu to wentylatory przy auto fan czyli 33-35% (1400-1500rpm) są praktycznie nie słyszalne i szum powietrza można porównać do pracy turbiny referenta ~45%.

 

1. A jak z pracą pod obciążeniem przy podkręconej karcie? Idzie utrzymać poniżej 80*C z wentylatorami poniżej 50% prędkości? 

2. Jak działa u nich serwis? wiem, że w USA sobie chwalą ale my jesteście w Europie i z tego co pamiętam, tak jak w przypadku evga kartę należy wysyłać do Niemiec na swój koszt (co by się nie bawić z czekaniem przez sklep..)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Inno3D - to chłodzenie jest prawie tak wydajne jak nowy radiator raijinteka a zajmuje 1 slot mniej i do tego jest 100x ładniejsze

 

1. A jak z pracą pod obciążeniem przy podkręconej karcie? Idzie utrzymać poniżej 80*C z wentylatorami poniżej 50% prędkości? 

2. Jak działa u nich serwis? wiem, że w USA sobie chwalą ale my jesteście w Europie i z tego co pamiętam, tak jak w przypadku evga kartę należy wysyłać do Niemiec na swój koszt (co by się nie bawić z czekaniem przez sklep..)

Ad1:

30min test Heaven / Obudowa (zamknieta) 3 x 1000rpm.

 

GTX 780 1002 / 1500Mhz 1.162V

 

Referent

85C

Delta - 23.2C

Fan - 64% (2680RPM)

http://i59.tinypic.com/3hq13.jpg

 

HerculeZ X3 Ultra

65C

Delta - 23.8C

Fan - 34% (1498RPM)

http://i60.tinypic.com/2ngu58y.jpg

 

I po OC

 

30min test Heaven / Obudowa (otwarta) 3 x 1000rpm

GTX 780@ 1200 / 1500Mhz 1.21V HerculeZ X3 Ultra

 

68C

Delta - 23.1C

Fan - 35% (1566RPM)

http://i62.tinypic.com/2jfksqh.jpg

 

 

 

56C

Delta - 22.7C

Fan - 100% (3315RPM)

http://i62.tinypic.com/6zvtyv.jpg

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

memki zdjąłeś do 1500? bo w standardzie są ustawione na 1553 - przynajmniej te obecne wersje. To jeszcze dopytam "jak działa gwarancja?" szukałem informacji w EU ale u nas mało kto kupuje tę kartę i stąd praktycznie nic nie wyczytałem odnośnie czasu naprawy/wymiany i jakości serwisu.. dzięki.

 

ps: myślę, że te informacje także autorowi się przydadzą i mnie nie zastrzeli za podpięcie się z pytaniami ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

memki zdjąłeś do 1500? bo w standardzie są ustawione na 1553 - przynajmniej te obecne wersje

 

ps: myślę, że te informacje także autorowi się przydadzą i mnie nie zastrzeli za podpięcie się z pytaniami ;)

Ale ja nie mam karty od Inno3D ;)

Ja mam referenta EVGA i dokupiłem chłodzenie HerculeZ X3 Ultra za 99zł z morele.net ;)

http://www.morele.net/chlodzenie-inno3d-herculez-x3-ultra-cooler-ichill-backplate-c-hzx3u-606190/

 

EDIT. Kolega z Grodziska ;) 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Ale ja nie mam karty od Inno3D ;)

Ja mam referenta EVGA i dokupiłem chłodzenie HerculeZ X3 Ultra za 99zł z morele.net ;)

http://www.morele.net/chlodzenie-inno3d-herculez-x3-ultra-cooler-ichill-backplate-c-hzx3u-606190/

 

EDIT. Kolega z Grodziska ;)

 

aaa no tak, tak się zaczytałem, że zapomniałem o początku :) to chłodzenie jest czarne?! kurcze jakbym kupował inno3d pewnie bym zdjął chłodzenie i zakupił to czarne za 99zł.. ale to jeszcze zależy od obudowy bo ciągle myślę black czy white...

 

tak tak z Grodziska, w sumie od paru lat 10km od Grodziska ;)

Link to post
Share on other sites

to chłodzenie jest czarne?! kurcze jakbym kupował inno3d pewnie bym zdjął chłodzenie i zakupił to czarne za 99zł.. 

Chłodzenie jest srebrno-czarne identyczne jak na kartach Inno3D ;)

Wyżej jest zdjęcie, które robiłem

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie jest srebrno-czarne identyczne jak na kartach Inno3D ;)

Wyżej jest zdjęcie, które robiłem

 

a to du*a, takie zdjęcie walneli na morelach.. czyli takie samo jak na kartach,

no to pozostanie wybrać białą budę + phanteksa srebrno-białego i będzie git.

 

...trzeba jeszcze poczytać coś więcej o gwarancji tego producenta w Europie jak to działa.. wiem, że chłodzenie można demontować, czyścić i bla bla bla ale jak coś zapiszczy w wentylatorach i będą to trzymać w Niemczech miesiąc to ja dziękuję :D

Link to post
Share on other sites

Dobra opcja z tym chłodzeniem. 99zł to tanio jak na taką konstrukcję ;)

Miesiąc temu to chłodzenie kosztowało 220zł -> 189zł ->149zł i obecnie 99zł.

Rozważałem zakup tego chłodzenia gdy kosztowało 220zł jednak się wstrzymałem ale gdy zobaczyłem cenę 99zł od razu kupiłem i czekałem czy nie anulują zamówienia. Nie anulowali i chłodzenie miałem w przeciągu 2 dni ;)

a to du*a, takie zdjęcie walneli na morelach.. czyli takie samo jak na kartach,

no to pozostanie wybrać białą budę + phanteksa srebrno-białego i będzie git.

Logo HerculeZ z boku karty jest podświetlane na biało ;)

Link to post
Share on other sites

Miesiąc temu to chłodzenie kosztowało 220zł -> 189zł ->149zł i obecnie 99zł.

Rozważałem zakup tego chłodzenia gdy kosztowało 220zł jednak się wstrzymałem ale gdy zobaczyłem cenę 99zł od razu kupiłem i czekałem czy nie anulują zamówienia. Nie anulowali i chłodzenie miałem w przeciągu 2 dni ;)

 

w sumie jest jeszcze opcja kupienia evga 780@6GB i dokupienia tego chłodzenia.. i to chyba najlepsza opcja z tego wszystkiego dla mnie - dzięki za screeny w imieniu moim i autora ;)

 

PS: chyba, ze do lipca inno3d wypusci wersje 6GB DHS.. czyli selekcyjny model.. który kręci się jak "niebo w gębie" hehe.. wtedy będę miał rozkminę dopiero..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

@UP
Gwarancja EVGA na GPU o których mowa to 3 lata. Istnieje możliwość PŁATNEGO przedłużenia gwarancji (na 5 lub 10 lat), po rejestracji produktu na stronie producenta.

Tutaj cennik:
http://eu.evga.com/support/warranty/extended.asp

Dla 780tki jest to 25Euro za dodatkowe dwa lata gwarancji i 50Euro za dodatkowe siedem lat.

Link to post
Share on other sites

Ja za ponad dwie stówki więcej wolałbym brać Classy (jeżeli mówimy o SC), niż brać gwarancję na 10 lat. Po maks dwóch latach i tak pewnie bym zmienił GPU... :)

No i jak ponad 200zł to dla Ciebie mała kwota to bierz HC i wodowanie układu :)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

No i jak ponad 200zł to dla Ciebie mała kwota to bierz HC i wodowanie układu :)

Pozdrawiam!

 

na LC mam zbyt małą wiedzę, fakt jestem mega dokładny i to czasem mnie gubi (w czasie) ale inna sprawa, że gdybym chciał wodować GPU to pewnie chciałbym też to robić z prockiem.. a 1500zł na taki układ mnie nie stać by spełnić moje upodobania wizjonerskie hehe

Link to post
Share on other sites

Jak to zwykle bywa zaczyna robić się OT, a autor nie pojawił się na forum od tygodnia - temat zamykam, w razie czego wal na PW i otworzę ponownie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...