Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, szukam jakiegoś smartfona, aktualnie posiadam Xperię SP (najgorszy tel. jaki w życiu miałem, lepiej wspominam stare Nokie).

Chciałbym aby telefon posłużył mi jakiś czas, pewnie będzie to okres 2 lat. Budżet to 1000-1200zł, jednak telefony nie muszą być z salonu. Będę kupował raczej na allegro lub innych portalach. W ostateczności mogę dołożyć 100zł, jeśli będzie warto.

 

Chciałbym aby telefon robił jak najlepsze zdjęcia i to jest priorytet, ekran dowolnych rozmiarów.

Rozważam zakup Samsunga Galaxy Note 3 NEO oraz Galaxy S4. Iphone 5 też wchodzi w rachubę.

Myślałem też nad Xperią Z/Z1, ale nie wiem czy jest to gra nie warta świeczki, po tym co przeżyłem z SP. 

 

LG G2 nie robi na mnie wrażenia, nie wiem dlaczego nie podoba mi się ten telefon, wydaje mi się, że jednak dałem się omamić "ficzerom" Samsunga i dlatego to on przyciąga mnie na swoją stronę.

 

Jak żyć, co polecacie?

Link to post
Share on other sites

Chińczyka za tą cenę.... chcesz by człowiek się załamał ?

Co nie podoba w SP ? Mam zacząć wymieniać ? W sumie przeczytaj recenzję i sam się dowiesz. Akurat rozumiem autora czemu sądzi, że jest to telefon najgorszy telefon jaki mógł mu się przydarzyć. Za tą cenę nie kupuje się chińczyków.

Ponadto jak proponujesz coś to powinieneś coś o nim wiedzieć i mieć z nim kontakt, a jak nie wiesz czy ma slot kart to dobrze jako "pomocnik" o Tobie nie świadczy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie, jak bardzo note 3 neo będzie odstawał od G2? Bardzo podoba mi się koncepcja Note czyli wielkiego telefonu z rysikiem dlatego mógłbym dla niego poświęcic te kilka pikseli na wyświetlaczu. A zeby napisać tą odpowiedź na SP potrzebowałem 10 minut bo klawiatura co chwila mi się chowa i muszę opróżniać ram.

Link to post
Share on other sites

Duzo. Najwieksza bolaczka to nie jest ekran a kiepski procesor ktory przy polaczeniu z TW bardzo laguje. Szkoda ze nie dali chociaz snapka 600... Chcesz rysik i duzy ekran - jak mozesz to dozbieraj do Note 3 ktory uwazam teraz za jeden z najbardziej oplacalnych zakupow. 2 oplacalny zakup to g2 - zadowolisz sie telefonem z mniejszym ekranem oraz bez rysika i slotu kart pamieci tylko np. Zamiast kart pamieci uzyjesz pena to telefon w 100% spelni Twoje wymagania. Telefon oferuje najlepszy stosunek jakosci do ceny.

Link to post
Share on other sites

Za tą cenę nie kupuje się chińczyków.

To, że firma jest z Chin to znaczy, że gorsza? Większość obecnie produkowanej elektroniki produkowana jest w chinach. Często telefony chińskich producentów są lepsze, niż te z koreańskich lub japońskich firm. Ps. nie znam dokładnej specyfikacji każdego telefonu, mi3 na 99% nie ma czytnika kart pamięci.

Link to post
Share on other sites

Nie, bo nie masz pewnej firmy i gwarancji. Jak chcesz kupić za 1000 zł telefon wysyłać do chin, czekać jak naprawią i czy w ogóle naprawią to powodzenia. Jak kupujesz buty to kupujesz markowe (mino że robione w chinach) czy na bazarku chińskie ? Ja wolę markowe bo wiem, że po tygodniu się nie rozpadnie. I jak coś to mam gwarancję.

Nie wiem też jak będziesz zamawiał ale pamiętaj że możliwe, że będziesz musiał płacić cło, czy jakiś tam podatek.

Link to post
Share on other sites

Note 3 Neo na swoim hexacore ma lepszy wyniki niż S4 na S600, więc różnica w wydajności nie będzie ogromna (w G2 masz 2x więcej pixeli, a więc większy stres na procku).

 

Edit:

Akurat Xiaomi jest bardzo pewną firmą. W pierwszych 3 miesiącach tego roku sprzedali bodajże 13 mln smartfonów, przy czym działają tylko w Chinach (chociaż dużo ich telefonów kupują ludzie w USA) i mają tylko 1 budżetowy model (Hongmi), reszta (a więc 3 inne modele) to jest średnia/wyższa półka.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Tabalan a miałeś Neo ?

Note 3 też miałem i mam G2. Różnice są ogromne między G2 a Neo. Nie ma sensu porównywać Note 3 do G2, bo wiadomo lepszy sprzęt. A to, jak wiesz to producenci oszukują to fakt. "Kiepska" rozdzielczość, która działa na korzyść procesora to i tak nic nie daje. Telefon bardzo laguje nawet nie już w książce adresowej (co słynie nakładka Samsunga) ale nawet w menu. Raz płynnie pójdzie raz nie.. To jest chwyt marketingowy a wyniki są zawyżone - tak jak było w S4/S4/Note2/G/G2.. Dopiero po tym jak wszystko wyszło na światło dzienne to producenci wraz z aktualizacją do Kit Kat to wyniki spadły. Przykład np G2 - na andku 4.2 miał ponad 30k w Antutu a po aktualizacji już 28. I powiem że większość producentów przyznało się do tego ;p Ponoć teraz już S5/Z2/One M8 nie zawyżają.. Aczkolwiek jaka prawda tego nie wiem.

 

Oczywiście jak ktoś MUSI mieć patyczek wraz z ogromnym ekranem a nie stać na Note 3 to niech kupi już Neo.

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

Note 3 Neo ma ~270 ppi (o ile się nie mylę to nie ma pentile), więc rozdzielczość nie jest zła. TW jest ciężką i źle zoptymalizowaną nakładką, co wiadomo nie od dzisiaj. Ja na swoim S3 mini bawiłem się wieloma launcherami i było dużo lepiej (ewentualne lagi wynikały raczej ze słabego procka).

 

Teraz producenci nie oszukują w benchmarkach sztucznie podkręcając taktowanie procesora. Teraz jeżeli ktoś to zastosuje to jest tryb wydajności, który w niektórych, wymagających aplikacjach podkręca procesor, dzięki czemu można się cieszyć wspaniałą wydajnością oraz płynnością :hahaha: 

Link to post
Share on other sites

No to mówię, że od Kit kata już nie oszukują. Tak nie ma pentile i nie mówię że ta rozdzielczość jest kiepska dosłownie a w cytacie - że zmniejszenie rozdzielczości nie pomaga procesorowi - mediateki są nadal daleko w tyle. A szczerze uważam, że połączenie mediateka + Tw = tragedia. Dla mnie to przeciwieństwo G2 i Note 3.

Co ciekawe na pełnej wersji Note 3 nie uświadczyłem ani laga ani przycięcia ;) Ale czy ta nakładka wymaga "tylko" 3 Gb ram ?;p

Link to post
Share on other sites

 

 

ak mozesz to dozbieraj do Note 3 ktory uwazam teraz za jeden z najbardziej oplacalnych zakupow.

 

Ostatnio ceny podskoczyły :/  Wszystko przez S5kę. A na Note 3 Neo spadły. :/ Uważam ze Note 3 NEO nei wart swojej ceny bo:

  •  ma 8 MP aparat vs 13 u Note3
  •  2 GB RAMu vs 3 GB u Note 3
  •  16 GB wewnętrznej pamięci vs 32 GB u Note 3
  •   HD ekran vs Full HD ekran u Note 3
  •   słaby procek  = słaba optymalizacja androida(recenzje to potwierdzają) vs lepszy i mocniejszy procek u Note 3(bezproblemowa optymalizacja androida)

 

 

 

lepsze taki budżetówki niż Allwinner czy Rockchip.

 

Akurat Rockchip ma wypuścić procek na Cortex 4 x  A12  + GPU MALI 760. Nie jest źle :P

Link to post
Share on other sites

1) 8 MPx w zupełności wystarczy, a aparat w Note 3 Neo jest całkiem dobry (oczywiście przy porządnym oświetleniu).

2) 2 GB ramu w zupełności starczy, 3 GB to raczej marketing (podobnie jak octa core).

3) 16 GB, ale masz slot ma microSD do 64 GB (skoro można włożyć 64 GB to znaczy, że N3 Neo wspiera format SD3.01, który potencjalnie powinien "pomieścić" 2 TB na 1 karcie).

4) Rozdzielczość HD nie jest zła, no chyba że siedzisz z nosem w smartfonie. Wtedy możesz dostrzec pixele.

5) To, że Note 3 Neo ma słabszy procesor niż Note 3 nie znaczy, że będzie miał słabszą optymalizację. Wydajność Note 3 Neo jest nieco wyższa niż w S4.

 

Nie wydaje mi się, aby 4xA12 się przyjęło skoro mają wyjść konstrukcje 64-bitowe. Raczej częściej spotykaną opcją będzie 2/4xA53 + 2x A57.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Cześć, to znowu ja, dziś miałem w rękach note 2 przez dłuższy czas i nie doświadczyłem jakiś ekstremalnych lagów etc. Aktualnie nie wiem na co się zdecydować czy na S4 czy na Note 3 neo. Nie obchodzi mnie "wydajność" w benchmarkach, ponieważ z przykładu mojej Xperii wiem, że nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości. Co ostatecznie wybrać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...