Skocz do zawartości

DX11 na 9600GT


Recommended Posts

Gość Kotecek

Hehe...

 

Na GF 9600GT gry nie będą stabilnie chodziły w trybie DX11 ale niestabilnie też nie będą chodziły w tym trybie. Po prostu na GF 9600GT nie można włączyć trybu DX11 bo karta jest sprzętowa zgodna z trybem DX10i niższymi... Żeby grać w DX11 w cokolwiek stabilnie lub niestabilnie trzeba zakupić kartę z godną sprzętowo z DX11 czyli GeForce GTX 465-485 lub Radka z serii 5000 :co:

 

A tak jak ja zauważyłem to za bardzo napalać się na to DX11 to nie potrzeba za bardzo... Jak dotąd widziałem tylko dwa tytuły, które wyglądały zauważalnie lepiej w DX wyższym niż DX9: Crysis (ładniejsze oświetlenie w DX10) i STALKER Clear Sky (Ładniejsze ocieniowanie w DX10). Atak to wszystko inne to praktycznie tak samo wygląda w DX9, DX10 czy DX11. Np: Metro 2033. A różnica w wydajności sporawa czasem :P

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czy gry mogą chodzić nie stabilnie na dx11 i czy różnica w wydajności będzie duża pomiędzy dx10 :co:

DX 11 jest zdecydowanie bardziej wymagającym trybem od DX10, przez co może gra bardziej ciąć.

Ale drugą sprawą jest obsługa DX11 - jedynie przez radki HD 5xxx oraz geforcy GTX/GTS 4XX

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Nic nie musisz ustawiać w DirectX. Trzeba odpowiednie sterowniki do grafiki i włączyć grę :co:

 

Dla przykładu mam Vistę z DX10 a gram w grę Devatsation z 2003r. zgodną z DX7. Zainstalowałem i włączyłem i kupa radochy :P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Czy gry mogą chodzić nie stabilnie na dx11 i czy różnica w wydajności będzie duża pomiędzy dx10 :D

 

To nie jest tak zupełnie do końca pytanie pozbawione sensu. Są pewne funkcje dx11, które uruchomić można na kartach poprzedniej gen. Jest ich jednak mało i są to właściwie tylko małe programy shaderowe. Można bawić się w uruchomienie softu dx11 poprzez emulator. Jednak stosuje się to właściwie tylko do testowania w szczególnych przypadkach. Tryb emulacji dx11 działa bardzo wolno nawet na kartach serii gtx i 8mio wątkowych CPU.

Dlatego jedyne dostępne API dla w/w karty to dx10 i wcześniejsze.

Co do pytania, to odpowiem na poprawne, które tu powinno być postawione: jaka będzie różnica w wydajności i stabilności pomiędzy dx9 i dx10?

-- Otóż jeśli ze sprzętem i softem jest wszystko OK, to przełączenie się na dx10 nie ma żadnego wpływu na stabilność.

-- Odnośnie wydajności, to dx10 jest bardziej wymagający, więc na karcie 9600 uzyskasz przeważnie mniejszą liczbę ramek/s.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...