Skocz do zawartości

Ciągły restart PC.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Klikacz,

Recommended Posts

Witam. Niedawno złożyłem PC i mam problem.
intel core i5 4570

Gigabyte ga-b85-hd3

asus gtx 770 2gb

shadow rock slim

SilentiumPC Deus G1

Ram Geil enchance corsa 1333Mhz 2x4GB

Problem polega na ciągłym restarcie Pc, nawet bez okna BIOS. Udało mi się wykluczyć winę zasilacza, ponieważ bez karty też problem występuje. Proszę o szybką pomoc. Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Używałem go wcześniej w poprzednim pc i było ok. Osobiście obstawiam mobo i uszkodzony fabrycznie BIOS (co byłoby dziwne, ale możliwe). Procesor zamontowałem zgodnie z instrukcją a pinów w sockecie nie dotykałem, a wcięcia pasują. Nie porysowałem płyty głównej przy montażu, sprawdzałem kilka razy. Odpada też zwarcie wywołane kołkami dystansowymi, jest ich wkręconych tyle ile otworów w mobo. Czemu mnie to trafiło :( .


Naprawdę nikt ?


Zapomniałem dopisać że zasilacz ma 500w, ale sprawdzałem i powinno pociągnąć. Płyta główna obstawiam, że sprawna, ponieważ teoretycznie jest testowana przed zapakowaniem. To pozostaje zasilacz, ma 2 linie v12 i moc powinna być wystarczająca, ale mimo tego resetuje. Podeślę do serwisu w mieście i jestem ciekaw co tam mi powiedzą.

Edytowane przez mroczek12345
Link to post
Share on other sites

Próbowałem również z kośćmi z poprzedniego PC i bez. Niestety nadal to samo. Przekładałem je między 1 i 3 a 2 i 4 miejscem. Myślałem również, że winne jest chłodzenie procka, ale zamocowałem 2 raz oczywiście po wytarciu poprzedniej pasty i nałożeniu nowej i nadal nic (SilentiumPC Pactum PT-1).. 

 

@edit1 Udało mi się coś ciekawego dowiedzieć :). Otóż niektóre zasilacze nie są kompatybilne z procesorami Haswell xD. Tu daję link http://techreport.com/review/24897/the-big-haswell-psu-compatibility-list . Być może zasilacz to jest winowajca. Ale czy to możliwe żeby zasilacz nie był kompatybilny z CPU? 

 

@edit2 Niestety mój zasilacz obsługuje C6/C7 sleep state przez co ta opcja odpada :(.

Edytowane przez mroczek12345
Link to post
Share on other sites

Po 1 to Ty masz "zasialcz" a nie zasilacz. Zasilacze od SPC to chińskie PSU marki "Sama" (rama bez dynama) z naklejką polskiego producenta. Ma 1 linię 12 V, a nie 2 od tego trzeba  zacząć. Po drugie działa mniej więcej jak inne zasilacze z czarnej listy, tutaj zobacz sobie ciekawy temat (http://forum.benchmark.pl/topic/130130-silentiumpc-deus-m1-mega-fail/). Po 2 z tymi stanami C6/C7 to jedna wielka bujda na resorach, bo to są stany uśpienia więc nijak mają się do uruchamiania komputera. W dodatku sam mam zasialcz, który nie znajduje się na owej liście, a jednak usypianie i wybudzanie na Haswellu jak najbardziej działa. Zawsze dla pewności mógłbyś w biosie powyłączać te stany, ale imo nic to nie zmieni. 

 

Spróbuj wypiąć kartę oraz dysk i napęd (jeśli masz) i wtedy powiedz czy rusza, a jak nie to do jakiego momentu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Próbowałem odpalić na samym ramie i cpu z coolerem. Nawet nic się nie pokazuje, tylko od razu wyłącza gdzieś po około sekundzie. Wiem, że zasilacz ten nie jest pewny, ale skoro chodził w poprzednim pc to czemu miałby nie dawać rady w nowym.

 

Edytowane przez mroczek12345
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Czemu? Bo mógł się spalić. A jeśli faktycznie go wykluczamy to teraz wyjmij proca i zobacz czy faktycznie nie masz gdzieś pogiętych pinów. Mogłeś nawet zrobić to nieświadomie. Jeśli dalej tak będzie to masz albo spaloną płyte (zjarany socket), uszkodzonego procka albo zasilacz. Nic więcej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To raczej zasilacz zostaje, ponieważ pinów nawet nie dotykałem, a sprawdzałem po pierwszym montażu czy piny uszkodzone. Jutro zaniesie się do serwisu aby się upewnić. Dzięki za pomoc  :) . Zobaczymy co jeszcze tam powiedzą.


Jak się diagnoza potwierdzi, to taki zasilacz będzie ok? Zasilacz Corsair VS 550W

Link to post
Share on other sites

 

 

tutaj zobacz sobie ciekawy temat (http://forum.benchma...s-m1-mega-fail/)
Zapomniałem napisać a ty chyba źle przeczytałeś. Ja mam zasilacz Deus G1 a ten akurat ma 2 linie 12v  :D .

Już znam odpowiedź :). Winny był zasilacz  :rotfl: co raczej cię Klikacz nie dziwi. On się nie spalił, ale zasilanie atx 24pin nie wyrabiało na nowszych mobo, ale na starszych było OK, dlatego nie widać było usterki (chyba uszkodzone). Teraz kupuję zasiłkę Zalmana a z tym będę się bawił w reklamację. Do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to ten ZALMAN Zasilacz ZM500-GT 500W APFC 80+. Zamawiam go w serwisie, gdzie mi go sprawdzali, aby za ekspertyzę nie wziął :), ale raczej jest ok (marka jest w renomowanych na elektroda.pl). Swoją drogą to ten "informatyk" uważa że zasiłki SPC deus M1 są ok, chyba wie jeszcze mniej o zasilaczach ode mnie :rotfl:.

Edytowane przez mroczek12345
Link to post
Share on other sites

Już śmiga :). Wielkie dzięki Klikacz, bez twojej pomocy trochę by mi to zajęło. Teraz idę nakopać SilentiumPC za ten zasilacz co przysłali  :D . Panie moderatorze, temat ostatecznie do zamknięcia.

Edytowane przez mroczek12345
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...