Skocz do zawartości

Zasilacz XFX PRO 550W wymiana wentylatora ?


Recommended Posts

Witam wszystkich Użytkowników. :)

Posiadam zasilacz XFX PRO 550W, i słyszę że wentylator głośno pracuje.

Oczywiście mam gwarancję i dzwoniłem do sklepu, powiedzieli, że normalnie reklamacja to uznaje.

Lecz wpadł mi do głowy inny pomysł, a mianowicie wymiana samego wentylatora(wiem że wiąże się to z utratą gwarancji).

W zasilaczu według instrukcji siedzi wentylator : ADDA 120mm Double Ball Bering Fan.
Gdybym wysłał na gwarancję pewnie dalej by wsadzili nową ADDE.

Mój pomysł polega na wsadzeniu tam jakiegoś Be quieta lub innego bardzo dobrego wentylatora.
Mam pytanie czy do XFX'a wejdzie taki be quiet chodzi mi o wymiary ? Jak będzie z zamianą kabli wentylatorów ?


Oraz czy lepiej dać na gwarancję ? czy zrobić to w domu na wentylatorze który jest kilka klas lepszy ?

Bardzo, ale to bardzo proszę o wypowiedź Doświadczonych Ekspertów lub Moderatorów, ponieważ muszę mieć pewność, że wentylator podoła i się zmieści.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mrozinho grubość 25 mm powinna wejść bo z tyłu zasilacza przez ten mesh widać dobrze bok wentylatora i "na oko" to standardowa 120.


Owoce morza : wiesz wyślę na gwarancję bd czekał powiedzmy te 21 dni i albo wsadzą mi dalej nową ADDE 120mm która ani do cichych, ani do super wytrzymałych nie należy, albo po prostu psikną WD-40 albo wyczyszczą starą.  A taki BQ to przeżyje bardzooo długo, no i co najważniejsze będzie cichy, na czym nie ukrywam też mi zależy bo jestem obecnie posiadaczem Define R4. Gdybym miał starego Zalmana to pewnie bym nawet nie słyszał tak tego zasilacza.

Obcęgi, lutownica jest i nie było by problemu z wymianą, a jeżeli to nawet Tata by mi pomógł :).


No chyba, że bardziej opłaca się wysłać na gwarancję, a polski serwis dobrze zrobi ten zasilacz, tzn jakiś dobry wentylek wsadzą.


Mam widok wnętrza XFX Core 550w http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/xfx-pro-series-450w-and-550w-power-supply-review/5/ .
 
The fan in the XFX Pro Series 550W unit is different to the 450W model. This is a 120mm AD1212HB-A71GL unit which is a high speed 7 blade ball bearing fan which can push up to 85.2cfm of air. It can rotate up to 2.200rpm and is encased in a glass reinforced Thermoplastic Polyester.

Wynika z tego, że chyba w moim XFX siedzi AD1212HB-A71GL czyli to : http://www.futureelectronics.com/en/technologies/electromechanical/thermal-management/fans/Pages/2023620-AD1212HB-A71GL.aspx?IM=0

Więc BQ byłby super do tej zasiłki ?

Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą odpowiedź. :)

 

Edytowane przez Bastian1998
Link to post
Share on other sites

No niestety nie zarejestrowałem tego XFX na stronie producenta, więc zostaje 24 miechy zwykłej gwarancji, a zasilacz już chwilę mam :)
A jak strzeli w XFX'a piorun to i tak gwarancji nie przyjmą. :D

Aha jeżeli wierzyć specyfikacji tej ADDY to potrzeba wentyla z b.dużym CFM, ale chyba nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniego budżet : raczej nie bd oszczędzał będzie za 70 ok ale może być i za 110 zł .

Edytowane przez Bastian1998
Link to post
Share on other sites

Podmieniałem zasilacz w moim aerocoolu strikex 600w na jakiegoś aab który na 12v był bardzo cichy a na 7v praktycznie niesłyszalny. Po zamontowaniu go w zasilaczu był głośny niezależnie od napięcia, nie wiem dlaczego. 

Link to post
Share on other sites

Yyyy nie wiem co w związku z tym, ale jakiś tani AAB to nie najlepszy pomysł. A z tą głośna pracą to może było tak

że jak pracował w pionie było ok, a jak przeniosłeś go do poziomu to po prostu zaczął hałasować.

Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi ekspertów/moderatorów.

Edytowane przez Bastian1998
Link to post
Share on other sites

Pomyślę jeszcze. Ale zastanów się FIlo301 na gwarancji wsadzą tą samą, albo podobną ADDĘ, lub naprawią starą. Zaś ja bym tam wsadził jakiegoś wentyla na którego mogę wydać do około 120 zł czyli około połowa ceny zasilacza. :D
A taki wentylator byłby i cichy i wydajny oraz wytrzymały prawda ? :) Jak się mylę to poprawcie mnie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bastian1998
Link to post
Share on other sites

Haha :) Ja nie wieżę w takie coś, ot po porostu czasami może być to zbieg okoliczności :) . Ale, żeby po wymianie wentylatora i to wymianie na lepszy wentylator coś padło bez przyczyny to chyba nie. :)

Ja się jeszcze zastanowię czy gwarancja, czy naprawa w domu z dużo lepszym wentylem.

Proszę o wypowiedzi również innych użytkowników/ekspertów/moderatorów, może ktoś się bawił w fan swapa ? A może ktoś robił fan swapa w XFX'ie ?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

No niestety nie zarejestrowałem tego XFX na stronie producenta, więc zostaje 24 miechy zwykłej gwarancji, a zasilacz już chwilę mam

XFX zmieniło warunki gwarancji, 5 lat jest bez żadnego kombinowania z rejestracją. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
XFX zmieniło warunki gwarancji, 5 lat jest bez żadnego kombinowania z rejestracją.

 

Dokładnie tak ;)

 

 

 

Proszę o wypowiedzi również innych użytkowników/ekspertów/moderatorów, może ktoś się bawił w fan swapa ? A może ktoś robił fan swapa w XFX'ie ?

 

 

Ja dużo razy się w to bawiłem i pomagałem użytkownikom w tej sprawie :)   Ale osobiście powiem ci że to jest nie opłacalne jeśli ma się 5lat gwarancji. Lepiej go opylić i dołożyć 120zł mieć lepszy 

Edytowane przez owoce morza
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...