Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 6 miesięcy temu...

Witam, nachodzi mnie na kupienie czytnika ebooków. Myśl ta zakwitła w mojej głowie na dobre gdy ostatnio w księgarni kupiłem niewłaściwy tom jednej sagi o czym zorientowałem się dopiero w domu i przepadł wieczór czytania. Najbardziej właśnie przemawia do mnie szybki dostęp do dowolnej zakupionej książki i możliwość przechowywania wielu w w małym urządzeniu (półek  już brakuje na nowe :D). Jestem kompletnie zielony w tym temacie dlatego proszę o polecenie na co najlepiej się zdecydować. Budżet mam mały i chciałbym nie wydać więcej niż 300zł. Z powodu ograniczenia budżetu biorę pod uwagę też używane. Chyba nie jest to sprzęt, który po roku - dwóch latach nadaje się tylko do wyrzucenia i jednak ma długą żywotność? Jakie ograniczenia mają te czytniki? Nie ma w żadnym czegoś takiego, że np. muszę kupować abonament jakiś i obsługuje on jedynie książki zakupione w określonym miejscu? Tak samo nie ma problemów z przerzuceniem ebooków, które już posiadam np. na komputerze? Bardzo proszę o pomoc i sugestie co warto kupić :) 

Link to post
Share on other sites

Niestety w podanym przeze mnie budżecie nie mogę znaleźć wersji Kindle'a z podświetleniem. Minusem jest też dla mnie brak menu w polskiej wersji. Natomiast w tym przedziale natknąłem się na PocketBook Touch Lux 3, który ma podświetlenie. Jednak w  jednej recenzji czytałem, że pojawiają się problemy z plikami pdf, które częściej są przystosowane pod druk i na ekranie czytnika zaczyna się to rozłazić. To powszechny problem niezależnie na jakie urządzenie wybiorę czy np. w Kindleach tego nie uświadczę? Niby podświetlenie nie jest dla mnie istotne bo najczęściej czytam w moim pokoju gdzie zawsze jakieś źródło światła jest. Czasem jednak zdarzają mi się kilkugodzinne podróże pociągiem lub autobusem wieczorami i fajnie by było móc wtedy poczytać. Może ktoś poleci jakiś konkretny model? 

Link to post
Share on other sites

Brak polskiego menu? Dla tych kilku pozycji? Jak się uprzesz, to możesz zrobić to poprzez jailbreak.

 

Pliki PDF nie są do przeglądania na ebookach, na to nie patrz. Jeśli masz książki w PDF, to nie ma problemu, bo łatwo je przekonwertujesz. Jeśli masz zamiar przeglądać dokumenty PDF z obrazkami, to ebook nie jest do tego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...