Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę, że nie ma jeszcze takiego tematu na forum, więc trzeba nadrobić zaległości :P

 

I od razu na starcie mam pytanie. 
 
Spotkaliście się z czymś takim, że w ebookach na Kindle rozjeżdża się Wam tekst? Ja ostatnio mam dość często taką sytuację że między niektórymi wyrazami są spore przerwy, co w ogólnym efekcie nie wygląda zbyt fajnie i nie wpływa na komfort czytania. 
Link to post
Share on other sites

Classic, ten najnowszy. 


Np. fragment książki którą obecnie czytam, odpalony akurat w Calibre ale na Kindle wygląda to identycznie. 

 

http://i.imgur.com/12rlWEW.png

 

Jak możesz pobierz sobie fragment tej książki i sprawdź jak u  Ciebie to wygląda czy są takie same odstępy?

https://cdp.pl/ksiazki/upior-poludnia-1-czern

Link to post
Share on other sites

Wg mnie to błedy formatowania. Bylo kupic czytnik nie wymagajacy konwertowania Calibre :) Mam Onyx'a i PocketBooka - o Calibre szłyszałem, ze jest i podobno "nieszczęśliwi" posiadacze Kindle musza go uzywać bo ich czytnik nie czyta żadnych formatów :) :)

 

U mnie na Onyx i62E, Onyx Angel Glow oraz na PocketBook 622 - zarówno nieszczęsne MOBI jaki i EPUB wyglądają normalnie. Obstawiam więc, że Calibre i Kindle coś przeklamują.

Link to post
Share on other sites

Ja się powoli przymierzam do zakupu Kobo Aurora HD, tylko poczekam jeszcze aż cena spadnie. Teraz większość czasu czytam w nocy wiec Classic z racji tego iż nie ma podświetlenia wymusza stosowanie dodatkowego oświetlenia, które nie zawsze potrafi dobrze oświetlić czytnik. 

Link to post
Share on other sites

Wg mnie to błedy formatowania. Bylo kupic czytnik nie wymagajacy konwertowania Calibre :) Mam Onyx'a i PocketBooka - o Calibre szłyszałem, ze jest i podobno "nieszczęśliwi" posiadacze Kindle musza go uzywać bo ich czytnik nie czyta żadnych formatów :) :)

 

U mnie na Onyx i62E, Onyx Angel Glow oraz na PocketBook 622 - zarówno nieszczęsne MOBI jaki i EPUB wyglądają normalnie. Obstawiam więc, że Calibre i Kindle coś przeklamują.

Zawsze można sobie zmodować softa w kindle'u i będzie łykał wszystkie formaty. Ja obecnie mam dual boot z normalnym softem i duokanem (chińskie cośtam, ale lepiej formatuje choćby pdfy).

Link to post
Share on other sites

A po co mam modyfikować? Czy jak kupisz nówkę sztukę samochód to na "dzień dobry" wymieniasz w nim silnik i skrzynię biegów? 

 

Ja doszedłem do wniosku, ze kupię czytnik, który nie wymaga kombinowania.  :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Niestety do Kindla trzeba mieć oryginalne książki. Te wielkie spacje to i tak pikuś. Ja miałem nie raz sytuacje z przestawionymi linijkami w tekscie. Na szczeście znalazłem sobie księgarnię z ebookami w formacie moba. Często książki są 3 razy tańsze niż ich papierowe odpowiedniki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Teraz to już na dobre muszę zacząć rozglądać się za nowym czytnikiem. Mój Kindle zakończył żywot, że też miesiąc po zakończeniu gwary   :/ Dolna, mniejsza połowa ekranu jest nieczytelna, pojawiło się białe tło i chyba już nic się z tym nie da zrobić.... Szkoda bo akurat byłem w połowie książki xD

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Powoli zaczynam rozglądać się za nowym czytnikiem, od czasu jak wysiadł ekran w moim Kindle Classic czytałem głównie papierowe wydania książek. Ebooków trochę jeszcze zostało na wirtualnych półkach i w związku z tym mam pytanie, jest coś godnego polecenia oprócz Paperwhite czy też nie ma co kombinować z innymi firmami? Tym razem zamierzam iść w stronę dotykowych readerów :P

 

Chodzi mi jeszcze po głowie Kobo Aura HD ale imo cena trochę wysoka w porównaniu do Paperwhite 2. W zależności od sklepu (z czego jedynym dystrybutorem na terenie Polski jest sklep redcoon) trzeba dać ponad 700zł. Ma ekran 6,8" 1440x1080 i 265ppi. Jest jeszcze zwykła Aura która jeśli chodzi o specyfikacje jest identyczna jak Paperwhite, również cena jest na podobnym poziomie. Kobo nie jest popularne na naszym rynku stąd też trochę boję się ryzykować :P

Link to post
Share on other sites

Właśnie jakiś czas temu wpadł mi w oko PocketBook 840 InkPad tyle że wtedy pierwsze partie miały jakiś problem z wyświetlaczem i zostały wycofane ze sprzedaży. Teraz widzę że powoli wracają do sklepów, cena spora ale mają ekran 8", 1600 x 1200, 250 ppi. Więcej ppi mają tylko Kobo Aura HD 265ppi oraz nowy Kindle Voyage 300ppi. O ile taki InkPad jest cenowo porównywalny do Aury HD to za nowego Kindla trzeba już wyłożyć sporo więcej. 

 

W PocketBooku jak i w Kobo podobna mi się to iż w porównaniu do Kindla strony liczone są nie jako lokacje ale tak jak w normalnej książce gdzie każda strona ma osobny numer. 

Link to post
Share on other sites

Ciekawe w czym najlepsze? :) Nie czytaniu EPub, RTF, DOC? Dużymi problemami z "zwykłym" PDF - brak Reflow ? :)

 

Najlepszy to mają serwis - ale - Amazon dotuje więc nic dziwnego :) - po za tym to mocno zacofany czytnik, z brakiem slotu na Micro SD - co stanowi kuriozum. Nawet przesył lezy i kwiczy bo w Onyx'ach czy PB można użyć dowolnej chmury np. DropBox'a :) a w Kindle trzeba kombinować.

 

To fajne czytniki - ale - mają dużo, za dużo braków.

Link to post
Share on other sites

Zmartwiła mnie Twoja historia, mam klasycznego Kindla i zbliża się kres jego gwarancji, mam nadzieję, że nie wywinie mi takiego numeru (na szczęście nic nie zapowiada awarii), ale gdybym miał go wymieniać to na Paperwhite'a, sporo moich znajomych z niego korzysta i nie słyszałem, żeby ktoś narzekał, wręcz przeciwnie :).

Link to post
Share on other sites

Na Gwarancji Amazon wymienia Kindle - nawet jak rozwaliłeś ekran. Dotują te czytniki. Po gwarancji jest jak z każdym sprzętem.

 

Kindle to jest bardzo fajny czytnik - ALE - posiada masę braków. IDEALNIE się sprawdza jak kupujemy treści tylko na Amazonie.

 

Ale jak zaczynamy "mieć" treści z innych źródeł, w innych formatach to robi się mega-kicha - konwersje, kłopoty, braki, problemy.

 

Ja miałem Kindle - i bez żalu się przesiadłem na Onyx i PB - może nie mają tak fajnej gwarancji :) - ale nie muszę kombinować jak w Kindle.

 

PDF, RTF, DOC/X, FB2, EPub, Mobi, DJvu - absolutnie każdy format czytają, mają w PDF'ach Reflow. Mają slot na karty pamięci, obługują większość Chmur. A ekrany mają dokładnie takie same jak Kindle :) - bo Paper White w kindle to ten sam Paper White co w Onyx'sie czy PB :)

Link to post
Share on other sites

Zmartwiła mnie Twoja historia, mam klasycznego Kindla i zbliża się kres jego gwarancji, mam nadzieję, że nie wywinie mi takiego numeru (na szczęście nic nie zapowiada awarii), ale gdybym miał go wymieniać to na Paperwhite'a, sporo moich znajomych z niego korzysta i nie słyszałem, żeby ktoś narzekał, wręcz przeciwnie :).

W moim klasycznym Kindlu ekran wysiadł 3 miesiące po zakończeniu gwarancji. Pisałem do amazona to zaproponowali mi wymianę na nowy z 30% rabatem ale nie chciało mi się bawić bo i tak z kosztem wysyłki wyszłoby więcej niż kupno nowego w PL. Jak się zepsuje na gwarancji to jest fajnie bo ci z miejsca wymieniają na nowy tylko że rok czasu szybko mija a inni producenci dają 2 lata, może nie działają tak szybko jak Amazon ale zawsze 2 lata to nie to samo co rok ;) Dodatkowo inni producenci dają sporo opcji formatowania tekstu a także obsługę różnych formatów czego u Kindle można szukać na próżno ;) 

 

Teraz widzę że Amazon już całkowicie przeszedł na dotykowe ekrany, nawet w klasycznym Kundelku :P

Link to post
Share on other sites

Przeglądam przez ostatnie dni sporo tych czytników, taki np. Pocketbook 626, czyli popularny Touch Lux 2 ogólnie fajnie się prezentuje ale sporo osób narzeka na ghosting. W Kindlu też to miałem i czasami wyglądało to koszmarnie więc nie chciałbym doświadczyć tego ponownie. W Kobo podobno tego zjawiska nie ma albo występuje sporadycznie w zależności od ustawienia odświeżania. Dość ciekawie prezentują się natomiast dwa modele od Onyxa. Pierwszy i zarazem tańszy C67 AfterGlow 2 ma dwurdzeniowego cepa czym przebija Amazona, drugi droższy T68 pod względem specyfikacji identyczny jak Kobo Aura HD. Także jest w czym wybierać i świat na Kindle się nie kończy :P  

Link to post
Share on other sites

Ja swojego Kindle 4 Classic mam już przeszło 3 lata. Żadnych problemów ani z baterią, ani z niczym innym. 

Z pewnością nie zamieniłbym na żaden inny czytnik. Co prawda nie można na nim robić nic oprócz czytania książek (w sumie do tego przecież jest...), ale nigdy mnie nie zawiódł. Zawsze włączałem i działał. Zdecydowanie najlepiej wydane 450zł w XXI wieku do tej pory.

Fakt, że trzeba czasami popawić się z Calibre, ale to nie jest jakiś wielki problem.

 

Na następne święta planuję zmienić swojego classica na jakiegoś Paperwhite.

Edytowane przez Tamur
Link to post
Share on other sites

Znajomi mają Boox T68 oraz After Glow 2 - są świetne, ja na razie nie zmieniam :) mam i62E oraz i62 Angel Glow - oba w pełni sprawne. Poczekam aż padną lub ew. jak ktoś z rodziny je ode mnie "wysępi" - wtedy kopię cos nowego.

 

Kusi mnie T68 ale z drugiej strony After Glow 2 jest mniejszy, dla mnie jego wielkość jest idelna. T68 jest ciut za duży.

Link to post
Share on other sites

Nowe są sporo szybsze - widać to zwłaszcza przy wczytywaniu większych plików - inna sprawa, że tu może decydować ilość pamięci RAM :) - i62E ma jej 128MB a T68 i AG2 mają 512MB.

 

W zasadzie nawet staruszek i62 Espresso działał przywoicie. :) Po za tym czytnik to nie tablet - opóźnienia w odświerzaniu ekranu EInk i tak "zamaskują" ew lagi :) - na szybkość nie nażekałem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Jest jakiś czytnik pokazujący postęp w czytaniu na zasadzie "strona z stron ", tylko tak żeby to szło dokładnie i przy każdej stronie następowała zmiana numeru? Bo z tych czytników które widziałem, jak na razie chyba kobo aura leci dokładnie, w pocketbook i onyxie różnie ztym bywa. Czasami pokazuje dokładnie a czasami zmiana następuje co ileś stron, z amazonem to już w ogóle inna bajka bo tam rządzą lokacje i procentowy postęp. 

 

Bawił się ktoś Nookiem Simple Touch? Wygląda ciekawie zarówno z zewnątrz jak i od strony software ;)

Link to post
Share on other sites

Ja mam dwa starsze kindle (chyba 4), jeszcze bez podświetlenia. Mają po 2.5 roku, są mocno używane i dalej działają jak w dniu zakupu.

Generalnie nie widzę powodu zmiany na inny model, podświetlenia nie mam, a pokrowców na mój sposób czytania chyba nie ma (czytam w poziomie) więc muszę mieć źródło światła, ale nie jest to dla mnie problem i dla oczu lepiej jak czytam przy normalnym świetle niż jakbym miał mieć podświetlony ekran :)

 

Mój kindle jest kiepski jeśli chodzi o pdfy, ale rysunków nie czytam (techniczne, komiksy) więc wrzucam do konwertera na doc i śmiga pięknie. Czytnik książek to jeden z lepszych zakupów i wynalazków ostatnich lat ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...