Skocz do zawartości

Propozycja wydajnego zestawu dla programisty i grafika 8000 zł


Recommended Posts

Witam serdecznie,


 


Już od lat nie śledzę rynku hardware i mam problem z dobraniem odpowiedniego sprzętu mieszczącego się w moim budżecie (do 8 tys zł).


 


Cały zestaw chcialbym zamówić na morele.net.


 


 


Docelowo zestaw ma być wykorzystywany do zaawansowanego programowania,wirtualizacji Hyper-V (po kilka maszyn VM z serwerami Windows 2012, linux), długich i skomplikowanych obliczeń (im mniej czasu to zajmie tym lepiej). Chciałbym także aby komputer był w stanie wykonywać zadania graficzne, obróbka grafiki, rendering, animacje 3D itp. Mniejszą wagę przykładam do gier, ale chciałbym móc pograć w najnowsze tytuły bez żadnych zacinek i ciesząc sie graficznymi wodotryskami w najwyższej rozdzielczości i detalach. Zastanawiam się czy faktycznie uda mi się złożyć taki zestaw w takim budżecie. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc (najlepiej koszyk w morele, ale nie wymagam aż takiego poświęcenia:) ).


 


Dziękuję bardzo z góry i pozdrawiam


 


  • Zastosowanie komputera : zaawansowane programowanie, grafika, okazjonalnie najnowsze gry
  • Maksymalna kwota : 8000 zł
  • Których części potrzebuję : jednostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tylko gdy zabraknie mi już mocy obliczeniowej (w co wątpię przy tym budżecie)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080 FullHD IPS ( LG IPS277L )
  • Specjalne wymagania : 2 x HDD 2TB RAID1, 256 GB SSD (wysoka wydajność), 32 GB RAM
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu  http://www.morele.net/inventory/info/wtmR5K/ (proszę zignorowac monitor, drukarkę, pendrive oraz głośniki na to mam oddzielny budżet 2 tys)
  • Inne : n/a
Link to post
Share on other sites

Twój zestaw jest bardziej gamingowy przez tego GTX 780TI niż jako przeznaczony pod stację roboczą. 

 

Liteon iHAS122 SATA (black)

Intel i7-4930K /3.4 GHz, 12MB, BOX, LGA2011/

MSI X79A-GD65 (8D) /intel X79, LGA2011/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix x2

Corsair RM 750W 80+ Gold 135mm modular 

Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda x2

ZOTAC GeForce GTX 780 3GB DDR5 384bit (993/6008)

Samsung SSD840 Pro 256GB (530MB/390MB/s)

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

bequiet! Dark Rock 3

 

~ 8100 zł 

 

Do tego monitor Nec MultiSync EA244WM i zostaje 500 zł na drukarkę i monitor.

 

Procesor 6 rdzeni / 12 wątków pod OC na sockecie 2011 - szedłbym w stronę CPU a nie GPU ... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...