Skocz do zawartości

Płyta główna Asus P5N-E SLI problem ze sterownikami do Win 8.1


Recommended Posts

Witam,

Zainstalowałem Windows 8.1 wersję 64 Bitową. Mam problem z zainstalowaniem sterowników do mojej płyty głównej Asus P5N-E SLI. Mianowicie przy próbie uruchomienia sterowników z płyty pokazuje się taki komunikat " Motherboard Support CD does not support this operating system(WNT_6.2P_64) "

Po informacji wnioskuję że na płycie nie ma sterowników pod win 8.1 wersji 64bitowej, i problem polega na tym że nie wiem skąd mogę je wziąść, bo na stronie Asusa również nie ma driverów dla tej płyty głównej pod win.81. 

 

Dodatkowo mam problem z poprawnym wykrywaniem pendrivów, Pokazuje się informacja Nie rozpoznano urządzenia USB, mimo że chwilę po zainstalowaniu te samo urządzenie było wykrywane bez problemów.

 

za pomoc z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Sterowniki do płyty głównej Windows 8.1 zainstaluje sobie sam. Jeżeli, któreś z urzadzeń nie działa, możesz próbować aktualizacji odpowienego sterownika z internetu (bazy sterowników Microsoft) w menadżerze urządzeń.

Jeśli chodzi o USB, to sprawdź czy nie zainstalowałeś jakieś zaśmiecacza z dysku CD, który dezorganizuje obsługę magazynów wymiennych.

Edytowane przez challey
Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, 

choć w dziwny sposób bo zrobiłem przywracanie systemu, mimo że się ono nie udało to problem rozwiązało.

 

Teraz mam inny problem związany z brakiem dzwieku na panelu przednim? Nie wiem czemu ale nie mam dzwięku w słuchawkach podłączonych do przedniego gniazda mikrofonu. Słuchawki są sprawne bo po zmianie ustawień windows 8.1 dzwięk jest w słuchawkach tylko wtedy nie ma go w głosnikach?

Link to post
Share on other sites

No własnie nie, z tego powodu :D oczywiście chodziło mi o gniazdo od słuchawek, bo te od mikrofonu działa poprawnie.

Problem jak zaobserwowałem jest związany z ustawieniami, bo jak ustawię w win 8.1 panelu Dzwięk - > spikers jako ustaw jako urządzenie domyślne. Wtedy dzwięk jest w słuchawkach podłączonych na przednim panelu ale w tedy nie ma go w głośnikach i odwrotnie. I nie  mam pojęcia jka to ustawić, dodam że korzystam z windowsowskich sterowników.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...