Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną - Nvidia


Recommended Posts

Witam mam problem z kartą graficzną - Nvidia GeForce® GT 540M w moim laptopie (SAMSUNG RC530). Sprzęt już od dawna dostaje świra i chyba oddam go do serwisu, żeby zrobili Format (sam go nie moge zrobić, ponieważ nie mam płytki z windowsem :P). Komputer po wyłączeniu włącza i wyłącza się po kilka razy instalując przy tym aktualizacje, której nie ma itd. Ale dzisiaj zrobił nowy wybryk. Normlnie uruchamiam sobie gry karta Nvidi (dedykowana), przy ktorej i tak wydajność spadła o około 70% w grach (a niektore w ogole się już nie uruchamiają - np. BF3). uruchamiam gry nvidią poprzez kliknięcie PPM na ikone gry i "uruchom za pomocą" (czy coś takiego) i mam do wyboru 2 grafiki i zawsze wybieram dedykowaną (NVIDIA) a teraz w ogóle ta opcja zniknęła. Jak próbowałem pograć w takiego minecraft'a (wiem wiem) to przed tym czymś co teraz opisuje na dedykowanej grafice było max 80fps (2 lata temy gdy kupowałem było 400 ale ok :P ). A teraz gdy musiałem uruchamiać bez tej opcji to 5 fps(!) i nie wiem co mam robić. Próbowałem wejść w panel karty NVIDIA (PPM na pulpit i "Panel karty graficznej NVIDIA"), ale na początku programu nie dało się uruchomić bo ciągle przy starcie łapał "program przestał działać" a potem w ogóle zniknął z PPM. Gdy próbowałem wejść w "Uruchom" w ten panel to wyskakiwał błąd, że karta nie obsługuje monitora i nadal nic się nie włączała. A sterowników nowych też sie nie da zainstalować, ponieważ jak wchodze na strone NVIDI to mam błąd, że karty nie można znaleźść i, żę najnowsze oprogramowanie nie zostało znalezione (to było już wcześniej).

 

Proszę o pomoc.

 

PS Proszę o wyrozumiałość bo jestem zielony i nie ogarniam niegtórych pojęć np co to ten BIOS :D (pamiętam, że kiedyś wiedziałem xD )

 

Pozdrawiam


pomoże ktoś bo komputer wali się na łeb na szyje, dzięki

 

Edytowane przez janek2433
Link to post
Share on other sites

Witam. Spróbuj przeskanować system za pomocą malwarebytes anti malware , możesz go ściągnąć np stąd : http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html . Po skanie zobacz ile infekcji było. W ogóle jaki to jest windows ? Można spróbować odinstalować sterowniki karty graficznej w panelu sterowania i przeczyścić rejestr za pomocą driver cleaner.  

Link to post
Share on other sites

Jest taka fajna aplikacja co usuwa cały syf co jest możliwy nazywa się SDFIX , kolega by musiał sobie przeczytać w internecie instrukcje obsługi i czy obsługuję windows 7. Niestety jestem troszkę zajęty bo bym wysłał instrukcję. 

Link to post
Share on other sites

Wszystkie infekcje , których nawet antywirus nie wykryję. Jak leciałem na xp to co około 3 miesiące skanik sdfixem i komp smigał jak burza ;]. Mi się wydaje że masz jakąś infekcję . Ps. Nie masz partycji "recovery" ?

Edytowane przez novator14
Link to post
Share on other sites

Sdfix sie uruchamia w trybie awaryjnym, jak zacznie się włączać komp wciskaj f8 jak dobrze pamiętam i wybierz tryb awaryjny obojętnie jaki. A wracając do partycji recovery to wchodzisz w komputer wybierz "ostatni dysk" i tam powinien być folder z plikami windows. Przynajmniej z dysku C: (tam gdzie jest zainstalowany windows) zrób sobię kopie zapasową tzn moje dokumenty pulpit i ten dysk c

Edytowane przez novator14
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...