Skocz do zawartości

Game 2,5k pln. MOBO/CPU/GPU/RAM.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

Witam Was.

Poproszę o pomoc w złozeniu zestawu gdyż od testów których dziesiatki przejrzałem mam zawrót głowy. Chciałbym zasiegnąć opini fachowców/ praktyków.

•  Zastosowanie komputera: Gry - Battlefield 4 (Multi ;) )
•  Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Chciałbym w 2500
•  Których części potrzebujesz?:MOBO (pref:ATX), CPU,GPU,RAM8GB,
•  Czy będziesz podkręcać sprzęt? Ewentualnie delikatnie, kiedyś, ale to nie jest cel główny.
•  Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Full HD LG 24' - nie zmieniam.
•  Specjalne wymagania:  
- GTX 770/  z niereferencyjnym chłodzeniem, lub alternatywnie ATI R9 (chłodzenie niereferencyjne)
- socket 1550 / i5 (3)4570 np ?
- dobrze gdybym mógł podpiąć 3 wiatraki z obudowy pod MOBA i móc nimi sterować/auto. Fractal ma sterowanie tragicznie rozwiązane (tylni panel)

•  Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? TAK.
- CASE: Fractal-design-define-r4-black-pearl
- PSU: Chieftec arena gpa-500s8 (da radę...?)

- RAM 2x2 1333 (nie wiem czy jest sens go z nowym łączyć...)

- HDD 0,5 TB

- SB X-fi (mobo)
- Sieciówka (mobo)

•  Własna propozycja zestawu: Brak
•  Inne:

- krótkie pytanie: czy patrząc 0-1 kowo jest w ogóle mozliwe (MOBO (pref:ATX), CPU,GPU,RAM8GB) zbudowanie stabilnego zestawu w oparciu o R 290 (nieref!) do 3k pln max gdzie CPU nie bedzie wąskim gardłem ?

 

Z góry dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Chieftec arena gpa-500s8

396W na 12V. Tragedii nie ma, ale mogło być lepiej. Do R9 290 to ciut za mało. Zasilacz dałby radę, ale obciążenie będzie ogromne,

 

 

 

- RAM 2x2 1333 (nie wiem czy jest sens go z nowym łączyć...)

Ja bym dorzucił drugą kość 4 GB. Jaki to dokładnie model?

 

Zestaw bez możliwości OC:

 
Dostajesz mocny, 4-rdzeniowy CPU z najnowszej serii Haswell Refresh, do płyta w ATX z chłodzoną sekcją zasilania i dual UEFI. GTX770 od MSI z cichym chłodzeniem i 3-letnią gwarancją.

 

Alternatywnie zestaw z nowym PSU i R9 290:

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS

G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

 
Zasilacz oparty na DC-DC, hybrydowe okablowanie i certyfikat sprawności 80+ Bronze. R9 290 od MSI z 3 grami w zestawie.
 
W BF4 OC potrafi dać dużego kopa, więc rozważ jeszcze zestaw z odblokowaną i5'tką i płytą pod OC:
 
W tym przypadku kody zadziałają tylko na wysyłkę:
Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)
Link to post
Share on other sites

Szembor5 - dziekuje za odpowiedź, właśnie o taką mi chodziło :).

Ten model to good ram lub kingston, ale musze w domu sie upewnić.

Czyli zrobił bym 2 duale na płycie: 2x2GB + 2x2GB, lub 2x2GB+4GB.

 

Zestaw 1 z GTX 770= 2269 pln

Zestaw 2 z R9 290 = 2828 pln

 

Dało mi to solidnie do myślenia, gdyż zestaw 2 jest 20 % droższy, ale (patrząc po testach), spokojnie 30 % wydajniejszy w grach.


W końcu po przemyśleniu zdecydowałem się na zestaw. Poproszę o sprawdzenie i pomoc w dobraniu zasilacza.

 

MoBo: Gigabyte GA-B85-HD3

CPU: Intel  i5-4690 3.50Hz 6MB BOX

GPU: Gigabyte GeForce GTX770 2048MB 256bit OC Windforce

RAM: 8 GB Good Ram 1333 (mam stare 4GB tej czestotliwosci)

 

I został zasilacz, poproszę o pomoc w odniesieniu do oferty X-Kom gdzie reszte kupuję:

http://www.x-kom.pl/g-5/c/158-zasilacze-komputerowe.html?price%5Bfrom%5D=200&sort=product_price

Dobrze gdyby PSU nie przekraczał 550W i miał w boxie możliwość poukładania kabli, jakieś zaczepy czy coś w ten deseń.

 

Wstępnie myślałem nad tym:

Be Quiet  530W Pure Power L8 BOX

Jednak wynalazłem w sieci topic że te PSU padają po dwóch latach, pytanie jak to się ma do rzeczywistości.

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez luke8x
Link to post
Share on other sites

 

 

Intel  i5-4690 3.50Hz 6MB BOX

Kompletnie nieopłacalny

 

 

 

Dobrze gdyby PSU nie przekraczał 550W i miał w boxie możliwość poukładania kabli, jakieś zaczepy czy coś w ten deseń.

Zasilacz nigdy nie pobiera np. 550W, tylko tyle, ile jest mu w danej chwili potrzebne.  

 

Ten zasilacz byłby świetny:

http://www.x-kom.pl/p/175479-zasilacz-komputerowy-cooler-master-550w-rs-550-amaa-b1-oem.html

 

DC-DC, hybrydowe okablowanie, bardzo dobra kultura pracy.

Link to post
Share on other sites

Ale o czym mowa, OEM / BOX ? 

 

Zestaw masz bardzo fajny, mocny CPU oraz dobra GPU. Wsadź zasilacz zaproponowany przez szembor5 i jesteś już w domu. Prześpij się jeszcze z myślą o dopłacie do R9 290 - 250 zł różnicy 

Link to post
Share on other sites

Kajtek, rozmawialiśmy o zasilaczu.

Wczoraj miałem deadline na złożenie zestawu więc żeby nie ryzykować tego OEMa (nie wiem co to może oznaczać w przyp PSU- braki w okablowaniu ? ;))  wziąłem:

Be Quiet :600W Pure Power L8 BOX

http://www.x-kom.pl/p/151575-zasilacz-komputerowy-be-quiet-600w-pure-power-l8-box.html

 

Jeśli chodzi o tego R9 zastanawiałem się nad tym, jednak doszedłem do wniosku że dołożę SSD:

http://www.x-kom.pl/p/183215-dysk-ssd-plextor-128gb-2-5-sata-ssd-m6s-series.html

Link to post
Share on other sites

Wersja OEM to prawdopodobnie wersja bez pudełka, choć patrząc na opisy takich zasilaczy na x-kom można też trafić na modele bez pudełka i kabla zasilającego.

 

Ten L8 600W będzie OK jeśli już go zamówiłeś ;) M6S to też dobry wybór, ale pamiętaj, że nie doda wydajności w grach, w przeciwieństwie do mocniejszej GPU.

Link to post
Share on other sites

Oki przespałem się trochę i myślę o tym Radku, sklep duży i łaski nie robi, zawsze mogę zmienić kartę zanim odbiorę osobiście, tak czy siak pieniądze zostawiam, nawet większe.

 

Powiedzcie proszę:

 

Pyt 1. Jeśli zdecydował bym się na R290 to która wersję z tych dwóch (budżetowych) polecilibyście?

ASUS Radeon R9 290 4096MB 512bit DirectCu II

MSI Radeon R9 290 4096MB 512bit Gaming

 

Pyt 2. Czy każda z nich była by znacząco głośniejsza, niż ten Gigabyte GeForce GTX770 2048MB 256bit OC Windforce, czytałem ze te wersje niereferencyjne przyniosły trochę ciszy, ale jak to wygląda w zestawieniu z gtx'em ?

 

Będę wdzięczny za szybką w miarę odpowiedź to ew. zmienię zamówienie. Kosztowało by mnie to +290 pln, chyba że zejdę z i5 4690 na rzecz 4460 polecanego wczesniej to kolejna stówka...

Edytowane przez luke8x
Link to post
Share on other sites

MSI jest dużo tańsza od Asusa, a temperatury nie są wcale takie złe:

http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2014/02/temps6.png

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/msi-r9-290-oc-gaming-edition-review-1600p-ultra-hd-4k/28/

 

 

 

Czy każda z nich była by znacząco głośniejsza, niż ten Gigabyte GeForce GTX770 2048MB 256bit OC Windforce, czytałem ze te wersje niereferencyjne przyniosły trochę ciszy, ale jak to wygląda w zestawieniu z gtx'em ?

Według tych testów, R9 290 od MSI jest porównywalna do GTX770 od Palita:
 http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2014/02/noise2.png

Link to post
Share on other sites

Faktycznie tańszy ten ESC w kontekście R9, ale mimo to chce kupić wszystko w jednym sklepie. Oki, bazując na Waszych uwagach zmieniłem zamówienie: wygląda ono tak:

 

Intel i5-4460 3.20Hz 6MB BOX 658.99    
ASUS Radeon R9 290 4096MB 512bit DirectCu II 1548.98
Plextor 128GB 2,5 SATA SSD M6S Series 319.00
GoodRam 8192MB 1600MHz Play CL9 Niebieskie (2x4096) 279.00
Gigabyte GA-B85-HD3 (B85 2xPCI-E DDR3)    284.00
Be Quiet 600W Pure Power L8 BOX    289.00    1  

Edytowane przez luke8x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...