Skocz do zawartości

[YouTube] Filmiki w hd/full hd się zacinają.


Recommended Posts

Witam  8-)

Od pewnego czasu zaczęły zacinać mi się filmiki na YouTubie ale tylko w jakościach HD i Full HD.

Historie, ciasteczka itd czyszczę regularnie co 1-2 dni.

 

Łącze :right:  10mb/s nie zawiesza się ani nie traci mocy, ping < 40 (mniej niż 40 ;) )

Komp :right:  w sygnaturze ale...

CPU: Phenom II 955 COOLER: SPC Fera 2 GPU: GTX 560 Gainward MOBO: AsRock 970 pro3 RAM: Crucial 8GB cl9

HDD:WD Blue 750GB  PSU: Corsair VS 450W CASE: CM Elite K350

 

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować użyć zewnętrznej wtyczki flash nie tej z chroma ale odrębnej. Musisz wyłączyć najpierw wewnętrzną wtyczkę wpisując w pasek adresu przeglądarki  chrome:plugins i przy Adobe Flash wybrać opcję wyłącz. Potem pobierz flash do innych przeglądarek ze tego linku https://get.adobe.com/pl/flashplayer/download/?installer=Flash_Player_13_for_Other_Browsers&os=Windows%207&browser_type=KHTML&browser_dist=Chrome&d=McAfee_Security_Scan_Plus_Chrome_Browser&dualoffer=false . Zamknij przeglądarkę Chrom i zainstaluj ściagnietego flasha odpali przeglądarkę i sprawdź filmy.  

 

PS. W sumie też mam problem z filmami tyle, że nie na YT(tu jest ok) ale na innych witrynach. Po obejrzeniu filmu zamykam jego kartę w przeglądarce, ale transfer danych nadal jest co obciąża łącze i następny klip nie idzie już płynnie. Próbowałem już kilku trików, niestety kończą mi się koncepcje. Może ktoś coś wymyśli. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Odkopie może temat, bo też mam z tym problem. Otóż na tablecie T100 z win 8.1 w IE wszystkie filmiki chodzą bez zacięcia, nawet te 4k przy czym zużycie procesora sięga może kilkudziesięciu procent. Na normalnym kompie z win 7 phenom 955 i 6950 filmiki tną nawet w 1080p. 

Wiem już, że tryb html5 pomaga i to niesamowicie. Na tablecie IE obsługuje z poziomu html5 rozdzielczość 4k. Niestety dla win 7 jedyną przeglądarką co obsługuje najwyższą rozdzielczość w trybie html5 jest Chrome(niestety tylko 1080p, kiedyś było 4k). Reszta przeglądarek w trybie html5 obsługuje tylko 720p.

O Flashu nawet nie wspominam bo jest to największe ścierwo jakie mogło powstać.(Filmy 1080p wykorzystują 100% procesora pokroju phenom [email protected]) Gdzie zwykły odtwarzacz mpc-hc zużywa z sprzętową akcelreacją góra kilka procent)

Jedynym rozwiązaniem w takim razie jest kupno nowego systemu i korzystanie z IE w trybie html5 dla youtube. Pozdrawiam.

Ps. Jakby ktoś znalazł przeglądarkę, która obsługuje 4k(html5) to proszę pisać :D

Link to post
Share on other sites
  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...