Skocz do zawartości

Szukam Smartfona ~900zł Alternatywa dla SGSIII


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tabalan,

Recommended Posts

Drodzy forumowicze, przydałaby mi się pomoc w wyborze smartfona ~900zł.

 

Moje kryteria:

1. Tylko android

2. Dostateczna moc obliczeniowa wystarczająca do płynnej pracy, głównie internet, gierki, żeby chodził bez niemiłych lagów.

3. Dobry aparat. Oczywistym jest że fon nigdy nie zastąpi kompaktu ale zależy mi na takim który robiłby miłe dla oka zdjęcia, w miarę szybko i nie irytował mnie dużą ilością ujęć poruszonych. (Nexus 4 odpada)

4. Dobra jakość dźwięku. Nie musi być audiofilska, fon ma mnie po prostu nie zawieść jako mobilny odtwarzacz muzyki.

 

W dane kryteria wpasowywałby się SGSIII. Wolałbym mniejszy telefon ale rozumiem że nie ma niedużych, i jednocześnie z dobrymi bebechami... Czy jesteście w stanie zaproponować mi coś lepszego?

 

Jeszcze jedno pytanie - czy te aukcje na alledrogo oferujące sprzęt z azji to lipa? Mi z daleka śmierdzi jakąś ściemą, zwłaszcza niejasności jak konretnie realizowana jest gwarancja. Może jednak ktoś korzystał z takich usług i się nie zawiódł?


Edit: Rozejrzałem się nieco i mam 3 typy: lg swift g, lg g2 mini i sgs4 mini. Swift g przekracza nieco budżet, warto przyoszczędzić?

Link to post
Share on other sites

Czy przekracza...

Używkę na gwarancji kupisz za 850 zł (oczywiście z salonu play).

Te zza granicy to telefony naprawiane często oczywiście bez gwarancji producenta.

LG G jest najwydajniejszy ale jakość dźwięku jest przeciętna.

Możesz pomyśleć też nad G2 mini - dobry dźwięk ale... kiepska rozdzielczość niestety... ale znów bardzo dobra bateria, niezły aparat i ... muzyka też niezła. Nówka już za 800 zł.

A myślałeś nad LG L9 II ? Tani, dobry telefon. Nie jest może super wydajny ale do neta,gier, czy by cyknąć fotę to myślę, że to dobra propozycja w niezłej cenie.

Ale jeżeli chcesz wydajność to LG G (najwydajniejszy) lub S3 LTE (4 jajowiec ale nie jest znacznie wydajnieszy od L9 II). 

Przewaga Samsunga jest, że jest lepszy muzycznie - szczególnie na głośniku.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Samsung S4 mini jest dobrą opcją - jest niewielki, podzespoły lepsze od S3, porządny aparat, niezła bateria. Nowy kupisz za około 800 zł.

 

LG G2 Mini ma słaby procesor i mniejsze ppi (taka sama rozdziałka na większym wyświetlaczu).

 

LG L9 II ma raczej słaby aparat jak i jakość dźwięku.

Link to post
Share on other sites

LG G2 Mini ma słaby procesor i mniejsze ppi (taka sama rozdziałka na większym wyświetlaczu).

 

LG L9 II ma raczej słaby aparat jak i jakość dźwięku.

G2 Mini zbiera dobre opinie za płynność działania także pisanie że ma słąby procesor w telefonie który kosztuje 900zł i w każdym prawie abonamencie można dostać za znikomą dopłatą - jest głupotą.Nie może być idealny - jakby miał wszystko idealne włącznie z ekran em nikt by nie kupował telefonu za 2500zł - prawda?Nie ma tragedii ale oczywiście mogło być lepiej

 

Co do L9 II przesłuchiwałeś ten telefon na czymś innym niż słuchawki dorzucone do opakowania, albo inaczej miałeś ten telefon w ręce?Dźwięk jest dobry i autor wymaga aby DOBRZE grał a nie rewelacyjnie - a w tym spisze się w sam raz.Głośnik też jest wystarczająco mocny i nie charczy nawet przy maksymalnej głośności.Wiem bo mam..

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...