Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

planuje zakup smartfona na raty.

Obecnie posiadam ZTE BLADE III, który okazał się być dla mnie niewystarczający i bardzo zawodny.

Najbardziej brakuje mi w nim: głośnego dzwonka (nie słyszę jak ktoś do mnie dzwoni), lampy do zdjęć ale najbardziej denerwuje mnie to, że ten telefon ma częste skłonności do resetowania się, gubienia zasięgu lub wyświetlania napisu "brak karty sim". Ten telefon zawodzi w najgorszych momentach, gdy potrzebuje go najbardziej.

 

Budżet który zaplanowałem to 700-800zł jednak prosiłbym o pomoc w dwóch kategoriach.

Telefon do 800zł i telefon do 1200zł.

Dlaczego?

Ponieważ początkowo założyłem budżet 700 jednak spodobały mi się samsung S III mini, S III, S IV mini... a szczególnie S IV mini, które ten budżet znacznie przekraczają.

Czego najczęściej używam: internetu do przeglądania stron, aplikacji "jak dojade" by wyszukać dojazd w warszawie, której nie znam za dobrze i map google. Mało gram, tak samo jest ze zdjęciami. Oprócz tego słucham muzyki ale podejrzewam, że w dobie smartfonów nie jest to już nic wielkiego.

Chce żeby ten telefon był niezawodny, nie gubił zasięgu, nie wyświetlał napisu "brak karty sim" i był znacznie szybszy od ZTE BLADE III.

 

Zakupu chciałbym dokonać w jakimś sklepie typu RTV euro AGD, media markt, saturn lub coś podobnego..

LICZĘ NA WASZĄ POMOC! 

 

Link to post
Share on other sites

od siebie polecam Nexus 5 

+:

czysty android

jedne z najlepszych podzespołów

super szybki

0 zbędnych pierdół

pierwszy do aktualizacji androida

dobry aparat

ładny design

5 cali i znakomity obraz

 

-:

słaba bateria (2 dni da wyrobić)

na tylnej obudowie zostają odciski palców

 

Posiadam od stycznia i jestem bardzo zadowolony

Mam 16 gb wersje i na starcie otrzymujesz 12gb dostępnego dla ciebie miejsca

Ramu na starcie zjadło ~~450mb

 

Nexus chodzi baaardzo szybko, jest mega wygodny do przeglądania internetu Polecam śmiało

Link to post
Share on other sites

S4 Mini jest dobrą opcją jeżeli chcesz niewielki smartfon, na Allegro można go wyrwać za niespełna 800 zł, w sieciówkach wychodzi drożej. Jeżeli masz serwis Samsunga w swoim mieście to lepiej kupić przez Allegro (smartfona oddajesz normalnie do autoryzowanego serwisu). Drugą opcją do 800 zł jest LG L9 II, również porządna opcja, lecz wyświetlacz ma już 4,7".

 

Z większych i droższych smartfonów to LG G2

Link to post
Share on other sites

Kolega też mi mówił o Nexus 5 jednak on chyba jest dla mnie zbyt drogi..

A orientujecie się czy na allegro istnieje możliwość zakupu na raty?

Zainteresował mnie LG L9 II, ponoć telefon dorównuje Samsungowi S III a jest sporo tańszy. Na stronie rtv euro agd kosztuje 769zł..bardzo fajna opcja w stosunku do ceny 1199 za samsunga S III w salonie samsung arkadia wwa czy samsunga IV mini 1299.

 

Więc na tę chwile mamy rywalizację pomiędzy LG L9 II (769zł) vs. Samsung IV Mini (1299).

Różnica ponad 500zł...czy warto? Jak uważacie? Szczerze ten LG powinien mi wystarczyć..może ktoś z Was ma? Strony wczytują się bez problemu?  W moim obecnym ZTE BLADE III często brakuje pamięci i podczas otwierania strony przeglądarka się zamyka..

Jak z głośnością dzwonka? Jak bateria?

Link to post
Share on other sites

Ten LG powinien starczyć, jest całkiem wydajny. Kolega ma LG L7 II, który jest sporo gorszy od L9 II i jest zachwycony swoim nowym LG. Wcześniej miał starego Samsunga i miał podobne problemy co ty (mulił, mało ram'u, zrywał zasięg). Seria L u LG jest wykonana porządnie, bez polotu, ale solidnie. Według mnie nie warto dopłacać tych 500 zł do S4 Mini. Bateria w LG trzyma dobrze.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Z tym, że ten LG ma chyba zwykły wyświetlacz LCD..pewnie kolory sporo odbiegają od amoledów?

Muszę przyznać, że trochę się na niego nakręciłem..fajny telefon w dobrej cenie.. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, może jakiś inny model, może opinia na temat tego LG..to proszę pisać..

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że kolega przypadkiem zrobił 2 jednakowe tematy to napiszę i tutaj :)

Widzę że gustujesz w troszkę mniejszych telefonach niż 5cali+.

Ja ze swojej strony polecam Motorola Moto G. I jest to prawdopodobnie najbardziej opłacalny telefon jeśli chodzi o cena/jakość. Telefon jest na poziomie Galaxy S3, ma pełne wsparcie producenta i od dawna ma najnowszy system 4.4.2. 

W porównaniu do S4 Mini, kupisz go za około 650 zł. Jedynym minusikiem może być średniej jakości aparat oraz brak możliwości rozszerzenia o pamięć MicroSD ( dostępne wersje 8 i 16 GB ). Mam telefon od około 2 tygodni i powiem tyle że chodzi jak rakieta, zdjęcia robię wyłącznie dokumentów i do tego sprawdza się bardzo dobrze, a pamięć 8 GB spokojnie wystarcza do wszystkiego z zapasem. Na dodatek dostajemy 50 GB miejsca w Google Drive. 

W internecie można się spotkać z komentarzami że telefon ma słabe wyjście słuchawkowe, ale muszę się z tym kompletnie nie zgodzić !. Audio ma bardzo dobre. 

Nie warto kupować drogich telefonów typu Galaxy S4 Mini gdzie płacisz za markę, gdy na allegro można kupić tak doskonały, nowy telefon w niskim przedziale cenowym. 


Odnośnie LG L9 II jest to dobry telefon, ale nakładka od LG nie każdemu podpasuje. Moto G startuje z czyściutkim systemem od Google. LG ma IPS'a. Ma gorszą czerń w porównaniu do Super Amoleda. A jeśli już mowa o ekranach to Amoled, Amoledowi nierówny :). Kolega ma dany ekran w Galaxy S Advance i dla mnie to jest tragedia. Niebieski ekran O_o. 

Na dodatek Moto G bardzo dobrze zarządza energią i pomimo niezbyt wielkiej baterii około 2000 mAh, da się na nim użytkować spokojnie 2-3 dni. W testach ten telefon czasami wypadał lepiej od Nexusa 5. 

Link to post
Share on other sites

Tylko że kolega tutaj chce smartfona ze zwykłej sieciówki, przez co wersja 8 GB może być cenowo na poziomie LG L9 II, a wersja 16 GB jest nieopłacalna (nawet na Allegro).

 

AMOLED ma lepszą czerń, lecz gorzej radzi sobie z bielą, przez co puki co LCD są lepszym wyjściem (no i dochodzi do tego wyższa jasność, Samsunga S5 i N3 nie bierzemy pod uwagę).

Link to post
Share on other sites

Do 800 zł - LG L9 II - bardzo dobry telefon, bardzo opłacalny zakup - jakość/cena. Wadą jest kiepski głośnik do muzyki. Reszta na + - ekran jest IPS a nie LCD. Przeczytaj. Bardzo dobre ekrany z naturalnymi barwami. Jeżeli chcesz porównać do amoleda z np. S3 nie zgodzę się, że gorszy. Dobry amoled jest w S5 (poprawiona jasność).

Do 1200 - ewidentnie LG G2 - kupisz nówkę, mega wydajny, super płynny, bardzo dobra bateria (3-4 dni przy 5h wyświetlacza), super aparat, bardzo dobra muzyka (głośnik jest lekko cichy, natomiast wgrasz modyfikację to zwiększysz głośność, nie tracąc jakości), bardzo fajna nakładka. Osobiście polecam ten telefon - poczytaj, pooglądaj recenzję - bardzo chwalony telefon.

Link to post
Share on other sites

Zastanów się nad Nexusem 4(jeśli nie masz pieniędzy na 5). Oczywiście zdecydowanie korzystrzniejsza jest cena Nexa 5. Za 1100-1200 możemy znaleźć nówkę od osoby prywatnej. Nexusy 4 idą po około 950-1000, a jednak są gorsze(aparatem i wydajnością).

Link to post
Share on other sites

Przespałem się z decyzją i jednak wydanie więcej niz 800zł w moim przypadku byłoby głupotą, ponieważ ja nie potrzebuje aż tak dobrego telefonu a jestem studentem i muszę się liczyć z każdym groszem. Poza tym za około rok kończy mi się umowa na abonament więc w teorii będę mógł wziąć kolejny telefon.

Jestem w 90% zdecydowany na LG L9 II.. ale jeszcze poszperam, sprawdzę tego nexusa 4 i Motorollę. Muszę przyznać, że często korzystam z for internetowych jednak w tym przypadku spotkałem się z profesjonalizmem i miłym podejściem, za co bardzo dziękuje!

Link to post
Share on other sites

Myślę, że z LG L9II będzie Pan zadowolony. W tej serii mocno popracowano nad baterią więc dłużej trzyma. Ekran 4,7" na pewno sprawi, że będzie się przyjemnie korzystało z internetu, pisało maile. Zastosowanie matrycy True IPS sprawia, że telefon ma dobre kąty widzenia. Telefon ma wydajny procesor 1,4 GHz, 8mpix aparat. Funkcja QSlide pozwala na otwarcie wielu aplikacji jednocześnie. Myślę, że to pozycja godna rozważenia.

Link to post
Share on other sites

Tak jak już to zostało wspomniane w LG L9 II został zastosowany wyświetlacz True IPS dzięki czemu mamy bardzo dobre kąty widzenia bardzo dobrą widoczność w słońcu oraz co ważne bardzo dobre odwzorowanie koloru białego i czarnego. W prezentowanym filmiku w bardzo dokładny sposób przedstawiono porównanie zarówno wyświetlacza True IPS oraz HD Super AMOLED.

Link to post
Share on other sites

Za 1200zł nie można kupić nic lepszego niż LG G2...proponowanie czegoś innego do 1200zł jest bez sensu.

A jak nie chcesz tylu wydawać to faktycznie LG L9 II będzie też dobrym wyborem.Jak coś to pisz mam w domu i jakoś wydaje się lepszy niż SGS3.

 

PS Galaxy S3 można kupić w sklepie za 999zł - np. neonet gazetkę widziałem i pełno reklam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...